Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen gyerekorvosotok van?

Milyen gyerekorvosotok van?

Figyelt kérdés

Szereti teljesen végigkísérni a betegséget, vagy ha jobban van a gyerek, kiadja az igazolást?


Engedi köhögéssel, orrfolyással, de láz nélkül közösségbe, vagy otthon tartja a gyereket?


Hány nap után ad (ha ad) antibiotikumot?


Egyéb fontos szakmai jellemzője?


2016. nov. 19. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Betegségtől függ kap e antibiotikumot, de szinte mindig kap a fiam.

Nagyon rendes a doktorunk, végig kíséri a betegséget. Egyedül az nem tetszik minden kis betegséggel laborba küldeni. Két hete náthával is.

2016. nov. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

Sosem ìr antibiotikumot szerencsére. Inkàbb a természetes dolgokat szereti( méz,fahéj, gyömbér stb...).

Nem kìséri teljesen végig a betegséget, de többször vissza kell vinni a gyereket,nem csak egyszer nézi meg. Ha làtja, hogy kb minden oké, akkor 2 napot még ràhagy az igazolàst is úgy adja ki, de mindig elmondja,ha visszaesne ne vigyem,inkàbb hozzà menjünk vissza.

Köhögéssel sosem engedi közösségbe. Ha még àtlàtszó orrcsöpögés van azzal igen, az nem fertőz, ha àtlàtszó takony azzal nem,azkb még 2 nap.

Idősebb sokat làtott doktornő folyton képzi magàt, sokat tud a homeopàtiàról is, de az elvben hisz, magàt a készìtményeket nem mindet szereti. Nem is igen adja 1-1 et kivéve ami az ő tapasztalatai szerint hasznàl. De minden új gyógyszerrel is képben van.


Összességében nagyon jó gyerekorvosunk van.

2016. nov. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Félig meddig rám bízza, hogy "jobban van a gyerek, mehet-e oviba", de mindenképp a saját szeme alapján dönt, ha úgy látja, hogy már nem piros a torok-nem furi a légzés-nem gyulladt a fül és én is azt mondom, hogy igen, jól van a gyerek akkor mehet oviba.

Köhögéssel, orrfolyással, még ha csak sima ártatlan is, kér, hogy maradjak otthon a gyerkőccel, ami persze nekem egyértelmű, az indoka, hogy néha elég ha csak 2-3 napra kivesszük a gyereket a közösségből, saját közegben hamar helyre jön.

Antibiotikumot akkor ad elsőre ha egyértelműen durva a helyzet, de pl a héten van az, hogy a fiam hólyagos torokgyulladással van itthon, hőemelkedéssel-38-as lázzal, elsőre nem adott antibiotikumot, 3. nap után kapott a fiam mert jeleztem hogy nem javul a helyzet.

Egyéb szakmai jellemzőnél nem tudom, hogy mire gondolsz. A mi orvosunk egyébként háziorvos és gyerek orvos egyben. Én megbízom benne, bár már másodszorra csinálta meg, hogy nem adott elsőre antibiotikumot (most és a kislányomnál múlt hónapban, így nagyon elhúzódik a betegség), tudom, valaki ellenzi az antibiotikumot, csak akkor kapjon a gyerek ha mindenképp elkerülhetetlen, én viszont azt gondolom, hogy inkább egy antibiotikum kúra mint egy 1.5 hétig húzódó durva betegség. (A fiam most pl 3 napig nem evett, pedig aztán igazán jóevő, egy falat szilárd ételt nem volt hajlandó lenyelni és napi 2 deci kakaón kívül semmit nem ivott, magamban már imádkoztam az antibiotikumért)

2016. nov. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

homeopátiás

asszem ezzel mindent elmondtam ...

2016. nov. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Nálunk mindig vissza kell vinni a gyereket, megvizsgálja és akkor adja ki az ogazolást.

Attól függ. Ha átlátszó orrfolyásuk van, nálunk alapból mehetnek bölcsibe/oviba. Ha köhögnek is, akkor meg kell vizsgáltatni, hogy csak a lefolyó takony miatt köhögnek vagy valami más is van a háttérben. Fiam 2 hétig allergia miatt köhögött egyszer, ilyenkor simán mehetnek közösségbe.

Antibiotikumot akkor ad, ha indokolt. Szóval nincs ilyen, hogy x nap után.

2016. nov. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A mi orvosunk nem ad antibiotikumot, csak indokolt esetben. Szerencsére egy éve nem is volt szükség rá, pedig volt beteg, napokig lázas is, torokgyulladás is stb..

Ha csak megfázás, nem kell visszavinni, kapunk igazolást pár napra, de mindig mondja, ha nem javul, rosszabbodik az állapota, vigyük vissza.

Ha komolyabb a betegség, pl nagyon csúnya a torka, lázas, akkor pár nap múlva visszaviszem ellenőrzésre.

Megfázás után ha kicsit köhög még, vagy kicsit folyik az orra még, engedi bölcsibe.

2016. nov. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.


Egyéb szakmai szemponton pl. azt értem, hogy fülgyulladásnál elkezdi ő kezelni vagy rögtön szakorvoshoz küldi? Vagy: milyen indokkal kér teljes vérképet stb.


Várok még válaszokat!

2016. nov. 20. 20:13
 8/8 anonim ***** válasza:

betegség esetén végigkíséri, viszahív kontrollra

vizes orrfolyással nem ír ki, tehát a gyerek jár bölcsibe(vagy igazolatlanul tartom otthon)

ha viszont nem gyógyul ki pár nap alatt a köhögés, orrfolyásból, akkor ad tünet csillapítót, hogy ne szenvedjen a gyermek, tudjon aludni, nem engedi bölcsibe és kontrollra hv, mielőtt engedné


antibiotikumot nem múló lázra, vagy magas láz esetén ad


egyéb jellemzője, hogy nem ad csak úgy beutalókat, nyomós indok kell


egyszer gyanakodtam fülgyulladásra, de akkor közölte hogy azt a gyermek nem bírná, nem lenne ilyen nyugodt..

2016. nov. 24. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!