Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A ti gyerekorvosotok ha...

A ti gyerekorvosotok ha hőemelkedése, enyhe láza van (38 alatti) ir antibiotikumot náthára?

Figyelt kérdés
A miénk sajna azt ir ha már enyhe hőemelkedés is van. Nem tudom,hogy ez igy helyes-e?
2014. nov. 20. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem helyes. A mi orvosunk, amikor megkérdeztük, mit tegyünk, ha felmegy a láza, annyit mondott, várjuk meg, míg elmúlik. Teljesen felesleges a lázcsillapító is, csak 39.nél adunk. Akkor is csak keveset. Keressetek más orvost, nem normális dolog mindenre antibiotikumot szedni.
2014. nov. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól, hogy felírja, nem fontos kiváltani azt a gyógyszert.

Amúgy eleve náthával el se viszem orvoshoz a gyereket.

Náthavírusra nem szabad antibiotikumot szedni feleslegesen.

2014. nov. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én se viszem el ilyenkor az orvoshoz. Ha más, egyébb baja (letört, étvágytalan, másképp köhög mint egyébként) nincs. Orrszívás, orrcsepp, c-vitamin, itthon tartom. Ő se mondana mást. Vírusra antibiotikus szerintem se jó megoldás.
2014. nov. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gyerekeimnek elég gyakran van hörghurutja. A régi orvosunk azt mondta, ha nincs láz, akkor valószínűbb a vírusfertőzés, ha lázzal jár, akkor valószínűbb a bakteriális. Szerencsére ők nem szoktak lázasak lenni, így eddig nem is írtak antibiotikumot. Most új városba költöztünk, az új orvos is ezt mondta. Lányomnak most volt fülgyulladása, 38 fok körüli lázzal, ebből az orvos tudta, hogy valószínűleg bakteriális. Egy szűk hetet adott, hogy javuljon csak fülcsepptől, de sajnos nem használt, így írt antibiotikumot. Ha csak sima náthája van, akkor fölösleges az antibiotikum, ám ha szövődménnyel is jár, akkor indokolt is lehet.
2014. nov. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Régen én sem vittem sima náthával a gyerekeket orvoshoz, amíg a legkisebb nem kezdett el egyik napról a másikra fulladni. Azóta erősebb hurutos köhögésnél, sárgás orrváladéknál mindig elviszem, mert az orvos ki tudja zárni a hörhurutot és a fülgyulladást.
2014. nov. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A régi orvosunk azt mondta, ha nincs láz, akkor valószínűbb a vírusfertőzés, ha lázzal jár, akkor valószínűbb a bakteriális"


Én úgy tudom mindkettőnél van láz csak "másképp"


A vírusos fertőzésnél hirtelen szökhet fel magasra a láz és könnyen le is húzható.

A bakteriális fertőzésnél nincs olyan magas láz de viszont tartóssab lehet tehát nem olyan könnyű lehúzni.


Egy biztos!

vírusos fertőzésre cart sem ér az antibiotikum!Kb csak rombolja a szervezetet,immunrendszert meg a bélflórát.


Igen ám de honnan tudja a doki is ránézésből és 3 perces vizsgálatból,hogy vírus vagy baktérium okozza a lázat!

megmondom:sehonnan!!


Ezért egy jobbra való doki felírja az antibiotikum receptet de ráparancsol anyukára hogyha a láz 2-3 nap múlva sem szűnik(vírus kb 2-3 napig van a szervezetben) akkor váltsa csak ki az antibiotikumot mert akkor már valószínű bakteriális fertőzésről van szó!


Sajna itt nállunk is a városba olyan doki van aki minden nyikkra írja az AB-t.Egyszer egyik barátnőm nem váltotta ki mondván próba szerencse(csak lázas volt a gyerek meg köhögött tehát nem volt fülgyulladás,bronhitis stb)majd 1 hét múlva visszamentek kontrollra,a doki teljesen gyóyultnak nyílvánította a gyerkőcöt...anyuka meg letette a dokinak az asztalára a AB-ról írt receptet!

A doki csak kamillázott a szemeivel!!


Kedves Kérdező!

Ha van rá módotok váltsatok dokit mert így soha nem fog megerősödni a gyermeked immunrendszere mert az AB-kum nagyon nyírja a szervezetet!!

2014. nov. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem. Illetve ad egy receptet, ha 3 nap után romlik az állapota, váltsam ki! De csak akkor!!!!
2014. nov. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért nem ennyire fekete-fehérek a dolgok, mint írják! A mi doktornénink se ír antibiotikumot minden lázas állapotban, és van úgy, hogy el tudja dönteni a látottak alapján, hogy vírusfertőzés(szokta mondani, hogy vírusos hólyagok vannak a torkán), de van olyan eset(pl. most is), hogy láz nélkül is felírja, mert KELL, a fiamnak tüdőgyulladása van, láz nélkül!!!,(nekem is így volt gyerekkoromban, így kerültem kórházba, mert nem kaptam antibiotikumot). Mandulagyulladással sem játszunk, szövődményei lehetnek, középfülgyulladást se állunk neki meggyógyítani antibiotikum nélkül! Mérlegelni kell, mi a súlyosabb az adott esetben, az antibiotikum káros hatása, vagy a betegség szövődménye! Ellenpélda, hogy kisfiam 1 hétig volt lázas tavasszal, nem kapott antibiotikumot, mert vírusfertőzés volt doktornénink szerint, rákérdeztem, lehet lázas vírustól is ilyen sokáig! Egy hét után semmi baja nem volt, pedig csak lázcsillapítót kapott, mikor nagyon magasra ment Neki. Szóval én megbízok a doktornéninkben, mégiscsak Ő az orvos! Ha nem bizol benne, menj át másik dokihoz, érdeklődj a környékbeli anyukáktól, hogy kit ajánlanak. Jobbulást kívánok!
2014. nov. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!