Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Itthon (ha huzamosan velem...

Itthon (ha huzamosan velem van (anya) ) kezelhetetlenné válik a dackorszakos gyermekem. és böcsis büntetéses kérdés is. ötletek, tippek?

Figyelt kérdés

szigor, következetesség, elterelés játszik

de akkor is napról napra kezelhetetlenebb


amúgy meg fáj is sarokba állítani például, ahogy egyszer véletlen pont úgy jött ki a lépés, és ezt kapta büntetésből, hogy álljon az ajtó mellé és nem mozdulhat(mert hála neki, fel kellett hirtelen mosnom és ne hordja szét), világosan kirajzolódott a gyermeken, hogy neki ez egy ismert büntetési forma, így elgondolkodtatott, és beugrott, hogy tuti, hogy a bölcsiből. és érdekelne vajon miért és milyen gyakran tehetik ezt a gyermekemmel. ilyet szabad kérdezni, vagy ne hozzam fel a gondozóknak?


de visszatérve, ha egyre jobban szétesik a tekintélyem, annak ellenére, hogy már a hangom is felemeltem, (sőt, szinte egésznap már nagyobb decibellel beszélek..) mit csináljak?


csak addig tudjuk együtt jól érezni magunkat, míg meg nem jelenik egy szabály. onnanstól "vita", ellentét, háború van. pl addig főzőcskézünk míg le nem kell ülni az asztalhoz enni, addig játszunk a játszón, míg el nem kell haza indulni, hiába próbálnék elterelni, pl mondhatom én hogy mondja ő az utat merre menjünk, vagy gyűjtünk falevelet, nem jön..


2016. nov. 23. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

"érdekelne vajon miért és milyen gyakran tehetik ezt a gyermekemmel."


Ahányszor csak kell. És a leírásod szerint nem is alaptalan, hogy volt már büntiben.


"Hiába...nem jön"


Meg kell mutatni, ki a főnök. Nem jön? Hónod alá csapod,és ha kell, az üvöltő gyereket hazáig cipeled. Mert azt mondtad, hogy indulás van, és PONT. Másnap pedig nem mentek el, mert nem tud viselkedni. Nézd meg harmadnap hogyan reagál.


Most kell meghúzni a határokat, különben teljesen kezelhetetlen lesz. Pl kamaszkorban...


Ne ijesszen meg, ha sír, nagyrészt hiszti. Nem szabad, hogy ez hasson rád!

2016. nov. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

de pont egy másik gyk-s kérdés miatti netes "nyomozásomban" találkoztam gyermenevelési módszerrekkel, amik szerint, 4 szülői attitűd létezik és leírja a következményeit is a gyermek viselkedésére nézve:

Szeretetteljes légkör:


1. túlszerető, túlgondozó, beosztja a gyermek idejét(gondolom ilyen olyan magánórára, programokra viszi.)

Következmény: Alkalmazkodó gyermek, aki kevésbé reaktív, de nem agresszív, stb


2. barátságos, rugalmas szülő, nincsenek merev szabályok, rugalmas, kompromisszumos, beszélget a gyerekkel

Következmény: Aktív gyermek, jó társ, őszinte, vezető, önállóbb, kissé engedetlenebb, kevésbé beszabályozott


Hideg elutasító légkör (amit nem szeretnék)

3. szülő áldozatot hoz, korlátozza a gyermek önállóságát, merev, súlyosan fenyít

Következmény: a LEGROSSZABB a gyermekre nézve, elnyomott agresszió, nem szeretik, szorongó, öngyilkos hajlamú

4. Szülő büntet ver, nyílt elenszenv, elutasító, távolságtartó (ide számítanak szerinte azok is, akik néha ilyenek, néha szerető szívűek, de a gyerek alapvetően fél/tart az anyjától)nem beszél meg semmit

Következmény: a gyermek antiszociális, normaszegő, kívülálló, mindig haragban van a világgal



én a másodikba próbálnék tartozni, dehát egy kezelhetetlen gyerek lesz belőle...


[link]

2016. nov. 23. 17:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó felé jársz, kérdező, míg az egyessel ne mértek egyet, ő csak kis hányadban kapiskálja, nem túl differenciált a meglátása.


Bár kell következetesség, határozottság, de szeretettelien, szelíden, együttműködve.


"egyre jobban szétesik a tekintélyem, annak ellenére, hogy már a hangom is felemeltem"


Ez is megeshet. Miért? Ha így reagál, akkor érzi tudat alatt, ösztönösen, hogy kibillentél az egyensúlyodból. Teljesen ösztönösen teszteli a saját határai a pici, dackorszakban, hiszen ekkor alakul az én-tudata, szeretné tudni, ki ő.


Belül, neked kell megváltoznod, egyensúlyba kerülnöd. Ő meg leköveti, persze az aktuális életkori sajátosságai szintjén.


Biztos vannak nehezebb esetek, meg traumatizált bölcsisek, az nehezebb eset, de máskülönben én szelíden, következetesen el szoktam érni, amit szeretnék, de én csak kereteket szabok, azon belül meg szabad, kreatív döntést hagyok a kisgyermek számára.


Egyfelől fontos a szülőnek egyensúlyba jönnie belül, saját magában ,a lelkében, másfelől kellően ismernie az adott gyermekkorosztály közös pszichés jellemzőit - lásd: szakkönyvek (NEM bulvárirodalom).


Pl azt is jó tudni, mi várható el a kicsitől az ő életkorában és mi nem. Tehát persze, hogy csalódik a szőlő, ha olyat vár el a csemetéjétől, amire még nem igazán lehet képes az ő életkorában.


Példa, mondjuk két évesre (kb ilyen korú lehet a gyermeked, erre utalsz), tehát példa:

ha vinnéd etetni, 2 évestől nem várható el, hogy elpakoljon, de már lehet és érdemes biztatni, hogy


"Megmutatod, milyen ügyesen beleteszed a dobozba ezt a játékot?" Stb.


Sok mindent és árnyaltan érdemes tudni az egyes gyermekkorosztályokról, pl hogy iylen pici gyermek még csak a konkrét egyértelmű utasítást értheti. "Rakj rendet" ezt se nem érti jól, se nem képes még rá igazán.


De pl amit ért és amire (normális esetben) képes már 2 évesen: "Nézd csak, rakd bele a kacsát ebbe a dobozba. :)"


Sok tényezős, mi mindenen múlik a gyermeknevelés. Látatlanban csak általánosságokat lehet írni, írtam néhány irányadót. A szakkönyvek is csak irányadóak, azonban nélkülözhetetlenek. Egyébként meg egy élet nem elég a töredéke megértéshez annak, amit alap szinten elsajátít gyermekpszichóból az ember, szóval nyilván praktikusabb hozzátanulni, mint mindenre önmagunktól rájönni. De ez persze nem helyettesíti se az olvasottak felülbíráslását, sem a saját megfigyelés fontosságát a gyakorlatban.

2016. nov. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

* szőlő->szülő


Egyébként szakirodalom gyanánt, könyvtári kölcsönzéssel (bár vizsgaidőszakban necces) :


Mérei-Binét: Gyermeklélektan


De rajtuk kívül Dr. Vekerdy Tamás egy zseni reformer gyermekpszichológus, mára már a legtöbb állami óvodában az ő reformjai érvényesülnek (pontosabban azon kevesek egyike ő, akikkel együtt kivitelezte a megfelelő reformokat, a 80-as évek közepe óta).


Vagy pl Ranschurg is elég jó szakember, ő már egyébként nem él.

2016. nov. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
* Ranschburg
2016. nov. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!