Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nincs olyan anya a világon,...

Nincs olyan anya a világon, aki "gond nélkül" elfogadná a volt férje új párját?

Figyelt kérdés

Komolyan érdekel a kérdés. Egyszerűen olyat egyáltalán nem látni, hogy még ha nem is szereti, de elfogadja. Valahogy mindig érződik a negatív hozzáállás. Ennek mi az oka?

A páromnak van egy 5 éves lánya. Nem miattam váltak el, de ismertük egymást korábban is mind a kettőjükkel.

Ő most is az apja, de persze nincsen együtt annyit a gyerekkel.

Semmit nem ártottam a gyerek anyjának, de egyszerűen elviselhetetlen. Mindenfélét mond a gyereknek, stb...

Most mit tegyek? A gyerek érdekében eddig nem álltam le vele. D kezd nagyon felhúzni. Miért nem tudja elfogadni, hogy a dolognak köztük vége? Miért NEM AKAR továbblépni? Vagy ha akar, akkor miért velünk törődik? Miért nem gondol arra, hogy ő is képes az újrakezdésre?


N/20



2016. okt. 27. 21:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Van egy 5eves gyereke ? Hany eves? Mit erdekel az a no, minek kellene joban lennetek? Te csipned szted ezt a helyzetet forditva? Ugysem maradtok egyutt.. 20evesen meg max par ev es ujra masik pasira vagysz. Netorodj vele
2016. okt. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Vagy inkább a pasas vágyik majd másik 20 évesre!
2016. okt. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Legyen úgy! És akkor az összessel ilyen bunkó lesz, csak mert neki nem sikerült vele? Az, hogy a gyerekének könnyebb legyen az nem szempont? Ugyan nem vagyok anya, de mindig az anyukák jelmondata az, hogy a "gyerek az első". Ilyenkor ez hogy is van? ;/
2016. okt. 27. 22:10
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

Ismerős. :-)

Apám exneje volt ilyen. Gyűlölte anyumat, pedig nem miatta váltak el. Válás előtt nem is ismerték egymást.

Aztán összejött apum és anyum. Ez a nő pedig folyton gyűlölködött (két fia voltz apumtól). Vicces volt.

Aztán, amikor anyuék meghaltak (viszonylag fiatalon), örült, hogy megoldódott az ő nagy problémája. Hogy az exférje utána boldog tudott lenni egy tőle fiatalabb és szebb nővel. :-) Fura egy nő volt.

2016. okt. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

ilyen válaszokat akkor tudnál meg, ha elhagyna gyerekkel a férjed.

eleve az is nagy szó, hogy a szerelmetekből egy gyermek születik. csodálatos családi élmény. ha ennek vége, akkor oda minden. a láthatás meg stb-k már messze nem az igaziak és nem is tudnak azzá válni és egy máik emberrel sem olyan már semmi.



de amúgy csak a helyzetet nem fogadja el é rád vetíti ki.

valszeg ő nem akarta hogy szétmenjenek és nem tud ezzel megbarátkozni.


viszont a férfiak valahogy másképp vannak kódolva. lelkiismeret furdalás nélkül hagynak hátra gyerekeket is. ezt egy nő soha nem fogja megérteni, aki viszont meghalna a gyermekéért, ha kell.

2016. okt. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%

Nekem semmi bajom nem volt az ex új baràtnőjével. Sőt ha nem lett volna, a gyereket sem làthatta volna,plàne nem adtam volna oda neki, hogy elvigye. Nagyon bìrtam a csajt, sajnos azt a kapcsolatot is elcseszte, rettenetesen sajnàltam.


Most engem is utàl egy ex, pedig nem is ismertem a férjem amikor különmentek, fél évvel később talàlkoztunk. Mégis megkaptam hogy ... Szóval voltam minden csak fehér ember nem. Pedig egy felnőtt 17 éves lànyuk van. Ő is nagyon elutasìtó. De lassan (5 év utàn) vmi vàltozni làtszik. Született egy közös lànyunk, volt itt megnézni a nagylàny is, pedig sosem jött hiàba hìvtuk. Meg az ex sem ocsmànykodik most màr(erre biztos ràsegìtett, hogy van valakije most).


20 évesen nagyon naiv vagy. Az amit ők ketten együtt àtéltek ahhoz nem sok közöd van, a pasid meg hazudik róla. De majd ràjössz.

Most befogod a szàd és elviseled a helyzetet. Ha belemész akkor mindenki téged fog utàlni( pasid a gyereke,az ex stb...) ìgy meg csak az exre lehet rossz szava bàrkinek, mert te csendben tűrsz. Pàr év és túllép rajta.

2016. okt. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

Ilyen ez a popszakma... ha gyerekes férfival kezdesz, ezt el kell viselned.


A nő meg valószínűleg azért ilyen, mert ő NEM tud semmit újrakezdeni. Ő neveli a gyereket, ápolja, ha beteg, eteti, ruházza, gondoskodik róla. Anyagilag is cudar helyzet, és emberileg is. Állandóan veszélyben a munkahelye, ha gyakran beteg a gyerek.

Párkapcsolatot találni pedig iszonyat nehéz, már csak azért is, mert randira nem viheti a gyereket.


Közben az exe fizet 25 ezret (egy laptop havi törlesztője is több), szabad, független és éli világát.


És ilyenkor rajtad csattan az ostor, mert te mindazt megtestesíted, ami neki már nem adatik meg: nincs gyereked, szabad vagy, független, stb.


Tudod, baromira nem ugyanaz elvált apának, mint egyedülálló anyának lenni.

Úgyhogy jobb, ha szeded a tablettát rendesen, ha nem akarod megtapasztalni. Amelyik pasi egyszer otthagyja a családját, az gond nélkül megteszi még egyszer.

2016. okt. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A gyerek péntektől vasárnapig az apjánál/nálunk van. Szerintem ez nem olyan, mint ahogyan te leírtad. Nálunk is van szobája, ruhatára, játékai, stb... Egyszerűen csak nem élnek együtt, de ettől még ő is neveli. Ebből kifolyólag (hogy 3 napot nála van), nyilván ő is költ rá pénzt a gyerektartáson kívül.


Szerintem is könnyebb egyébként egy elvált apának, de szerintem, ha egy nő anyaságra adja a fejét, ezzel is számolnia kell, mivel annyira gyakori jelenség ez, hogy nem hiszem el, hogy erre valaki ne gondolna. Nem azt értem ezalatt, hogy azt kellene tervezgetnie, hogy majd egyedül neveli fel a gyereket, vagy rettegnie, hogy elhagyják, de azért benne van a pakliban, hogy egyedül marad a gyerekkel, és erre szerintem gondolni kell. Ez az én, a ti és az ő esetében is így van/volt.

2016. okt. 27. 23:24
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

Ezt csak az elhagyott anyak ertik meg.

Engem 6 honapos picivel hagyott ott az exem, visszament az elozo nojehez, ott is van egy gyereke. Anno oket is 6 honaposan hagyta ott.


Szerinted jopofizzak a novel ?

A mai napig a szivem megszakad , hogy ha ragondolok, hogy vele van ujra. Es igen, gyulolom a not, mig elejk! Es igen, o is hibas, mert a gyerek erdeke szoveggel hetente hivta az exet etterembe, hianyzil nekunk es szeretlek sms- ek tomkelege. En meg itthon az ujszulottel ...

2016. okt. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

Engem például nem utál a férjem volt felesége - legalábbis nem vettem észre az elmúlt 7 évben egyszer sem. Ez a duma, h ezzel számolni kell, ha a párodnak gyereke van, elég gáz. Van egy csomó jó példa is, csak ugye arról kevesebb kérdést írnak ki.

Amúgy én azt gondolom,h mivel normális (a saját értékrendemhez illő) pasi a férjem, nyilván előzőleg sem egy idiótát választott. Sőt, ennyi idő után úgy gondolom,h bizonyos dolgokban tuti hasonlítunk az exszel. A fiuk (az ő közös gyerekük) már többször is mondta a beszélgetéseink során,h az anyja ugyanezt mondta, ugyanez a véleménye, stb. Annyi,h az ő kapcsolatuk vmi miatt tönkrement, nem működött. Ezt belátták, elváltak, és most mindketten egy jólműködő házasságban élnek. Érdekes módon a férjem volt feleségének nem jelentett gondot,h újra párt találjon.

Egy szó mint száz, nem attól függ ez,h elvált, hanem hogy alapból mennyire intelligens. És a zsák mindig megtalálja a foltját. Én inkább amiatt aggódnék h a párom miért élt együtt, vállalt gyereket egy szerintem nem normális nővel.

2016. okt. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!