Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le a cumisüv...

Hogyan szoktassam le a cumisüvegről?

Figyelt kérdés

A kislányom lassan 2 és fél éves és még mindig cumisüvegezik. Szeretném, ha már nem kellene, olyan ügyesen iszik pohárból, de a cumist mindig mindenhová vinni kell, mert a vizet csak abból issza meg. És minden alvás előtt is iszik egy üveggel, ezért kap még mindig pelust éjjelre, mert már majdnem 1 éve szobatiszta.

Ha eltűnik a cucus, akkor sír és mérges, behisztizi magát és csak cumi, cumi, cumi! Ilyenkor sajnálom és visszaadom neki. Van egy itatópohara is, abból is ivott eddig, de már az sem kell. Hogyan vonjam meg tőle a cumisüveget? Vagy még maradhat, ilyen korban még cumisüvegeznek?


2010. máj. 2. 07:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg h kellemetlen étellel bekened a cumit,vagy nem finom italt teszel bele,ha meg rákérdez,mond azt h azért ilyen az íze,mert a cumisüveg pici pelusos babáknak való,Te meg már nagy vagy...szerencsére én nem vok ebbe a helyzetbe,csak este a kakózáshoz kell neki,mert csak azon tud elaludni,bár a cumival mi is harcolunk fél éve,sajna sikertelenül!
2010. máj. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy maradhat!Én legalábbis nem fogom elvenni. Baja nem lesz tőle, ha meg szereti, szerintem ne vedd el.
2010. máj. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

21 honaposan vettem el a fiamtol az uveget, csak az éjszakai, vagy esti kakaora van neki. az mondtam neki januárban, hogy elvitte a mikulás. 1 hétig kereste, durci volt, de mivel otthon voltunk, pont nem járt bolcsibe, kibírtuk. o is ivott mindig elalvás elott, és napkozben is jo sokat, míg meg nem szokta a csak poharazást, bizony kevesebbet ivott, mint korábban. ha uton vagyunk, vagy viszek magammal poharat, vagy sportkupakos uvegben vizet, már abbol is szépen iszik. lehet, a te lányodnak is tetszene ilyen "felnottes" dolog:)))

én az éjszakai cumival vagyk még gondban, ezt is elvettem (a bolcsiben sem kell neki, itthon meg csak azzal akar aludni), itt viszont nem voltam olyan kitarto, mert alig aludtunk éjjel(

2010. máj. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ne add oga neki, csak egyszerűen vedd el, és ne sajnáld meg, cserébe mesélj neki, vagy lepd meg ajándékkal ha pohárból iszik. esetleg közösen betehetitek a cumit egy dobozba és feladjátok a nyuszinak/mikulásnak/szegény kisbabáknak, a lényeg, hogy tudja és vegyen részt az eltávolításában, egy szép színes donozba tedd, díszítsétek fel, majd tüntesd el. ha keresi mond azt, hogy már más valaki örül neki és nagyon köszöni, ha hisztizik, hogy kell neki, mond azt, hogy együtt adtátok oda, szóval tudja hogy hol van....


persze az is egy álláspont, hogy nem szoktatod le, de hamarosan, ha közösségbe kerül csúfolni is fogják érte és nem mellesleg mindig egy hiszti forrás lesz, ha otthon marad, a te életed lesz egyszerűbb ha ezeket a pótszereket a gyerek hamar kinövi.

2010. máj. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kend be a cumisüveg tetejét citrommal 3-4 alkalommal de lehet hogy elég egyszer is!
2010. máj. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha téged zavar, akkor vedd el, és kész! nincs többé! nincs sajnálat, ha nem így teszel, akkor csak neki lesz rossz. Néha odaadod, néha nem, stb. Ha nem zavar, bár gondolom igen, azért kérdezed, akkor maradjon, hátha most már lassan megunja. De CSAK vizet rakj bele! akkor nem baj, ha használja.
2010. máj. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!