Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki nagyobb gyerkőccel megy...

Aki nagyobb gyerkőccel megy ki külföldre, milyen könnyen szokta meg a gyerkőc az idegen környezetet, nyelvet, és persze ti?

Figyelt kérdés

Kisfiam most 7 éves. Apukája most megy ki külföldre, mi is 1-1,5 év múlva. Amikor már minden biztos lesz, és meglesznek a feltételek.

Nagyon rossz lesz szüleimet itthagyni. De 2-3 havonta biztos, hogy jönnek majd hozzánk ( küldjük majd a repjegyet). Itt MO.-on egyszerűen nem lehet boldogulni, kivéve ha 200.000 Ft körül keres valaki havonta. Ha ennyit keresne a férjem, nem menne ki külföldre... Persze én is dolgozom, közalkalmazott vagyok.


2016. dec. 16. 15:25
 1/5 A kérdező kommentje:
na de perzse, még sok minden változhat 1-1,5 év alatt...
2016. dec. 16. 15:36
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom 8 éves volt. Gyorsan megszokta, annak ellenére, hogy egy mukkot nem beszélt idegen nyelven. Speciális iskolába járt egy tanévet, ahol a nyelvet és a szintuknek megfelelő matematikát tanultak. Egy év után sima iskolaba ment evvesztes nélkül. A család otthoni részével, baratokkal skypeon, facebookon tartja a kapcsolatot.

Nekem nehezebb a nyelv, de ez normális. Társalgási szinten már el vagyok, megertek mindent, engem is megertenek

2016. dec. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm... már tanulja suliba az angolt. Én is beszélek egy kicsit angolul. Így talán már valamit érteni fogunk. Egyébként Hollandiába megy a férjem. Ott ugye értik az angolt is...
2016. dec. 16. 17:24
 4/5 anonim ***** válasza:
😂😂😂Mi Hollandiában élünk. A suliban nem angol kell, hanem a holland. 12 év alatt mehet ebbe a típusú iskolába, amibe a lányom is járt. Kimondottan külföldről érkezett gyerekeknek van, hogy megtanuljak a nyelvet. Angolt majd 7-8 évfolyamon tanulnak, ha tanulnak, mert az általánosban nem kötelező, csak majd a középiskolában. Angollal nagyjából el lehet boldogulni, pláne nagyvárosban, de mondjuk ügyintézéshez kell a holland. Sok állami szervnél nem beszélhet a dolgozó angolul az ügyféllel.
2016. dec. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

13 eves voltam (7.es), amikor kijottunk angliaba. Ruhelltem, egyszeruen annyira mas volt itt minden, hogy nem birtam megszokni. En 13 ev alatt azert ugye hozzaszoktam Magyarorszaghoz, azt szerettem, foleg, hogy egy 50ezer fos kisvarosban nottem fel, London meg 10+ millios. Es a kisvarosban nem latni annyi kulturat es kulonbozo embert, mint itt. En szigoru iskolabol jottem, angliaban meg nagyon durvan el vannak engedve a gyerekek, ora kozepen felallnak es futkosnak jobbra balra, a tanar meg nem tehet semmit, mert ha hozzajuk er vagy kiabal akk feljelentik.

Aztan haza is mentem fel evre, elkezdtem a nyolcadikat stb, es ujra kijottunk. Evekbe telt, ameddig megszerettem, a nyelvet 1-2 ev alatt megtanultam (kicsik elobb is megtanuljak, de en mar nem voltam olyan pici). Most 21 evesen meg mindig itt lakom, mar szeretem, jogi egyetemre jarok, es nem akarok hazamenni.

De igazabol csak 2 eve szeretem, akkortol van itt parom. Addig utaltam itt lenni, nagyon szerettem volna magyarorszagra visszakoltozni.

Persze a kisebb gyerekek elobb szoknak hozza, nincs annyi elmenyuk

Magyarorszagrol, ott fogjak elni a tini eveikez, ott szerzik a legtobb baratokat:)

2016. dec. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!