Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Három gyerekesek, akiknek kis...

Három gyerekesek, akiknek kis korkülönbség van a gyerekek között ( maximum 3 év), hogy boldogulok?

Figyelt kérdés
Van segítségeteket? Hogy oldjátok meg 3 gyerekkel például a bevásárlást, mikor nincs ovi. Van már két gyerekünk, 4 és 2 évesek, vágyunk 3.- ra csak egy kicsit félek tőle, hogy tudok helyt állni.... :-) A nagy ovis a kicsi bölcsis... Mennyivel lett nehezebb a harmadik gyerekkel?
2017. jan. 1. 10:38
 1/5 A kérdező kommentje:
Boldogultok, átírta a telefonom.
2017. jan. 1. 10:39
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sógornőméknél most jön a 3. baba, mindkét nagymama egy utcával arrébb lakik, és minden nap fél napot a nagymamáknál van a két gyerek, ez nyilván így lesz akkor is ha majd megszületik a harmadik. Bevásárolni szerintem még az életben nem voltak a két gyerekkel együtt, mert addig átdobják a gyerekeket a nagyszülőkhöz aztán kész (a kicsi most 2 éves).

Mi messze lakunk tőlük így itt nincs semmi nagyszülői segítség, én nem is merek 3. gyereket vállalni, bár ha megoldottuk kettővel, biztos megoldanánk hárommal is. Annyiból nehezebb hogy így már 3 gyerekre kell figyelned, nem kettőre.

2017. jan. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

4 és fél év van az első meg a harmadik között nálunk. A középső nem volt bölcsis. Húzós egy év volt, mire elkezdte az ovit... Bevásárolni 3 gyerekkel csak úgy szoktam, hogy a férjem is jön, nem óhajtom direkt szívatni magam. :D Egy a kocsiban a hordozóban, egy a nyakunkban, egy már a lábán, és így is idegbaj sokszor. :)

Segítségünk van, 2 pár nagyszülő, egyikük itt a közelben, nagyon sokszor segítettek pl azzal, hogy szakadó esőben elmentek ők az óvodába, és nem nekem kellett a babakocsival.

A 3. gyereknél az a legnagyobb változás az elején, hogy amíg egyet altatsz vagy szoptatsz, a másik kettő nem tévézik csendben, hanem összeveszik és ordít. ;)

Nálunk most már ovis a legkisebb is, egyre könnyebb velük. :)

2017. jan. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szeptemberben mentem vissza a munkahelyemre, ezért bölcsis a kicsi. Szeptemberig van helye, még ha teherbe is esnék, azt mondta a vezető. Nem kellene kivenni, szerencsére könnyen be is illeszkedett és szereti is. Segítségünkre anyukám lenne ha muszáj, de én nem szertném ha a terhére lennénk azért már a két gyerek is fárasztó neki. Bár szívesen segít ha kell. De például egy bevásárlás miatt soha nem vigyázott rá, azt megoldottuk eddig a férjemmel ketten. De tényleg kettővel se egyszerű művelet.
2017. jan. 1. 11:18
 5/5 anonim ***** válasza:
21%
Gyerekeim 14, 11, 8, 4 évesek és van egy fél éves babám. Bátyámnak 7 gyereke van : 15, 14, 12, 9, 9, 6, 2 évesek. Nem vagyunk cigányok, hanem imádjuk a gyerekeket és nincs szívünk megölni őket. Szerencsére mindkettő család jó anyagi körülmények között és stabil párkapcsolatban él. Nagycsalád több szervezést igényel, de meg lehet oldani mások nélkül is. Nem nehezebb több gyerekkel nekünk. Jóval több kedvezményt kapunk és a gyerekek szépen eljátszanak egymással is. Ez az egyik legfontosabb dolog. Nem szabad kivételezni egyikkel sem, hogy ne legyen féltékeny.
2017. jan. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!