Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lopott a kisfiam az ovoából!...

Lopott a kisfiam az ovoából! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kisfiam ellopott az ovibol par lego darabot . Elrakta a benti nadragja zsebebe , es amikor hajtotta ossze atoltozesnel ( mikor hoztam haza ) kipotyogott belole . Megkerdeztem , hogy miert van a zsebeben , azt mondta , hogy azert mert neki ilyen legoja sosem lesz . Mikor kerdeztem tolr hogy tudja e a kovetkezmenyeket , rogton mondta , hogy a felnotteket a lopasert bortonbe zarjak .. elmondtam , hogy holnap reggel vissza kell vinni , suru bocsanat keres kisereteben . Itthon elmondtam neki a velemenyem , mire azt mondta , hogy tudja , hogy ilyet tilos csinalni , es hogy tudja , hogy en most szegyenkezem .Mit tegyek ? 7 eves , rengeteg lego tulajdonos fiucska anyukaja

2017. jan. 4. 16:58
1 2
 1/13 anonim válasza:
81%
Sztem semmit. A leirtak alapjan megertette h rosszat csinalt, nem hiszem h elkoveti megegyszer.
2017. jan. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%

Az külön büntetés lesz neki, hogy ott az oviban, mindenki más előtt kell beismernie, és vissza adnia.

Még jó, ha ettől kezdve nem fogják úgy kezelni, mint aki tolvaj, és ha valami eltűnik, akkor rögtön rajta kezdenék keresni. Azért valahogy ezt el kellene kerülni.

2017. jan. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Ha ennyire tudja a "leckét", feltehetőleg nem először lopott. Ha sorozatos a dolog, talán megérné szakember segítségét kérni.
2017. jan. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
en is loptam legokat az ovibol (1-2 darabot, es a bugyimban dugtam el), sot az ocsem karacsonyfadiszt, de nem is akarhogy. Eldugta az egyik udvari jatek moge, es mikor indultunk haza, akkor odafutott, kivette, es hozta :D vissza kellett vinnunk a jatekot, es ez eleg ciki volt, legkozelebb mar nem csinaltuk.
2017. jan. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%
Bocsánatot kellene kérnie enyémnek is. Nem az egész csoport előtt aláznám meg, hanem az óvónőt kihívnám. A gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni. Az én gyerekem tudja, hogy lopni tilos. A tiéd is mivel mondta. Mégis megtette. Én ezért enyémet jól elfenekelném. Tanulja meg, hogy komoly következményei lesznek a lopásnak. Ha nem szokik le róla, mert a következmény nem hatja meg, akkor akár börtönben is végezheti felnőttként. Így kezdik a bűnözők is.
2017. jan. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól csináltad. Én azért kideríteném, miért gondolta, hogy elveheti, az oké, hogy úgy érzi, ilyen neki nem lesz, de ilyet nem lehet. Ha jól értem, ez nem is igaz, gondolom kaphatna is.
2017. jan. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
5-össel értek egyet, hogy nem az egész csoport előtt, hanem csak az óvónénitől kérjen bocsánatot. A gyerekek kiközösítenék, csúfolnák, és ha legközelebb eltűnne valami, egyből a fiad lenne gyanúsítva.
2017. jan. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
Előző vagyok. Nem tudom, talán figyelmetlenül olvastam, de nem látom, hogy a kérdező az egész csoport előtt adatná vissza a gyerekkel. Ugye nem? Csak az óvónénitől kell bocsánatot kérnie, ugye?
2017. jan. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Közben írtak, az előtte levő voltam.
2017. jan. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem a büntetés a megoldás semmire, sem a megszégyenítés. És nem elég, hogy tudja, hogy tilos. A tilos ugyanis gyakran csábító mind a felnőttek, mind a gyermekek számára.


Inkább ELMAGYARÁZNI kell neki, miért lehet másoknak is szüksége olyan tárgyakra, melyek máshol találhatóak. A megértés által fejlődik a gyermek. Belátás útján önként teszi helyére a dolgokat.


Az, hogy mikor magyarázat útján, mikor spontán fejlődik, a körülményektől is függ és az életkorától is.

2017. jan. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!