Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bepisil a 3 éves kislányom az...

Bepisil a 3 éves kislányom az oviban. Mit tehetek ha felfázott?

Figyelt kérdés
Nyár óta szobatiszta. Szeptemberben kezdte az ovit és a téli időszaban többször is bepisilt. Ma már éjszaka is megtörtént. Van valami házi praktika a felfásra?

2017. jan. 25. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha felfázott, vidd el orvoshoz, és tartsd otthon. Egyébként más oka is lehet, hogy bepisil.
2017. jan. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ertem én, de nem szedhet 2-3 hetente antubiotikumot azért mert bepisil. Holvan akkor a tobbi taknyos betegség.
2017. jan. 25. 11:54
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Ha tényleg felfázott az fájdalommal is jár és kellemetlen. Te még soha nem voltál felfázva?

Egyébként egy vizelet vizsgálattal (sima háziorvos megcsinálja ilyen esetben kérés nélkül) megállapítható, hogy mennyire súlyos a felfázás és ahhoz mérten kap gyógyszert. Ja, és ne vidd oviba!

2017. jan. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vidd orvoshoz, állapítsa meg ő, hogy fél fázós vagy sem. Miből gondolod, hogy az?
2017. jan. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1, nem biztos, hogy felfázás miatt van.


2, vidd orvoshoz, aki egy egyszerű tesztcsíkkal megállapítja, hogy felvan-e fázva.


3, ha beteg kezeld/kezeltesd ki belőle, nem feltétlen antibiotikummal kell.

Velem is előfordult szinte minden évben egyszer, tél elején, hogy felfáztam enyhén, akármilyen jól fel is öltöztem, ha enyhébb vannak módok rá "hagyományos" gyógyszeren kívül is, hogy kikezeld, én csak akkor kaptam antibiotikumot rá amikor véres volt a vizeletem, és lázam is lett, ez kétszer fordul elő életem során.


Ha 2-3 hetente előjön a dolog egyébként elgondolkoznék egy kivizsgáláson, mert az nem normális!

Jól fel van öltözve? Nem log ki a derek, nem ül le a hideg földre? stb.

2017. jan. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha felfázott, akkor orvos! És ne vidd oviba. Ez nem játék, ha nem kezelik, akkor csak rosszabb lesz, csípni fog neki a pisi, jó kis vesemedence gyulladás is lehet belőle, ami aztán iszonyatosan fáj. Sajnos nekem többször is volt, egyik alkalommal úgy begörcsölt a vesém, hogy derékszögbe sétáltam át az orvoshoz, nem tudtam kiegyenesedni sem, amíg nem adott egy görcsoldó injekciót.


És amúgy meg DE IGEN, kell rá antibiotikum. Nem tudom, miért paráztok ennyire az antibiotikumtól. Nem kell feleslegesen szedni, annak nincs is értelme, de gyulladásos betegségeknél (és a felfázás általában az) ez az egyetlen hatékony megoldás! Persze lehet hókuszpókuszolni mindenféle mással is, de vagy bejön, vagy sem, viszont garantáltan sokkal lassabban gyógyul, és addig is szenved a gyerek. Ha meg rendes gyógyszert kap, pár nap múlva már sokkal jobban lesz.

Úgyhogy ne házi praktikákkal szórakozz, az maximum kiegészítő kezelésként jó, de inkább nem is írom, hogy mik azok, vidd el orvoshoz, az a legfontosabb. Lehet mellé gyógynövényeket alkalmazni, de ne kísérletezz ezekkel gyógyszer HELYETT!

2017. jan. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az oviban mindég a foldon ulnek és ki van nyitva rájuk az ablak a foglalkozások alatt.

De el fogom vinni orvoshoz.

Koszonom a hozzászólásokat.

2017. jan. 25. 13:19
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A felfázást baktérium okozza, nem nézed a reklámokat? :)

A baktérium magától nem múlik el, ha átmenetileg javul is, egy szellőztetés hatására ismét kiújul a fetőzés.

Ha nem javul, akkor meg simán rámegy a veséjére.


Orvos + otthoni gyógyulás.

Bónusz: beszélsz az óvónővel, hogy ne nyissa rájuk az ablakot -10 fokban.

2017. jan. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Ha nincs felfazva, az is lehet psziches baja van (titkol valamit, bantjak az oviban, fusztralt...) ez is lehet egy ok.
2017. jan. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha fel van fázva, akkor mindenképp lássa orvos, házilag sós fürdő és napközben teákat igyon:)


viszont nekem 2 másik dolog jobban fúrja az oldalam.


egy 3 éves kislány, hiába szoba tiszta már, azért megeshet egy egy kis baleset.


És lehet hogy valami elvonja a figyelmét, az éjszaka meg épp csak véletlen egybe esés volt, illetve ebben a korban előfordulhat vissza esés. Lehet túl sokáig tartogatja, és nem megy ki időben, vagy csak figyelmetlen.


Van egy ismerős, ahol a kislánnyal játszottam, és amikor megkérdeztem, nem e kell kimennie (láttam rajta) akkor közölte hogy nem kell neki, de ha majd kell, akkor inkább beengedi, hogy ne kelljen félbe hagyni a játékot. persze, ez szerintem eléggé egyéni eset.



A másik pedig, hogy valami lelki dolog van a háttérben.

Lehet ez tudatos, vagy tudat alatti.


Lehet hogy direkt csinálja, és ezzel próbál figyelmet nyerni magának. Nem született kis tesó, vagy nem lehet hogy kicsit keveset sikerült az elmúlt időben vele lenni. A karácsonyi hajrában ilyen előfordulhat, és most itt az évkezdés is...


Vagy tudat alatti, ha költözés volt, esetleg, történt valami az oviban? vagy otthon?

Van egy ismerősöm, aki nem jön ki jól a párja szüleivel. Annyira rágörcsölt a dologra, hogy éjjel bepisilt. Pedig nem 3 éves. A bepisilés pszihikailag lehet a szervezetnek egy jelzése, akár csak egyszerűen a stresszé, vagy valami más belső gondé.


A kislány hogy reagál amúgy az esetekre?


ha erről valami kérdés lenne, nyugodtan írj privátot, és ha tudok válaszolok a legjobb tudásom szerint, és remélem megoldódik a dolog:) Sok sikert és kitartást, mind neked mind neki:)

2017. jan. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!