Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik igazi modern mese? (A...

Létezik igazi modern mese? (A valódi kérdésem inkább az, hogy miért vannak jelen még a régi mesék, lásd alább kifejtve)

Figyelt kérdés
Azt veszem észre, hogy a 3 éves gyerekek ma már dinoszauruszokról és űrhajókról többet tudnak adott esetben, mint egy felnőtt, ha éppen érdekli őket. Miközben a mesékben továbbra is királyok, boszorkányok stb. szerepelnek többnyire. Kicsit furcsállom ezeket a meséket, az ok, hogy mindenféle kitalált dolog lehet a mesében, de az adott társadalomhoz kéne viszonyítani. A királyos meséket akkor találták ki, amikor még voltak királyok. Ma meg ha mesében nem szerepelnének, akkor a mai ember 99%-a nem is találkozna ezzel a szóval, csak történelem órákon. Szóval szerintem a mese legyen mese, de az adott kor társadalmi rendszerébe kéne illeszkedjen, nem? Merthogy régen ezeknek a meséknek szerepük volt, és ma is szerepük kéne legyen, amit jobban be tudnának tölteni, ha adaptálódnának.

2017. febr. 7. 13:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon jártál könyvesboltban mostanában, igaz? :)
2017. febr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Szóval akkor a mese szóljon a miniszterelnökről meg az oktatási államtitkárról???
2017. febr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg modern mese van;) Nekunk is roskadozik a 3 gyerek polca.
2017. febr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Neked nincs gyereked, ugye?

És sosem nézel pl M2-t? Mert ott pont változatosan van a régi mesék, és a mai mesék.


Fiam mindkettőt nagyon szereti.


De a gyerekeknek MESE való. Nem a rideg valóság.


Ja, és manapság is vannak királyok meg hercegek. Gondoltam szólok, ha még nem hallottál volna róla...

2017. febr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A mese nem csupán szórakoztatás egy gyerek számára, hanem kultúra is, és az igazi mesék egyetemes érvényűek, úgymond örökzöldek. Nem kell mindent lesöpörni az asztalról, ami nem új, nem modern. Az emberiség történelme sok ezer éves, és hatalmas bölcsesség, tapasztalat szűrődik át a "régi meséken". A népmesék pedig letisztult, sok évszázad hagyományát magukban hordozó kincsek, és nem véletlenül nép-mesék, hiszen a saját nagyanyáink, nagyapáink, déd-, ük- és szépszüleink tapasztalatait és erkölcsi tanulságát hordozzák.
2017. febr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, létezik igazi modern mese is.

Berg Judit Maszat sorozata is ilyen, vagy Vadadi Adrienn Ovismesék, vagy Malter György Rosszcsont mesék könyve, de sok-sok más is van. Nézz szét bármelyik valódi vagy webes könyvesboltban, keresd a kortárs meséket.

2017. febr. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Most elképzeltem, hogy Hamupipőke helyett Timike lesz a főszereplő, akit sanyarú sorsából nem a királyfi ment ki fehér lovon, hanem a milliárdos producer fehér Jaguáron.

Lehet, hogy nem pont ugyanaz lenne a tanulsága a szép lány és a gazdag herceg sztorijának. Van, amit jobb nem bolygatni, ha anélkül is működik. ;)

2017. febr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%
én meg pont fordítva vagyok, örülök, ha régi meséskönyveket kap, grimm mesék és társai, és nézni is csak azt engedem neki. Nekem ezek az új mesék nagyon bugyuták.
2017. febr. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Hát a Grimm mesék nem 2-3 éves gyereknek valók.

4 éves a fiam, Grimmet még nem meséltem neki.


Mert egyrészt nagyon hosszú, másrészt nem neki való dolgok vannak benne.

Majd később. Most még a könnyedebb rövidebb meséket mesélem neki, és azt is néz.

Szerencsére manapság is vannak jó mesék, és a régiekből is vannak kicsiknek valók (fiam szereti pl a Süsüt, a Magyar népmeséket, a Kisvakondot, a Süni és barátait). Ahogy sok mai mesét is szeret. Pl kedvenc most a Pocoyo, A város hősei, Mancs őrjárat, amiket néz.


A Grimm nagyon nem illik ezek közé...

2017. febr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Az eddigi 9 válaszoló egyike se értette meg a kérdésem lényegét.
2017. febr. 8. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!