Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit keressek, mit olvassak,...

Mit keressek, mit olvassak, ha a valódi kereszténységre vagyok kíváncsi? Értem ez alatt azokat a tanokat, amiket a második világháború előtt tanítottak.

Figyelt kérdés
Az utolsó keresztény eszmékhez valóban hű pápa 1958-ban halt meg, megmérgezték. Azóta feltételezem itt mindenki tudja, hogy mi történt a kereszténységgel.

2016. máj. 27. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
öööö mi történt? Végre elismerték, hogy kerek a föld?
2016. máj. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A valódi kereszténység az evangéliumokban van.
2016. máj. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az apostolok és az egyházatyák írásait olvasd.
2016. máj. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1:


Egészen pontosan egy új vallást hoztak létre, amit még mindig kereszténységnek hívnak, de semmi köze hozzá. Maga a pápa is eretnek.

2016. máj. 27. 21:43
 5/11 anonim ***** válasza:
Bibliát?
2016. máj. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Abba meg már belekötni is felesleges, hogy leeretnekezed a pápát... meg azt állítod, hogy nem igazi a kereszténység.
2016. máj. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Mióta azonos a kereszténység a katolikus vallással?
2016. máj. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Teljesen egyetértek a nézeteiddel. Pár évvel ez előtt kerestem a katolikus egyház tanaival kapcsolatban valamit, akkor kerültek a háború előtti könyvek a kezembe akkor kezdtem átlátni, hogy mi történik a katolikus egyházban.

Azt kell hogy mondjam sajnos egyáltalán nem tudják sokan, mi történik a katolikus egyházban, az átlag hívőnek aki nem tanult egyháztörténelmet vagy kutatott, annak nincs rálátása dolgokra.



Én szintén az egyházatyák írásait javasolnám tanulmányozni és egy valaki Mo.-n hiteles személy, életével és írásaival is, dr. Barsi Balázs atya (egyházdoktor) előadásait, könyveit.


[link]

2016. máj. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Olvass régi egyházi írásokat.
2016. máj. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Molnár Sándorné ***** válasza:

Szervusz kedves Kérdező!

Megkaptam a kérdéseidet, de a válaszokat nem tudtam elküldeni neked, mert a gép azt irja ki hogy vagy felmondtad, vagy letiltották a válaszadási lehetőséget privátban. Most azért irok itt, hogy válaszoltam volna, de nem tudtam. Nézd meg a gépedet, hátha valami hiba van. Majd irjál vissza itt, vagy próbáld meg megint a privátba. Én megkaptam a leveled, de én nem tudtam már irni neked. Üdvözöllek: Judit!

2016. máj. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!