Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a gyereket bolha csípi...

Ha a gyereket bolha csípi össze, mit lehet itthon rákenni a csípésre, hogy ne viszkedjen? Ha nincs itthon ilyen jellegű krém.

Figyelt kérdés
2010. máj. 8. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy az ecetes borogatás vagy bekenés mindenféle csípésből származó viszketést csillapít.
2010. máj. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az ecettel vigyázz, mert felégetheti a bőrét. Inkább hűsítsd konyharuhába tekert jéggel.

Ja és rendezz alapos porszívózást, felmosást, különös tekintettel a résekre.

2010. máj. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A gyógyszertárban lehet kapni,kicsiknek csipésekre rázókeveréket,ami hűti.Most vettem 300ft volt.
2010. máj. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,most olvasom,hogy otthoni dolgot.Lehet rátenni tejfölt vagy hideg paradicsomot.Az utóbbi jobb.
2010. máj. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Addig nem viszket amíg víz nem éri.Egy kisgyerek szinte egész nap észre sem veszi hogy össze van csípve,csak az esti fürdéskor és utána.A kádból kiveszed és ha tényleg nincs otthon semmi gyógyszertári készítmény,a fogkrém (mentolos) is megteszi.Majdnem azok az össze tevői mint a régi rázókeveréknek.
2010. máj. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,Ha kivakarta,vagy sebes ne kend be fogkrémel!!!!!
2010. máj. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én csak annyit akarok hozzáfűzni, hogy viszket neki? Ugyanis nálunk is volt bolha (macskáé) és jól összecsipkedett bennünket. Én majd megvesztem 3 hétig, úgy viszketett, de a 2 éves fiamnak egyáltalán nem viszketett, egyszerűen csak látszottak a pöttyök. Szóval, ha nem vakarja, nem viszket neki, én nem kenném semmivel, majd elmúlik. Csak akkor kend, ha vakarja. Egyébként a patikai rázókeverék, amit korábban írt valaki, csak ideiglenesen, 10-15 percre nyugtatja meg, utána ugyanúgy viszket sajnos (személyes tapasztalat).
2010. máj. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!