Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen képesek megkülön...

Mennyi idősen képesek megkülönböztetni a jobb es bal kezüket?

Figyelt kérdés
2017. febr. 19. 07:06
 1/6 anonim ***** válasza:
18%

Kb, amikor megerti a "jobb" es a "bal" fogalmat.

Remelem, nem akarod eroszakkal jobbkezesse nevelni. Az en fiaim (harom van) sokaig egyforman hasznaltak mindket kezuket "rajzolashoz" es az eveshez, kb 4 eves korukra alakult ki, hogy melyikkel tudnak finomabb mozdulatokat csinalni. A kozepso fiam balkezes lett, es pl sokkal szebben ir es rajzol, mint a masik ketto, a problemamegoldo kepessege, a logikaja is erosebb. Ebbol adodoan az ove a legjobb bizonyitvany, szinte tanulas nelkul. A legkisebbet o "korrepetalja", de olyan is megtortent, hogy hatodikos letere a hetedikesnek segitett a matekban.

Szoval, ne legyen fontos, hogy melyik a jobb vagy bal keze, bizd ra!

2017. febr. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A lányomat pici kora óta úgy öltöztetem, hogy jobb kéz, bal kéz, jobb láb, bal láb így megjegyezte. 1 éves korában már kérésre azt a kezét-lábát emelte/dugta, amelyiket kértem.

Lassan 2,5 éves és nincs gondja ezzel.


Ha a használatra gondolsz, akkor az első tudatos mozdulat óta egyértelműen jobbkezes. Evőeszközzel evéshez, rajzoláshoz stb. csak a jobb kezét használja.

2017. febr. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Idegrendszeri éretlenség miatt jártunk 3 évesen nevelési tanácsadóba. Akkor már próbálták tanítani neki, diszlekszia prevenció címén. Én még 6 évesen sem tudtam. Emlékszem, hogy akkor ez már elvárás volt, hogy tudjuk, és rosszul érintett, hogy én nem tudom. Diszleksziás is vagyok.
2017. febr. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%

Nekem a mai napig beletelik egy két másodpercbe, mire meg tudom mondani. Semmilyen diszes betegségem nincs.


Emlékszem 20 éve az első osztályban még sokan tévesztették, a tábla jobb és bal sarkára szív és kéz volt rajzolva, hogy könnyebb legyen megmondani.


A lányom még nem tudja, 2,5 éves, igaz én nem is mondtam neki soha, a bölcsiben sem használják, szóval honnan is tudná.


Egyik láb, másik láb, egyik kéz, másik kéz.


Egyébként én csak vezetésnél sínylettem meg, hogy ez rosszabbul megy.

2017. febr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az en 2.5 evesem is tudja melyik.melyik...ha kerdezem felemeli, ha mondom auto jobbrol akkor jobbra nez stb
2017. febr. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lányom 2,5éves tudja melyik a jobb-bal keze lába.

Ha azt mondom hogy jobbra/balra kanyarodj abban mèg gondolkodnia kell.

Evésben, rajzolásban még kétkezes.

2017. febr. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!