Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen kezdte el az...

Mennyi idősen kezdte el az alábbiakat csinálni a gyereked?

Figyelt kérdés

1. Megszemélyesítő játék. Amikor szerepeket oszt ki a családtagoknak vagy saját magának, illetve a kedvenc játékainak. Pl. ő lesz apu, a mozdony is valamelyik családtag nevét kapja, a plüssállatokat is személyiséggel ruházza fel. Vagy csak azt játssza, hogy ő most cica/kutya/nagymama.

2. Interakciós szerepjáték: orvosos, boltos, stb, ahol egyértelműen leosztja a szerepeket és végig is viszi a játékot. A szülő a beteg, ő az orvos: gyógyszert ad, panaszokat kérdez, puszival gyógyít. Boltosnál a szülő a boltos, ő vásárol, fizet, stb.


Szándékosan szedtem szét két pontba, mert az első korábban jelentkezik, mint a második.


2017. febr. 21. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Ket-harom evesen jatszottak boltost, orvosost stb.

Csaladtagokat nem jatszottak.

2017. febr. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az elsőt már 1-1,5 éves korában.

a másikat úgy 2 évesen

2017. febr. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk az első később volt, mint a második.


Másfélévesen már beinjekciózta a plüsst meg engem, töltögette a teát és kínálta, etetett, itatott.


Kb fél évre rá lett cica, de eddig kétszer játszott ilyet, ez nem jellemző rá.


Most 2,5 éves, csak pár szót mond.

2017. febr. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lányom most 2,5 éves a második verziót kb 2 éves kora óta játssza intenzíven.

Az elsőt talán még sosem játszotta.

2017. febr. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2,5 éves lesz a lányom nemsokára. Orvososat, boltosat már 1,5 évesen játszottunk. Az első verziót néhány hónapja játszuk.

Nagyon szeret Piroska lenni, apa a csúnya büdös farkas, aki csak akkor kaphat süteményt, ha megfürdetheti. Én vagyok a nagymama. A végén az apjával szerepet cserélnek. A fürdetést is ügyesen imitálja.

Kutyának és macskának épp az előbb adtuk ki magunkat:)

2017. febr. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!