Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 évesen gyermeked meg tudta...

7 évesen gyermeked meg tudta csinálni az alábbiakat?

Figyelt kérdés
Cipőbekötés, rollerezés, biciklizés pótkerék nélkül, éjjeli fény nélkül aludni?
2013. jún. 30. 13:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A cipőjét be tudta kötni már 5 évesen is, rollere nincs, de biztos tudna menni, biciklizni nem tud pótkerék nélkül, mivel nem szoktunk bicózni és még nem tanítottuk meg, 7 évesen még kellett neki éjjeli fény, most már 8, anélkül alszik.
2013. jún. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Rollerünk nincs, de biztosan 2 perc alatt belejönne, elaludni kislámpa mellett szokott, utána lekapcsoljuk, éjjel, ha ébred, kimegy pisilni néha, de nem kell éjjeli fény neki.Biciklizés, cipőkötés 2 éve megy.
2013. jún. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Cipőbekötés hellyel közzel....rollerezni tud, kétkerekűzni túlzottan is (épp a nullakezezést és az egykerekezést gyakorolja marha nagy örömömre), sötétben nem tud aludni.
2013. jún. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Éjjeli fény nélküli alvás megy,Biciklizés megy pótkerék nélkül,roller nincs,tehát azt még nem próbálta,cipőfűző kötést még tanulja,de már nagyjából sikerül,de azért megigazítom neki.
2013. jún. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Októberben lesz 7 éves a lányom, ezeket már tudja. Két keréken 3,5 éves kora óta teker, rollert 5,5 évesen kapott névnapjára, akkor egyből tudta használni, a cipőfűzőjét úgy fél éve tudja rendesen bekötni, hogy már nem kell igazìtanom rajta. A szobában ég éjjelifény, de azért, mert a 2 éves öccsével egy szobában alszik, mìg egyedül volt, nem használtuk.
2013. jún. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Mindegy meg, kivétel az alvás, úgy alszik, hogy a közlekedőben ég a lámpa, az ajtaja nyitva... természetesen éjszakára lekapcsoljuk, de nem szokott felkelni. A függöny se lehet elhúzva, elég sok fény jön be kintről.
2013. jún. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

6,5 éves a nagyobbik fiam és mind megy neki.

Mondjuk a cipőfűzőt csak most tanulta meg bekötni, mivel eddig csak tépőzáras cipői voltak, de rollerezik 2 keréken teker már kb. 1,5 éve.

Éjjeli fény van náluk, de egy szobában alszik az öccsével.

2013. jún. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
6 eves unokahugom mindegyiket tudja. Meg a bicklizes sem okozott gondott, pedig kifejezetten nem mozgekony fajta...
2013. jún. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
miért kéne éjjeli fény nélkül aludni? 23 évesen csak úgy tudok aludni bevallom,hiába van ott a párom nekem szükségem van rá,nem hinném,hogy egy 7 évesnek muszáj lenne anélkül aludni
2013. jún. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Ezek szerint a sötétben alváson kívül mindegyik "elvárható" lenne egy 7 évestől, és a többség tudja is.


Azért aggódom, mert szeptembertől suli, és nem akarom, hogy kellemetlen helyzetbe kerüljön miatta. A tanító nénik már nem köti be a cipőfűzőt.


3 kerekű rollerrel teper,(ami 2-3 éveseknek való) pedig megvetette a normálisat is, és felháborodik, ha számon kérjük, miért nem használja. Biciklizni pótkerék nélkül esze ágában sincs megtanulni, de már kezd ciki lenni, suliban biztos, hogy szekálni fogják miatt a gyerekek, jogosan!


Úgy gondolom, Ő sem más, mint a többi gyerek, csak hiányzik a szülői motiváció.

Jól sejtem, hogy minden gyereket ösztökélni kellett ezen "feladatok" megtételére?


Gondolom, kiderült, nem én vagyok az édesanyja. Én csak egy mostoha vagyok, semmi közöm hozzá. :) Csak én vagyok az egyetlen, aki tényleg foglalkozik vele.

2013. jún. 30. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!