Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még akinél másfél óráig...

Van még akinél másfél óráig tart az étkezés?

Figyelt kérdés

3 éves, kb 1,5 órája reggelizik. Kicsivel több, mint fél zsemlét evett meg. Alultáplált, vérszegény, kisnövésű. Pedigg lenne mit ennie, de alig fogad el valamit. Legtöbbször én adom a szájába, mert arra is lusta, hogy felvegye. Ha nem tenném, ennyit sem enne és így is kicsi...

Semmivel nem lehet haladni. Az egész napunk az evésről szól. Már fel tudnék robbani, nagyon idegesít.

Voltunk már millió kivizsgáláson, semmit nem tudtak mondani, csak annyit, hogy többet kellene ennie...

Ha nem etetem, elvan egész nap egy almán.

Mit csináljak vele?


2017. febr. 21. 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Ovoda?


Max. 20 percet szannek ra. Nem orakat.


Tej, kakao, gyumolcsle, turmix, tejpep?

2017. febr. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az oviban szinte semmit nem eszik
2017. febr. 21. 10:02
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Mihez képest kisnövésű? Ha a felmenők is alacsonyak, akkor nem az.

Én is ilyen fényevő gyerek voltam. Úgy néztem ki, mint egy röntgenfelvétel, de nem erőltették az evést soha. Egészséges felnőtt lettem, a kamaszkor meg hormonokkal együtt hozta a zsírpárnákat is.

2017. febr. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Ez viselkedési probléma, én nevtanba mennék vele.
2017. febr. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Mivel "Az egész napunk az evésről szól", így a gyerek már az evés gondolatától is betegnek érzi magát es EZÉRT nem akar enni.


Egy-egy étkezés max 15 perc lehet, ha addig nem evett MAGÁTÓL (nem te tömöd a kajával), akkor vég az evési idönek.


Ha majd valamikor végre ELHISZI az a szerencsétlen gyerek, hogy nem eröltetik bele az ételt, tömik, mint a libát, AKKOR elkezd annyit enni, amennyire szüksége van.


Szerintem alaposan gondold át, hogy miért akarod azt, hogy ennyire rossz érzés legyen neki az evés, és miért kínzod!?!?!?!??!

2017. febr. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem szánnék rá ennyi időt. Viszont nagyon sok féle ételt kipakolnék elé, olyat is, amit én nem szeretek. Sok színes zöldséget, husit, gyümölcsöt. Valamelyik csak bejön neki. 20 percet is csak akkor adnék neki, ha eszik, csak lassan. Ha nem foglalkozik az étellel, akkor 5-10 perc is sok. Nem kér, akkor irány a játszótér (gyalog, nem kocsival), rohangálás, üvöltözés stb, valami program, ami fizikailag felpörgeti.

Viszont másfél óra után inkább újra megkínálnám valamivel.

A családban két rosszabbul evő, gyereknél is láttam, hol rontottak tovább a helyzeten. Az egyik vékonyka lány tényleg keveset eszik, de teljesen egészséges. Viszont étkezés előtt is, majd a leves közben is megivott 1-1 pohár cukros üdítőt. Szerintem nem csoda, ha 4-5 deci folyadék után csak nyammog a rendes ételen.

A másik gyerek pufi is volt, mégis rossz evőnek bizonyult. Főleg azért, mert reggel már kakaóval indított és onnan kezdve nem volt éhes és egész nap csak nyafogott a kaján. Amikor persze az anya már kétségbe esett, hogy nem eszik semmit, akkor újra kapott egy adag kakaót.

Persze rengeteg más módon el lehet rontani még, szerintem zsemlét pl egyáltalán ne adj neki. Próbálj sajtot, sonkát, zöldséget, gyümölcsöt. De semmit se kelljen megenni kötelezően. Csak annyi legyen, hogy valamit meg kell kóstolnia.

2017. febr. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Póbáld ki azt is, hogy 1-2 napig egyáltalán nem nyúzod az étellel. Ennyi idő alatt nem fog éhen halni. Rakd ki neki a napi 5-6 étkezést. Ülj le te is enni, lehetőleg ugyanazt, mint a gyerek. Fogyaszd el kényelmes, de nem túl lassú tempóban az adagodat, majd engedd szabadon a gyereket. (A kávézásodat már ne kelljen kivárnia.)n Közben játszhat az étellel, szét is dobálhatja, a ruháját is tönkre teheti. Te közben angyali türelemmel mutatod a példát, hogy hogy is kéne enni. Egyetlen szó nyúzás se hangozzon el, csak annyi, hogy reggeli idő van, ülj ide az asztalhoz.

Ha ez se segít, akkor komolyabb gasztro- és vagy pszichológiai vizsgálatokra lesz szükség (pl autizmus egyik tünete az extrém válogatás). De sokkal valószínűbb, hogy nagyon befeszültél a témában és nyúzod a gyereket.

2017. febr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%
Az én lányom ugyanez, pedig már 5 éves. Van, 20 percig eszik egy joghurtot. Születése óta rossz evő, sosem evett annyit, és olyan tempóban, ahogy mondjuk a védőnő elvárta. Egyszerűen nem érdekli az evés, mással foglalkozik és elfelejti a következő falatot. Ha nincs semmi az asztalon, akkor játszik a radiátorral, vagy a székpárnával. Az oviban is alig eszik, azt mondja kevés rá az idő. :(
2017. febr. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen rossz evő voltam. Vittek mindeféle vizsgálatra, de nem volt semmi bajom. Aztán egy nagyon öreg doktor bácsi azt mondta Anyámnak, hogy "ezzel az állandó tukmálással meg tetszenek útáltatni a gyerekkel az evést. Etiópia kivételével a gyerekek nem szoktak éhen halni!"

Amikor beírattak focizni és farkasétvágyam lett, akkor meg az volt a baj, hogy megint kiettem a hűtőt...

2017. márc. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Coffelia ***** válasza:
Fordulj gasztroenterológushoz vele, mert ezek akár súlyos gluténintolerancia jelei is lehetnek.
2019. aug. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!