Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Étkezés elött 4.6 mmol/l...

Étkezés elött 4.6 mmol/l vércukorértékem,1 órával utána 7.4 mmol/l, másfél órával késöbb 5,5 mmol/l. Nem terheléses vizsgálat, otthoni étkezés után. Terhességi diabétesz esetén ez jó eredmény?

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez a felső határ, nekem azt mondták 7-ig fogadják el terhelésesen.
2010. nov. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kicsit magas az 1 órás, de még elmegy. A terhelésesnél 2 hét különbséggel mindig 6,9 volt az 1 órás. Kórházban csináltak egy 6 pontos tesztet. (Kórházi koszton minden főétkezés előtt és után 1 órával vérvétel.) Akkor is kb. ilyen lett az 1 órásom és már erre kaptam minimális inzulint. A 30. héttől. Ezt a szülésig emelni kellett, mert folyamatosan egyre kevesebbet termelt a szervezetem. Aztán a szülés után azonnal abbahagytam és azóta semmi problémám a cukrommal. (19 hónapos a kisfiam)
2010. nov. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

És ezt otthoni mérővel csináltad? Mert, ha igen, azok sokszor mutatnak magasabb értéket. Ha labor érték, akkor picit magasnak tűnik, érdemes elmenni 120 perces 75 gramm cukros vizsgálatra is, az a biztosabb érték, ha terhességi diabéteszed van, ez a vizsgálat kimutatja. Mindenesetre nem árt vigyáznod a szénhidrátokkal.

Utolsó válaszolótól kérdezném, hogy miért írtak föl inzulint? Mert diéta mellett voltak ilyen értékeid? Azért, mert minden étkezés után 7 körül volt? Mert, ha csak egyszer kétszer, az egy egészséges emberrel is megesik.

2010. nov. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!