Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fogtündér kérdés - nem túlzás...

Fogtündér kérdés - nem túlzás ez egy kicsit?

Figyelt kérdés

Kisfiam mesélte, hogy egyik ovis társa méretes lego járművet kapott a fogtündértől. Most kezdett mozogni a foga, ez lesz az első, ami kiesik.

Eredetileg nem terveztem, hogy hozzánk is jöjjön a fogtündér (gyerekkoromban mifelénk nem volt szokás), de a kisfiam tényként kezeli, hogy ő is fog ajándékot kapni a fogáért, és már nagyon várja. Gondoltam, kap egy százast vagy valami apróságot max. 500 Ft értékben. A gondom az, hogy mivel magyarázzam meg neki, hogy a fogtündér egyik gyereknek többezer forintos játékot hoz, másiknak (neki) pedig csak valami apróságot?

A másik kérdésem az, hogy szerintetek jó lenne-e, hogy nem mindig ugyanazt teszek a párnája alá? Egyszer pénz, máskor kisautó - épp ami sikerül... Ti mit adtok, adtatok a kisfiatoknak?



2017. febr. 27. 12:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell magyarázni, a fogtündér ennyit tett oda - bár felesleges hülyeség, szerintem -, és pont.
2017. febr. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%

Penzt sosem adok, szemely szerint azt is utalom amikor locsolasert valaki penzt ad.

Mi "okos" dolgokat csempesztunk neki a parna ala, mert a Fogtunder a nagyfiukhoz es nagylanyokhoz jar akinek mar felnott fogai lesznek :) Fogkrem, meno fogkefe, szep mesefiguras ceruza, hozzavalo radirral, stb. Persze nem egyszerre. Ja, cukormentes gyerekrago, ilyesmik.


Az nem erdekelt a tobbi anyuka mit ad, nem vajkalok mas szokasaiban, ha legot ad, hat azt ad. Nem leszek attol kevesebb ha en nem de tobb sem ha emiatt kopkodok meg frocsogok ra..

2017. febr. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%

Az első fogát fogorvos húzta ki, szurit is kapott. De egy szó és hiszti nélkül tűrte csak potyogtak a kroki könnyek.


Ezért a fogtündér egy Lego Bionicle figurát hozott :) a többi fog után hozott dínót(8-10 centiset) és holnap reggel egy dínós színezőt.

Nálunk dínó mánia van, így könnyű dönteni. De nem nagy értékek a színező 450ft volt.


Ha az első foga lesz, akkor lehet kicsit drágább dolgot venni, de azért több tíz ezreset túlzásnak tartom.

2017. febr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%

Karácsonykor is az egyik gyerek több 10ezer forintos ajándékot kap, míg a másik csak pár ezer forintosat. A fogtündér miért hozna egyenlően?


Nálunk az volt a szokás, hogy a kiesett tejfogat hátunk mögé dobtuk, hogy elvihesse a kisegér. Közben elmondtunk egy kis versikét: "Egér, egér, kisegér, van-e fogad hófehér? Adok neked tejfogad, adjál nekem csontfogat!

Szóval mi a tejfogért cserébe egészséges, erős csontfogat kaptunk, nem kisteherautót. Ettől függetlenül tudtuk, hogy nem viszi el az egér, de játéknak jó volt.


Amit csinálnék, elég szívtelenül hangzik, de én elmesélném a fiamnak a saját szintjén, hogy nem a fogtündér hozta a fiúnak az ajándékot, hanem a szülei vették. Nincs fogtündér, különben is a fogvesztés egy természetes folyamat, nem egy ünnep, nem jár érte ajándék.

Az, hogy a másik kisfiúhoz visszajut, az legyen a szülei gondja. Nekem nem kötelességem hazudni a fiamnak, azért hogy egy másik kissrácnak és a szüleinek jó legyen.

2017. febr. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Én ezt gyorsan lerendeztem, az enyém is mesélte, én is elmondtam, h nincs fogtunder.

Ráadásul ebben az időben ment a Minimaxon egy fogtunderes mese, meg is beszéltük, h látod, csak a mesében van.

Örültünk, h kiesett, megmutattam az én kis dobozkamat, amibe anyukám eltette a fogaimat, ő is kapott egy kis dobozt.

2017. febr. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
És mi lenne ha elmagyaráznàd neki h nincs olyan h fogtündér csak a mesébe? Kicsit túlzásnak érzem ezt a fogtündéres dolgot.
2017. febr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
9%
miért, a Jézuskát hogy magyarázod? hogy egyik gyereknek lovat hoz, a másiknak egy új zoknit? Én azt hiszem arra is azt fogom mondani, hogy az aki olyan nagy ajándékot kapott, az biztosan valami nagyon nagyon jó dolgot tett és azért kapott olyan nagy ajándékot, de a legtöbb gyerek apróságot kap bla bla bla. ennél jobb nem jut eszembe. amúgy nálunk nem lesz fogtündér, hiszen az hogy kiesik a foga, nem érdem, nem teljesítmény, minden gyerekkel megesik életében 20szor.. én baromságnak tartom, így tehát én simán elmagyaráznám neki hogy kamu az egész.
2017. febr. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk Jézuska sincs, és fogtündér sem lesz. Karácsonyt ettől függetlenül tartunk, van ajándék, csak nem Jézus marad ki a történetből...


Nem gondolom, hogy azért, mert az osztálytársaknál van egy szokás, azt neked KÖTELEZŐEN át kellene venned.

Gondolom nem most tudta meg a gyerek, hogy előbb utóbb kiesnek a fogai, és újak nőnek. Akkor minek ide tündér?

2017. febr. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%

Azzal ertek egyet, hogy ez minden csaladban mas. Ezt kell elfogadtatni.

Teszel 200 Ft-ost a parnaja ala, es kesz. Aztan valaszthat a kovetkezo vasarlasnal fogkefet stb.

2017. febr. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
95%
Én már 4 évesen sem hittem el. Szerintem ő is tudja hogy csak te raksz a párnája alá cuccokat, csak szeretne kapni ajándékot.:) Rakj egy százast és veszel neki fagyit.
2017. febr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!