Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tisztitjatok a jatekokat?

Hogyan tisztitjatok a jatekokat?

Figyelt kérdés

Es milyen gyakran. 3 eves a fiam. Fertotleniteni a jatekait nem szoktam, mosni szoktam vagy nedvestorlovvel torlom at, kb 1 havonta. Szoktam neha antibakterialis torlot es hasznalni ami gyerekbarat, a csomagolason fel van tuntetve, hogy jatekokra is hasznalhato.

Bocsanat, hosszu lett, csak neha negativ kommenteket kapok.

Takaritani mindennap szoktam rendesen, 2 naponta porszivozas, felsepres mindennap. Furdo fertotlenites hetente, felmosas a furdoben mindennap. Igienol fertotlenitott hasznalok ami klormentes


2017. márc. 2. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, eszembe sem jut fertőtleníteni őket, ami poros letörlöm, ha piszkos lemosom, a plüssöket időnként kimosom.
2017. márc. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Kapható olyan tabletta, ami kifejezetten erre van. Bedobod egy lavór vízbe, hozzá a játékokat, aztán kiteszed száradni őket. Abszolút gyerekbarát, ha a vizes játékot nyalogatná, akkor se lenne tőle baja. Bölcsiben mindig ezt használtuk fertőtlenítésre.
2017. márc. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

[link]


Ha jól tudom, ez volt az, de a patikus tud rá válaszolni :)

2017. márc. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én lehet hogy igénytelen vagyok, de egy 3 éves gyerek (tehát nem csecsemő) játékait miért kellene fertőtleníteni? A bútorokat sem fertőtlenítem a lakásban, meg a ruháját sem, sőt az evőeszközeit sem sterilizálom... Takarítok, meg a játékait is letisztítom, meg fertőtlenítek ahol kell (pl. WC), de ha csak nem történik valami olyan a játékával ami miatt kellene fertőtleníteni... nem szoktam... Neomagnolt én utoljára csecsemő korában használtam... :O...
2017. márc. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem is értem a kérdést mert én a játékainak a többségét szinte nem is takarítom pl. társasjátékok, lego stb - ezeket hogy lehetne takarítani, dobjam be a legot egy vödör vízbe, minek? Most akkor én igénytelen vagyok?

Fürdőjátékokat szoktam elmosni, vízkőteleníteni, plüssöket kimosom, ami olyan és poros azt letörlöm, és ennyi. MÉg nem jutott eszembe ovis korú gyerekeimnek fertőtlenítő tablettával öblögetni a játékait - minek?

2017. márc. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Plüssöket, ami nem elemes, 30 fokon mosom gépben, és utána slicker kefével(olyan drótkefe, de kutyakefe néven lehet venni.) kifésülöm a szőrüket, hogy puha legyen. Elemes vagy felhúzhatós plüsst mosószeres vízzel és körömkefével tisztítom ki, ha ki lehet venni belőle a ketyerét, nyugodtam mehet mosógépbe az elemes vagy felhúzós rész nélkül, műanyag és gumi játékokat lavórban takarítom, ha spriccelős akkor ki kell belőle utána nyomni a vizet, és kályha mellett megszárítani. Felhúzós, elemes műanyagot csak nedves törlőkendővel áttörlöm. Ha van kijelzője, mint pl. játék laptop, azt képernyőtisztító kendővel törlöm le. Van műbőr orrú kutyánk, és annak az orrát napolajjal(nem naptej, olaj) fényesítem ki.
2017. márc. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Én egyszer lefertőtlenítettem az összes játékot egy durva vírusozás után. A 70%-os alkoholt higítottam kis vízzel, és tiszta gézzel végigtöröltem őket. Egyébként megtörlöm vizes ronggyal, plüssöket gépben mosom, ha koszosnak látom őket.
2017. márc. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
ha koszosnak látom a plüssöket,akkor mosógép,amúgy nem szoktam..bele is őrülnék,ha azt a sok kis vackot át kellene törölgessem..nekem se jutott még soha eszembe "csak úgy" áttörölgetni őket
2017. márc. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%
Csak akkor szoktam, ha kötőhártya gyulladása van/volt. A Chicco-nak van jó sterilizálója amit vízhez kell önteni, ezzel sterilizálom a kisebbik cumijait is. Kikeverek egy vödörrel és beledobálom a játékokat és 1 óra múlva tiszta vízzel leöblítem. A plüssöket meg mosógépben.
2017. márc. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!