Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mivel tisztítjátok a...

Ti mivel tisztítjátok a plüss, illetve textil anyagú játékokat? Mosógépben? Vagy csak átsikáljátok? Lehet valamivel fertőtleníteni?

Figyelt kérdés
Ismerőstől kapunk pár baba játékot(textil csörgős-zörgős babakönyvek,plüss zenélős-de nem elemes-állatkák),és mindenképpen ki szeretném tisztítani.
2012. máj. 25. 15:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bele a mosógépbe.
2012. máj. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
40 fokon át szoktam mosni őket, aztán kiteszem a szárítóra. Elég bizarr látvány a sok fülénél, farkánál fellógatott állatka... :D
2012. máj. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mosógépben mosom én is 40 fokon. Annyi, hogy berakom utána a szárítógépbe és így jó puha lesz.
2012. máj. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mosógép:) A legnehezebb a kedvenc állatka mosása, épp Mamama is szárad, mert már rettenet volt, azzal lehet csak élni.

40fok, amennyit a gép bír, színes mosószer, pici öblítő is, és mehetnek a szárítóra. Nálunk van plüsi nap, amikor csak a plüsik ülnek a szárítón(pillangó szárító, épp csak lecsíptetve valahol, hogy ne essenek le) Egy bölcső és a gyerek ágyneműtartója tele van velük:)

2012. máj. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk ált. csak poros, úgyhogy én csak 30-on mosom, nagyon "foltokat" nem kell kiszedni belőlük.

Amire figyelni szoktam, h vannak olyan plüsseink, amiken ilyen kis műanyag vagy fa alkatrészek vannak. (pl. van egy nyuszink, aminek v egy kis kosárka van az ölében), na ezeket nem mosom ki, érthető okokból.

2012. máj. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi lányok a sok választ.Bár csak a plüss játékokról írtatok,gondolom ugyan így jártok el a textil kis könyvekkel,fejlesztő játékokkal(kockákkal,bébijátékokkal) is.
2012. máj. 25. 17:54
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A fa és a fém ill zenélős elemes műanyagok kivételével kb minden bébijáték egy párnahuzaban a géppel mosható. Tiszta egy "pillanat" alatt.
2012. máj. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40 fokban rendesen kimosom a színes ruháival együtt, majd a plüss játékokat mégegyszer visszateszem öblítés és centrifuga programban, hogy véletlenül se maradjon rajta mosópor, hiszen csak a szájába teszi. Én így nyugodt vagyok.
2012. máj. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek is!A párnahuzatos dolog teljesen új,ám tetszik az ötlet!
2012. máj. 25. 19:13
 10/11 anonim ***** válasza:
a plüssöket mosógépben, párnahuzatban, hogy a szemek, gombok ne sérüljenek, a műanyagokat ecetes vízzel átmosom, de hallottam már olyat hogy fertőtlenítésre jó, ha a plüssöket betesszük a fagyasztóba pár napra...nem tudom..melyik gyerek bírja ki pár napig a "kis barátai"nélkül :)
2012. máj. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!