Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Belekérdez a mesébe?

Belekérdez a mesébe?

Figyelt kérdés

6 éves kislányom állandóan beleszól, belekérdez a mesékben! Mi van a képen, miért ez van a képen, miért ilyen a ruha rajta stb. Ezt még tudom kezelni, elmagyarázom neki, amit szeretne utána folytatjuk!előfordult már olyan is, h mese közben azt mondta, h várja anya erről az jut az eszembe és elkezdi mondani! Ez vagy odavág a sztorihoz vagy nem! Van egy 4éves kistesója együtt mesélek nekik, ő sem érti, h miért állunk meg mindig a meseolvasással, miért kalandozunk el stb. sokszor ki is zökkent és azt sem tudom, h hol tartottunk! A kicsit is zavarja és engem is!

Mi a véleményetek? Magyarázzam el neki határozottan, h ne beszéljen bele a történetbe, ha kérdése vagy kommentje van az utána megbeszéljük vagy hagyjam had kérdezzen és meséljen ő is?



2017. márc. 14. 14:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
49%

En fiam is ezt csinalja, hagyom neki.


A kozos mesezes lenyege az, hogy a kis fantaziaja fejlodjon es hogy egyutt legyetek, nem pedig egy letudando napi x perces program a teendo-listan. Ha ennyire nem toleralod, meseljen nekik apa.

2017. márc. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
köszi a választ, de elég rosszindulatú vagy :(
2017. márc. 14. 14:31
 3/19 anonim ***** válasza:
70%
Örülj neki, hogy beindul a fantátiája és értékeld.A kicsi meg kaphatna kárpótlásul esetleg külön egy rövid másikat. Szerintem nagyon klassz, hogy beszélgetésbe "fullad"...
2017. márc. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%

Nekem 2 es fel evesek az ikreim, de vegig tudnak nezni egy meset anelkul, h elkalandoznanak. Persze, neha kommentelik, h ez vagy az tortenik, es arrol elbeszelgetunk, de nincsenek ilyen jellegu elkalandozasaik. Raadasul ugy gondolom, h 6 evesen mar tudnia kellene 1 dologra koncentralni es kicsivel tobb kitartassal figyelni. Ez nem arrol szol, h az ember lepasszolja a gyereket a tv ele - persze, nyilvan, ha sokat nezi, akkor az nem jo - hanem arrol, h a gyerek ennyi idosen tudjon kicsit elmelyulten egyvalamire koncentralni. Ha ezt nem tanulja meg, akkor kesobb lesznek vele nagyobb problemak, m ez ugyanugy ki fog hatni masra is.

Szerintem magyarazd el neki hatarozottan, h ha meset neztek, akkor ez az odafigyeles ideje, es majd a mese vegen szepen meg tudjatok beszelni a tortenteket.

2017. márc. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
37%
Nezd, ez nem rosszindulat, Te kerdeztel valamit es leirtam a tenyt ami hozza kapcsolodik.
2017. márc. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
nem a tvben nézik, felolvasok nekik!
2017. márc. 14. 14:44
 7/19 A kérdező kommentje:

nem TÉNYt írtál le hanem privát véleményt, és hibás következtetést vontál le "A kicsit is zavarja és engem is!" mondatomból! Légyszi görgess tovább!

A többieknek köszönöm, várok többet is!

2017. márc. 14. 14:46
 8/19 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem ez klassz! Van vmi törvény erre. Persze, ha azért akarod elovadni, hogy el legyen olvasva... Nem az a lényege, hogy új gondolatokat ébresszen? Nem volt rosszindulatú az előző, cdak rövid és egyértelmű akart lenni.
2017. márc. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

4-esnek!

Igen pont ezt nem tudom eldönteni, h egy 6 éves gyereknek nem kellene-e már tudnia egy pár perces mesére koncetrálni! Nem az a gondom, h a meséből/ről kérdez, hanem ha tök másról kezd el közben beszélni!

2017. márc. 14. 14:49
 10/19 anonim ***** válasza:
35%

Na de akkor ezt a sok mást még addig nem tudta elmondani. Édes! :-)

Ne izgulj, pár év és semmit sem akat mejd elmondani..

2017. márc. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!