Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam jövö héten ballag az...

Kisfiam jövö héten ballag az oviból! Nálunk (lehet máshol is) ilyenkor ajándékokat szoktak vinni a szülök a gyerekeknek! De mit vihetnénk egy majdnem 8éves fiúnak ami nem túl giccses?

Figyelt kérdés
2010. máj. 11. 08:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

OFF: Nem értem, hogy miért kell már az ovis ballagásból is ekkora felhajtást csinálni... Pár éve (pl. mikor én ballagtam az oviból, oké, ez már több, mint 10 éve volt), annyi volt az egész, hogy rendeztek egy szép ünnepséget, a gyerekek szerepeltek (ez már önmagában élmény volt mindenkinek), a szülők végignézték, hazajöttünk, és annyi. Mindenki kapott egy!!! szál virágot, meg valami apró emléket az oviról.

ON: Szerintem ha veszel ajándékot, azt semmiképpen se vidd el a ballagásra. Egyrészt azért, mert milyen az már, hogy a többi gyerek előtt adod oda a kisfiadnak (lehet, hogy másnak nem jut olyasmire, stb). Az ajándékozás részét otthon is el lehet intézni, családi körben. Ha nálatok az a szokás, esetleg egy pici csokrot készíttess, ami kényelmesen elfér a kisfiad kezében, és azt ott odaadhatod.

2010. máj. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, most olvasom, hogy nálatok ez a szokás, hogy ott egyből mindenki ajándékoz....hát..pfff...nem akarok bunkó lenni, de ez azért kicsit rongyrázás, nem?
2010. máj. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Húúú! Ez nekem annyiban okoz gondot, hogy a sógornőm kisfia most fog ballagni pénteken az oviból és "meghívtak" bennünket. No én is azon agyalok, hogy mit is lehetne vinni ajándékba?! Nem hiszem, hogy egy kicsi csokrot értékelne!
2010. máj. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazatok van!Rongyrázás!Föleg hogy Én nem engedhetem meg magamnak a nagy ajándékot!Virágra gondoltunk mi is de nem hiszem hogy a fiam értékelné!Ajándékozás itthon lesz!Egy kisebb számitógépet raktunk neki össze aminek nagyon fog örülni mert már régóta szeretne!Még nem tudja,mire haza jövünk az oviból addigra lesz neki össze szerelve!
2010. máj. 11. 08:54
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

Számítógép óvodásnak nem nagy ajándék????

Akkor a többiek mit kapnak? Autót? Thaiföldi nyaralást? Saját elefántot a kertbe???

8.-os ballagásra majd yacht jár, érettségire meg egy kisebb karibi sziget.

2010. máj. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Hát ne haragudj, de az utolsóval teljesen egyetértek! Számítógép ovis ballagásra? Oké, nyilván nagyon szeretné, az én lányom is szokott olyanokat mondani, hogy piros számítógépet kér, meg TV-t a szobájába, de én egyszerűen meg sem hallom ezeket a kéréseket, egyszerűen azt mondom neki, hogy majd ha nagy leszel. Mert tudod az a baj, hogy egyre nagyobb dolgokra fog vágyni, a határ a csillagos ég. Az hogy egy gyerek elballag az oviból az is valami érdem amit jutalmazni kell? Egyszerűen annyi, hogy elérte az ikolás kort és kész. Én biztos nem fogok neki ajándékot venni csak azért mert szokás. Én a saját értékrendem szerint nevelem és nem az elvárások szerint. Max. valami apróságot vennék, ami egy kis emlék neki marad örökre.
2010. máj. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lányom is most fog ballagni. Én egy közepes, szép csokort készítek neki, és esetleg kap egy szoknyát, mert most erre vágyik. Közeledik a gyermeknap, arra egy nagy buborékfújót szeretnék, amit most reklámoznak:


http://www.youtube.com/watch?v=2_CUZW-aZBQ


Mellé még kapnak egy giga nyalókát, azt a szép színeset, még nem vettünk soha olyat:)

2010. máj. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
csokrot, nem csokort, bocs:)
2010. máj. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A mi lányunk is jövőhéten ballag az oviból. Mi egy kis csokor virágot viszünk neki, ajándéknak pedig egy karórát fog kapni. Szerintem ez értelmes és hasznos ajándék az ő korában.
2010. máj. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szerintem félreértettek engem!

Mi nagyon is ellenezük ha egy hasonlókorú 8éves gyermek egész nap a számitógép elött ül!

Egyszerüen arról van szó hogy kb 4-5 éve a régi P2-es gépünket egy jobbikra,újabbra.És igy van egy nem használt P2-esünk.Ezt mi kb 2éve össze raktuk a kisfiúnknak de mivel úgy vettük észre hogy nem tud még mit kezdeni vele nem eröltettük hanem elraktuk.És most már mivel látja hogy a barátai mi minden jót tudnak rajta játszani Öt is kezdi érdekelni.Meg hát szeptembertöl az iskolába számitógépes oktatás is fog zajlani a második fél évtöl még talán hasznát is veszi!

Vannak nagyon jó kis gyerek oktató programok(Pl:www.kidoz.net,mini ösz tél tavasz nyár,ami mind oktató jellegü,játszva lehet rajta tanulni szerintem abszolút nem káros egy 8 éves gyereknek ha napi 1 órát gépezik.

Szerintem egy fiú jobban értékeli ezt mint bármi játékot és egyáltalán nincs elkapatva a fiam mint ahogy irták hogy általános ballagásra meg autót kap.

2010. máj. 13. 06:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!