Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy mesélitek 2 év körüli...

Hogy mesélitek 2 év körüli gyerekeknek a mikulást, Karácsonyt? Hogy vonod be őket a készülődésbe? Milyen ajándékokat kapnak az ünnepekre?

Figyelt kérdés
2011. okt. 22. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ezt en is szeretnem tudni. dec.26-an lesz 2 eves. szerintem az enyem meg nem ertene belole semmit. ajandek? meg nem tudom.
2011. okt. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%
Én úgy mondom el ahogy van.Nem találok ki hozzá mesét.Aztán meg pár év múlva meg csak nézne,hogy eddig nem is ezt mondtam.Amit megért belöle megért,amit még nem akkor majd azt évről évre.Együtt fogunk díszíteni is.Mikuláskor csomagot kap(olyat amit én készítek) a karácsonyi ajándékot még nem tudjuk.
2011. okt. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

És az miért jó, utolsó? Szerintem ezeknek az ünnepeknek, pont ez a lényege, a körítés. Ez így olyan tényleg üzleties, semmilyen ünnep. semmi kedvem nem lenne így hozzá, állítunk egy fát, meg átadjuk az ajándékot.

Nekem gyerekkoromból a legszebb emlékeim fűzödnek a karácsonyhoz, Mikuláshoz, csalódásra nem emlékszem.

Egyébként énekeket tanulunk Szent Miklósról, megbeszéljük ki volt ő és hol élt, mit csinált és éjszaka hozza az ajándékot.

Nálunk a fenyőfát is a Jézuska hozza, természetesen elmegyünk megnézzük a Betlehemet, karácsonyi dalokat tanulunk, díszeket készítünk.

2011. okt. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A kislányunk novemberben lesz 2,5 éves.

Tavaly még nem értette különösebben az ünnepek "miértjeit és hogyanjait", akkor 19 hónapos volt. Érezte hogy valami más történik, mint amiket megszokott, érezte az ünnepek hangulatát, a karácsonyfa nagyon tetszett neki,

Most teljesen más lesz, 1 év nagy idő az ő korukban.

Minden készülődésbe bevonom természetesen. Úgy fogom mondani neki, hogy a Mikulás hozz a csizmájába reggelre a csomagot és a Jézuska járt nálunk Szenteste.

Én is ebben a hitben nőttem fel, őt is így szeretném "tanítani".

2011. okt. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
tavaly volt a fiam 2 éves,akkor már járt nála a Mikulás is.Előtte honapókkal már éneket tanultunk,könyvet mutogattam neki,mesét olvastam a mikulásról,ki ő mit csinál,hová megy kik a segítői,ezt napi szinten,ahogy közeledett a mikulás ugy érdekelte őt is jobban a téma,már előszedtük az apró kis mikulás díszeket,mikulásos szalvétát stb.aztán jött a mikulás bácsi,már előtte nagyon izgult,énekelt tapsolt és várta,amikor megjött.meglepődött,nem félt tőle de távolságtartó volt.amikor előkerült a csomag,meg a kedvenc kis játéka már nagyon örült neki.igyekeztünk rövid lenne max 10 perc volt az egész és apa volt hogy legyen személyes megjegyzése a gyerekhez.amikor elment hát órákat mesélt róla,mikor meg jött apa nagy örömmel mutogatta mennyi mindent kapott a mokulás ő igy hívta,bácsitól,és idén nem felejtett semmit.már most beszélgetünk róla,mondta nem fog félni tőle,előkerült a mikulásos mesekönyv.csokit,gyümölcsöt kap és egy apró játékot tényleg csak valami pici olcsót,de aminek örül.a karácsonyfát a Jézuska hozza amikor délben lefekszik aludni már feldíszítjük,aztán vacsi után énekelünk,csilingelünk és közben a fa alatt lesz a sok ajándék mindenkinek,ez tavaly is nagyon szép volt és imádta.ajándék kirakó,autó,meg könyv lesz.egyenlőre,de msá ötletem még nincs.
2011. okt. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez nálunk még nagy vitatéma sajnos. Mármint nm a gyerek előtt, hanem köztünk apa-anya közt.

A mi két családunkban ufyanis elég eltérőek a szoksáok és a nézetek (nem vallási vagy egyéb okból,hanem csak a szoksáok miatt), és amíg mi ketten voltunk felnőttek nem volt ennek jelentőssége, de a gyerek nevelése szemponjából nem egyszerű a dolog.

Fél éves és másfél éves volt a lányom az első két karácsonyon, akkor mémg nem volt lényeges hogy az egyik családnál mást lát mint a másiknál.


Most 2,5 éves, okos nagylány, minden érdekli, tele van "miért" kérdésekkel, és nem tudom hoyg lesz.


Nem lehet egységesíteni a mesét, a rendszert, mert a párom szülei sem változtatnak a szokáspokon meg az enyémek sem, csak én akkro azt nem tudom,hogy hogyan fogom elmagyarázni a gyreeknek hoyg az egyik yelen miért így van a másik helyen meg miért úgy....

2011. okt. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
utolsót kérdezném:miért ennyire eltérőek a szokások,mibe?az ajándékozásba vagy vallási téren?mert ha kisebb szokások terén az nem gond.nálunk itthon vacsi után jön a jézuska de mindkét nagyszülőnél lesz jézuska ajándéka a fa alatt.szerintem a gyerek miatt lehet ők is változtatnának egy két dolgon,olyan nagy különbség meg nem nagyon lehet,a gyerekek meg rugalmasak ha mi is azok vagyunk.utolsó elötti voltam.
2011. okt. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tavaly még csak másfél éves volt, akkor az ajándék volt a lényeg, a csillogós papír :)Nem igazán értette mi van.


Idén dec 5-én lesz két és fél éves. Már készül rá, mondogatjuk neki, ha jó kislány lesz akkor a télapó idén is hoz neki ajándékot :) Elég hisztis ezzel jól meg lehet fogni. Mivel már "nagylány" ezért a konyhai munkákban is segédkezhet majd. (Ma is adogatta a keverőtálat, a fakanalat mikor mit kértem tőle, bár a törékenyet igyekszem, hogy ne markolja meg)


Együtt sütjük a mézeskalácsot (ő fogja kiformázni, és nem érdekel hogy sikeredik!), csináljuk a mézesalmát, adogatja az edényeket, pakolhatja a szalvétát a terítésnél ilyesmi.


Mivel folyamatosan és szépen beszél már 15 hónapos kora óta, sőt mondókákat/dalokat is simán elmondja már kiválasztottam két rövidebbet amit együtt megtanulunk és majd meglepjük vele a nagyszülőket. (egyiket télapóra, másikat karácsonyra)


Ajándék:

Télapóra

tőlünk tekekészletet kap, plüss állatfigurásat.

szüleimtől állatos zseblámpát.


Karácsonyra

tőlünk baby born babát mindenféle kiegészítőkkel-ruhákkal már megvettem neki.

szüleimtől kissátrat labdákkal.


Anyóstól szerintem idén is csak valami kis felhúzós bigyót kap, amit a kínajiban, 100 forintosban vett, ahogy eddig minden évben. Pedig sokkal sokkal gazdagabb, mint a szüleim. No comment...

2011. okt. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
23 hónapos lesz a kisfiam. Adventi naptárat, adventi koszorút és betlehemet feltétlenül szeretnék készíteni neki karácsonyra. Ünnepekkor rengeteget énekelek neki (őelőtte is állandóan Pásztorok, pásztorokat, Rossz a Jézus kiscsizmáját és társait dúdoltam, imádom a karácsonyt). A Mikulás tavaly kimaradt, de idén lesz (hagyományos, ajándékot a csizmába tevős, könyvet és kisautót szeretnék neki venni). Karácsonykor sütés-főzés, fadíszítés, ünnepi hangulat lesz, beszélünk a kis Jézusról (még nincs ötletünk, mit kapjon ajándékba), másnap templomba mennek az Apjával.
2011. okt. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a Mikulás éjszaka teszi az ablakba, csizmába az ajándékot. Szenteste napján pedig késő délután jön a Jézuska, amíg sétálni vagyunk, a fát pedig reggelre hozza.

Amíg a gyerekek kisebbek voltak díszítve hozta, de aztán egyik évben a lányom kérte, hogy üresen kérjük a fát mert úgyis "megmaradtak" az előző évi díszek, így mi is díszíthetjük. Azóta üres fát kapunk és együtt díszítünk.


November elejétől általában karácsonyig esténként karácsonyi történeteket, meséket olvasok fel a gyerekeknek minden évben. Van 3-4 karácsonyi mesekönyvünk, azokból szoktunk 1-1 történetet elolvasni és napközben többször hallgatunk karácsonyi dalokat cd-ről. Amíg nagyon picik voltak (1-2 évesek), akkor karácsonyi dalokat énekeltem nekik esténként.

Mézeskalács házikót, díszeket már novemberben együtt készítjük, aztán decemberben még egyszer, mert az első adag mindig elfogy :)

Mikulásnak, Jézuskának minden évben egy színezőt színeznek a gyerekek és rajzokat is készítenek, hogy aztán kitehessék az ablakba+mézeskalácsot tejjel kirakják az asztalra, hogy a Mikulás nehogy éhen haljon.


Adventi naptárunk is van itthon, amit a falra szoktam felakasztani és mindennap teszek bele valami apróságot karácsonyig.


Nálunk a második karácsonyra duplot kaptak a gyerekek, mesekönyvet, készségfejlesztőt, játékkonyhát stb.

2011. okt. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!