Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mely idopontokban milyen...

Mely idopontokban milyen fajta etkezese van masfel-ket eves gyerekednek? Ez igy jo?

Figyelt kérdés

Nekunk eddig igy volt:

reggeli 7-8 korul, tojas vagy zabkasa vagy ilyesmi

tizorai 11kor: gyumolcs!

aztan alszik 2 orat

ebed 3 korul

vacsora 7 korul (szinten zabkasa vagy katonak)


Namost ezt megvaltoztattam mert a tizorai utan orakig nem szokott megehezni, es emiatt itthon varakozunk hogy ebedelni tamadjon kedve, nem mehetunk ki a szabadba. Vagy persze ha elobb eszunk akkor csak keveset. Ugyhogy felcsereltem a tizorait es az ebedet.

Eloszor is a kerdesem: normalis hohy 5 oran at nem ehezik meg? Masnak is volt igy?

Masodszoris, mintha estere viszont aztan nem lenne eleg neki a gyumolcs, hamarabb akart vacsorazni. Adjak hozza egy kis peksutit vagy kekszet?

Azonkivul miutan ilyenkeves etkezes fer csak bele a napjaba nehezen tudom belezsufolni mindazt amire szuksege lenne. Gondolom ehetne tobb gyumolcsot is, tejtermeket sem rengeteget eszik. (A tojas ugyanolyan szerepu mint a tej? Tehat egy reggeli omlett az kivalthatja a reggeli tejet?) Tejet magaban csak par kortyot iszik. (Kakaot is probaltam.)

Es vegul:) mennyi gyumolcsot eszik a gyereketek egy nap?


2017. márc. 23. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Másfél-kétévesen már együtt evett a családdal és azt, amit mi ettünk. Gyümölcsöt vagy joghurtot délután, ha akart uzsonnázni. Este viszont rendes, tartalmas vacsit ettek, utána tejet vagy teát.
2017. márc. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A tojás nem tej. Nem is értem, hogy gondoltad a "kiváltást". A tejet más tejtermék: joghurt, kefir, sajt... válthatja ki. Összesen fél liter tejalapú ajánlott továbbra is.
2017. márc. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ennyire nem bonyolítottam túl már az étkezéseket.

Velünk együtt evett, azt amit mi. De figyeltem rá több zöldség legyen.

Zabkásá helyett pl néha adhatsz szendvics falatokat amin van sajt husi zöldség, amit megeszik. Kenyér teljes kiörlésű.

Ebédkor ma pl rántott husi, rizs volt. De csináltam ubi salit abból is evett.

Vacsikor is adhatsz több zöldséget, legyen tartalmas.

Ha nem iszik sok tejet, de sok tejterméket, husit, tojast eszik nem lesz gond.

Zabkását ne adj ilyen sokat neki, felnőttnek még talán jó de egy gyereknek napi egyszer elég. Este én már nem adok gyümit neki, mert gyomorsavat csinál.

Naponta 2-3x eszik gyümit de ez változó mikor és mennyit. Nem egy teljes étkezés a gyümi, nasi szintem adom.

2017. márc. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ugy ertettem a kivaltast, hogy ugye a tej a kalcium miatt fontos, es a tojasban is van-e elegendo.
2017. márc. 23. 17:39
 5/8 A kérdező kommentje:
Es de darabszamra kb mennyi az atlag gyumolcs pet nap? En nem nasiztathatom gyumolccsel sem az etkezesek kozt mert akkor nem eszik a foetkezesekkor.
2017. márc. 23. 17:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem, a tojás nem jó kalciumforrásnak. 1 tojásban van vagy 20-25 mg, míg 1 dl tejben/tápszerben 3-4-szerese. Ha pedig annyit enne tojásból, hogy fedezze... az rég rossz lenne koleszterin, nátrium...szempontjából.
2017. márc. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

22 honaposom van.


Reggel zabkasa gyumolcspurevel vagy joghurttal amivan itthon) utana par szelet sajt.

Tizorai gyumolcs / keksz

Ebed amit mi plusz mindenhez parolt zoldseg pluszban

Uzsonna aszalt gyumolcs, gyumolcs, keksz, joghurt

Vacsora valami szendvics vagy tojas.


Gyumolcsot rengeteget eszik. Pl ma reggel banan- eper turmix, narancs, ebedutan szolo, delutan alma.

2017. márc. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok, o meg szopizik es parszor egy nap.
2017. márc. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!