Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ilyen fajta hisztit hogyan...

Ilyen fajta hisztit hogyan kezeljek (3 éves)? Ld. Lent

Figyelt kérdés
Bármivel játszunk, egyszer csak nem tetszik vmi neki (odarakok vagy elveszek, más javaslatom van), mindent szétrombol, repülnek a játékok, sírva fakad, elrohan. 2 perc múlva mintha semmi nem történt volna. Aztán később megint nem jó valami. Tudom, ilyen korban nagyot fejlődik az agyuk, nem tudják hogyan kezeljék a hangulataikat. De ehhez kötél idegzetű szülő kell, meg türelem. Ti hogy kezelitek ezt a sírásrohamokat?
2016. febr. 27. 16:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Ez van öltözködésnél is pl., nem olyan ütemben vagy módon adom rá, szintén dühroham.
2016. febr. 27. 16:52
 2/5 A kérdező kommentje:

"Ilyenkor a gyermek nem önmaga, nem ura a cselekedeteinek, sőt a gondolatainak és az érzéseinek sem. Sose felejtsd el, hogy a dührohamokat nem rosszaságból produkálja! Pont annyira szenved tőlük, mint te, ezt leszűrheted a későbbi viselkedéséből is, amikor szemlátomást bánja, sőt olykor szégyelli is a kiborulását."

Olvastam erről sokat, legutóbb ezt, de többféleképpen reagálnak a szülők, te hogy?

2016. febr. 27. 17:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk ez 2 hétig tartott.

1 hét után besokalltam és elszakadt a cérnám,miután egymilliószor leültem vele megbeszélni hogy mi a baj,miért idegeskedik ezen meg azon..meg ez nem olyan nagy gond stb stb. Onnantól minden ilyen alkalom után befújtam "láthatatlan" porral.

De már annyira elszakadt a cérna nálam is,hogy egyszerűen nem bírtam tovább,főleg mikor hozzávágta a távirányítót a tv-hez,meg széttört 2 nagy autóját (földhöz vágta). Szobájába nem zavarhattam be büntiből mert képes lett volna kárt tenni magában. A láthatatlan por után jött folyton utánam,hogy éhes,szomjas,pisilnie kell,kakilnia stb... Elétettem a vizet,az êtelt és otthagytam. 1 hét után abbahagyta,de minden láthatatlan por után elbeszélgettünk,hogy mindent megteszek érte,ne bántson ezekkel a kiborulásokkal stb. Azóta eltelt 4 hónap,még nem volt.


Miuután elmúlt minden dac korszakos "tünete" eszembe jutott,hogy van egy kis sátorja. Azt felálítottuk és megbeszéltük,hogy hogyha mérges oda menjen be,de ne törjön zúzzon mert nem kap több játèkot stb. Az csak az ő sátra volt,mi nem mehetünk be. Azóta 2x ment be mérgelődni,mert összevesztünk,hogy nem.akar összepakolni. Fél óra alatt megnyugodott és kijött.


Hasznosnak biztos nem volt hasznos a válaszom,de nyugi:) elmúlik. Ez egy ilyen korszak. Biztos sokan a gyerek popsijára csapás mellett vannak,én nem. Kitartást!

2016. febr. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hármas ötlete jó!


Bár én a gyógyszert szoktam varázsszernek nevezni, hogy nagyobb hajlandóságot mutasson a bevételre, de ez is jó ötlet.


Egyébként leginkább az érzelmek nevén nevezésével lehet idővel eredményt elérni, mert akkor majd verbálisan is ki tudja adni a dühét. Nem rombol, hanem elmondja, hogy most dühös, csalódott, frusztrált.

Tehát kibeszéli magából, de ehhez meg kell tanítani felismerni és azonosítani az érzelmeit. Persze a pozitívakat is.

2016. febr. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én nem tudok olyankor beszélni vele/hozzá, szerintem nem is tudna változtatni az érzelmein, egyszercsak elmúlik. Azt tudom csinálni hogy magára hagyom ahová el szokott vonulni. Egyszer mondta is durcás arccal hogy megy megvigasztalódni.
2016. febr. 27. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!