Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyibol lehet megelni egy...

Mennyibol lehet megelni egy kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

Egyedulallo szulokent, ( kulfoldrol hazakoltozve) , ha van sajat lakas egy nagyvarosban, mennyibol tudnank megelni?

1,5 eves a pici.


Nem vagyok nagy igenyu, ruha, cipo , evi 1-2 alkalommal veszek, fodrasz 3-4 havonta vagas , kozmetikushoz nem jarok.

Tehat tenyleg csak a gyerekre, szamlakra, etelre koltve.

Koszi elore is!


2017. márc. 24. 23:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%

Ha a lakás 40nmes vagy kisebb, te meg vékony vagy, 110ezer elég, még marad is.


Persze, ha a közösköltség 15ezer, a fűtésed nem gazdaságos, autót tartasz fent, a gyereknek valami baja lesz, ha 100kg vagy, ha a gyerek tej vagy gluténérzékeny, ha nincs ismerősöd, aki néha beugrana segíteni és bébiszittert kell fizetned, akkor több.


15 a rezsi, 25 a kaja, mobil, bérlet, fogyócuccok, biztosítás, gyógyszerek, Kb 20 marad szórakozásra, ruhákra meg ilyesmire. ez elég sok, ha 10et elköltesz hétvégi programokra meg fodrászra meg ruhákra, 10et félre tudsz tenni.



Én úgy érzem jól élünk, mindig mindenünk van és mindig megyünk valahova, kifejezetten jó a megjelenésünk is, meg nem mondanád, hogy ennyiből élünk.


Más meg szörnyülködik, hogy többszázból sem jön ki.


Mondjuk valamelyiknap kiderült, hogy az én 4 db nadrágom kevésnek számít, másnak 10+db van. Nem éreztem soha a több holmi hiányát, mindig jól nézek ki és mindig máshogy.

2017. márc. 25. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

A vékonyak 90%-a genetika miatt az,nem mert fogyós cuccokat eszik. És a kövér se többet eszik,csak lehet szart.


Csak a téli távhő 12 ezer egy 40 nm en...

Rezsi tv internettel kb 30-35.

Plusz telo 3,5. Bérlet 10. Késöbb a gyereknek is 5.


Tehát igen a 110 elég,de csak egy darabig... Ha pl betojik a mosógép,már nem eszel abban a hónapban,vagy három hónapig budget májason éltek és kézzel mosol,hogy utána meg tudd venni a gépet.

2017. márc. 25. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

110 ezerből megélni nem lehet csak nyomorogni. 25 ezer kajára??? Hogyan??? Ebből autöt biztos nem tartasz fenn és félre egy fillért sem teszel.

Ahhoz, hogy megélj és ne nyomorogj, minimum 200 ezer szükséges és akkor abból sem dőzsölsz...

2017. márc. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
Kb 160.000 kell szerintem, mire mindent kifizetsz, élni is meg kell valamiből. De ha már kint élsz minek jönnél haza? Nem éri meg, főleg nem anyagilag.
2017. márc. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%

Tégla lakás, télen 7 nyáron 4 a fütes általánya.


48 kg vagyok, tudom, hogy mennyit és mit eszem. Nem mélyalmos tojást meg biozöldséget persze, és csirkemell sem minden nap van, de szokott lenni. Van minden a konyhában zöldségtől az édességig. Kevesebb minőségibb étel. És a mennyiség egészen más, látom, mikor másokkal együtt eszünk, akár vendégségben, akár étteremben, de meglátszott a lagziban is, ahol nemrég voltunk.


A főváros belvárosában kocsira nincs szükség.

2017. márc. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Egy nagyvárost írtál...nem mindegy,hogy Nyíregyháza vagy épp Győr. A munkalehetőség,fizetés és a megélhetés sem ugyanaz!

25 ezer kajára??? Két embernek??? Max.akkor elég,ha legelnek kint a réten.

Fejenként 80-100 ezer,az a minimum,amiből megélsz. De ebből nem lesz félretett pénz!

2017. márc. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem az 1-es minek keveri ide a kövérséget. A környezetemben a csóróbbak a túlsúlyosak,nem a soványok.


A fogyócuccot pedig szerintem a tusfürdő,sampon,tampon,wc papír stb.re értette és nem a fogyókúrás cuccokra!

2017. márc. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
Nekem kb 200-ból menne kényelmesen. Kényelmetlenül 150-160. Saját lakás, alacsony rezsi, itthonról dolgozom, szóval utazásra nem kell költeni, óvoda helyben (még nem aktuális amúgy). Autó nélkül, megtakarítás minimális (10-20 havonta). A kaja 25 ezer dolgon én is ledöbbentem, az szerintem lehetetlen úgy, hogy legyen rendeden hús, gyümölcs, és ne az legyen, hogy egy szelet a napi adag... és nem, nem vagyok 100 kiló, 47 kiló vagyok. Amúgy igen, genetika, én pl. nő létemre rohadt sokat eszem, naponta többször, szóval attól, hogy vékony vagyok, kajára költök bőven. Nem vagyok egyedülálló egyébként, csak végiggondoltam a kérdés kapcsán.
2017. márc. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon változó. Akinek több kell, úgyis lehülyézi, akinek kevesebb elég, azt pedig, hogy te mennyire ügyesen tudsz főzni- beosztani, azt saját tapasztalatból kéne tudnod. Nekünk 45 nmre (Bp, két felnőtt, most várom az első babát) 12 a közös költség +víz, télen 15, nyáron 5 a gáz (fűtés és főzés), és 6 az áram (bojlerrel). A heti bevásárlásunk 10 alatt van, piacról zöldséggel, akciókat figyelve, igaz, húsmentesen. Nem azért nem költünk többet, mert nincs rá, hanem mert így is elégedettek vagyunk. Havi két-három " program" van, mozi, étterem, szabadulószoba, ezek alkalmanként max 8. Ruhát kb félévente veszünk magunknak, fodrászhoz se járunk gyakrabban. Nem csak a pénztárcánkra vigyázunk ezzel, de a környezetünkre is igyekszünk, szerintem ugyanis nagyon komoly probléma a túlfogyasztás. Így a fele bevételünket félre tudjuk tenni, ami jól fog jönni, ha itt a baba.
2017. márc. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat.

Autom nincs , nem vezetek.


Elso valaszolo, nekem is csak 3 nadragom van , de mindig ennyi szokott lenni. Sot cipom is csak szezononkent egy. De az viszont normalis minosegu. En inkabb a kevesebb de jobb hive voltam mindig is.

2017. márc. 25. 09:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!