Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ilyen kritikus kérdés a...

Miért ilyen kritikus kérdés a vallás bölcsődés korban?

Figyelt kérdés

A lányom bölcsődéjében vannak nem keresztény vallású gyerekek is. Muszlimok, ázsiaiak, akikről tudok.

Mi nem vagyunk vallásosak, de toleranciára neveljük. Ő meg később eldönti, hogy milyen utat választ, ateista lesz vagy csatlakozik egy felekezethez.


A múltkor egész komoly balhé volt abból, hogy a muszlim gyereket elvitték egy ünnepségről. Valahol megértem, ők nem ünneplik, na bumm.

De miért nem dönthet úgy a szülő, hogy az ő nézeteikbe ez nem fér bele és előbb hazaviszi a gyereket?


2017. márc. 27. 10:11
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
A mi ovinkba egy jehova gyerek van. Sok esetbe sajnálják az óvónők meg mi szülők is mert sok dologba ő a "fekete bárány". A szülők kéréseit nem jó szívvel,de tiszteletbe tartják az óvónők, nincs belelő gond.
2017. márc. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Mert az emberek alig várják, hogy kritikát fogalmazhassanak meg, csámcsogjanak vmin stb. Végtelenül tiszteletlenek vagyunk egymással. Nézd csak meg, ezen az oldalon is hány kérdés foglalkozik a szomszéd gyerekével. :-( Azon csámcsogunk, hogy más milyen rosszul csinálja...
2017. márc. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

A vallás minden életkorban kritikus kérdés. Rengeteg háború, fájdalom, szenvedés és halál szarmazik mindegyik vallásból, úgyhogy az összes baromság. Tökmindegy kinek van igaza vagy van-e bármelyiknek.

Én veletek értek egyet, a gyerekre nem a vallást kell ráerőltetni, hanem jó emberré kell nevelni. Ez nem múlik azon hogy részt vesz-e egy mikulás ünnepségen.

De amúgy az egymás elfogadása lenne a cél. Te elfogadod hogy vannak más vallásúak, de ők nem fogadják el másokét, hiszen a gyereket kivonják alóla.

2017. márc. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ismerek jehova szülőket, kevés olyan óvoda van, ahol tolerálják az átlagostól eltérő szokásokkal élő családot. Szerencsére ők találtak olyan helyet, ahol több nemzetiségű/vallású gyerek jár, a dolgozóknak megszokott, hogy nem minden gyerek van ott egy-egy ünnepségen.
2017. márc. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk az osztályban van több ázsiai, muszlim, jehova tanúja. Tanító nénink mindig egyeztette az érintett szülőkkel, hogy a keresztény ünnepeket milyen módon tartják az adott évben és a szülők szabadon dönthettek, hogy ezzel képesek-e azonosulni, vagy sem.

(Például elsőben a karácsonyi ünnepség keretében nem esett szó a vallási vonatkozásokról, csak szeretetről, ajándékozásról - a muszlim gyermek ebben részt vett, a jehova tanúja meg nem, mert náluk ugye ajándékozás sincs).

SOHA nem volt belőle balhé, a gyerekek számára is teljesen természetes, hogy különböző kultúrákból jöttek, ezért mások a szokásaik (az se fura nekik, hogy a muszlim osztálytársuk nem eszik sertéshúst, mondjuk azért picit sajnálják a Jehova tanúja osztálytársukat, hogy nem tart szülinapot). (Az ázsiaiak az én tapasztalatom szerint nem "különcködnek", úgy nagyon is igyekeznek mindenben részt venni, a lehető leginkább integrálódni, nem igazán tartják a saját szokásaikat, vallásukat, legalábbis akiket én ismerek, azok egyáltalán nem - mindenben alkalmazkodnak a többségi normákhoz és szokásokhoz).

Mindenesetre én úgy vagyok vele, hogy örülök annak, hogy a gyerekem multikulti közegben nevelkedik, ahol a tolerancia alapérték.

Nem tudom, hogy nálatok ki "balhézott", de ha a nevelő/gondozó, akkor erős kétségeim lennének a tekintetben, hogy jó helyen van-e a gyermekem. És nem vallási okból, hanem mert ha egy nevelőből hiányzik a tolerancia, az más területen is megnyilvánul az én tapasztalataim szerint és akkor a rábízott gyerekek egymással szemben is ezt az értékrendet képviselik.

2017. márc. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A nevelők maximálisan toleránsak, pedig egyikükről tudom, hogy erősen hívő (keresztény), de nem téríti a gyerekeket. Szülő csámcsogott ezen, aztán páran becsatlakoztak. Én csak fültanúja voltam a dolognak.
2017. márc. 27. 15:50
 7/9 anonim ***** válasza:

Szülő csámcsogott ezen, aztán páran becsatlakoztak. Én csak fültanúja voltam a dolognak.


Hát én néha nem tudom eldönteni,hogy sírjak vagy nevessek azokon amiket a bölcsi/ovi előtt hallok. Különösen akkor amikor az egyik hátat fordít és már őt beszélik ki. Szerencsére engem elég sok más dolog boldoggá tud tenni,így ilyenekre nincs szükségem. 3 gyerekem van,szülőikre se igazán tudok menni,pláne,hogy az oviba kb minden hónapba tartanak szülőit...egy hete volt,nem mentem mint mindig,de állítólag az egyetlen hasznos infó az volt,hogy mikor lesz a tavaszi szünet és a többi közel 1,5 óra az volt,hogy 2-3 szülő morgott és lázadt az ég világon mindenért mint úgy mindig. Szerencsére az évi 2 iskolás szülőin 20-30 percbe a tömény infó van és aztán mehet mindenki haza.

2017. márc. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

# 6: Akkor én a helyedben magasról tennék rá. Az ő bajuk.

Én úgy vagyok vele, hogy mire a gyerekem mondjuk Erasmusra megy, vagy bármi miatt külföldre, vagy ha mondjuk multinacionális cégnél fog dolgozni, akkor legalább nem éri sokként, hogy a megszokotton kívül igenis más kultúrák is léteznek és nincs egy mindenek felett álló. Engem pl. Amerikában lesokkolt, amikor egyedüli fehérként találtam magam bizonyos közösségekben, de a páromnak is furcsa volt eleinte, hogy egy multicégnél mindenféle nációjú kollégái vannak, köztük a főnökei is (az egyik például egy kínai). :) A gyereknek ez már nem lesz szokatlan, ő már ebben nő fel, hogy az emberek sokfélék.

2017. márc. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Snapette ***** válasza:

Hát mindenkinek felfogása szerint. Mi sem vagyunk vallásosak, de attól még nem tiltom meg a karácsonyi játékokat és szerepléseket a lányomnak. Nem lesz attól baja, és ha tegyük fel, csak muzulmán óvoda lenne a környékünkön, attól sem lenne baja, ha az ő kultúrkörükből tanul meg valamit.

Nem értek egyet a gyermekek indoktrinálásával, szerintem fontos, hogy minél több dologgal megismerkedjen, és majd dönt, amikor erre képes lesz.

Minden szülő szive joga eltiltani a gyereket amitől akarja, de nem szabadna azért túlzásba vinni.

2017. márc. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!