Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Különköltözés esetén az...

Különköltözés esetén az apával megy?

Figyelt kérdés
Nem válunk el, akkor vissza kéne fizetni a CSOK-ot, csak külön megyünk. 3 gyerekünk van, 6, 4, 2 évesek. A gyerekeknek lassan adagoltuk be de a 4 éves kislányunk első perctől fogva azt mondja, ő apával megy. Apás mind a 3, de nem tűnt fel, hogy a kislány ennyire. Ti mit tennének? Engednétek?

2017. márc. 29. 18:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%
Helyrehoznam a hazassagot.
2017. márc. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%
Azt nem engedném, hogy a 4 éves gyerek döntse el. Szerintem a gyerekeknek együtt kellene maradni és a lehető legtöbb időt tölteni mindkét szülővel.
2017. márc. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
37%
Szánalmas, hogy manapság egyből válnak sokan ahelyett, hogy rendesen dolgoznának a kapcsolatukon. A kislányt természetesen elengedném az apjával. Egyrészt az övé is a gyerek ugyanannyira, mint a tied. Nem is értem, hogy mi ez a mondat, hogy elengedd-e. Nem csak az anyáé a gyerek. Hiába hiszik sokan. Ha nem vagy önző, akkor a gyerek igényeit tartod szemelőtt. Márpedig ő az apját akarja. Én gyűlölnélek a helyében, ha megakadályoznád, hogy apámmal éljek.
2017. márc. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
1 éve intenzíven próbálkozunk, de egyikünk sem boldog már. Azt meg nem akarom, hogy a gyerekeim minden nap csak a vedzekedést lássák. Mind ketten fiatalok is vagyunk ahhoz, hogy egymás mellett éljünk boldogtalanul, nem utaljuk egymást, de a kicsi születése óta csak távolodunk.
2017. márc. 29. 18:34
 5/16 anonim ***** válasza:
39%

Akkor legyen bennetek gerinc és váljatok el, viselve a következményeket, ez az alap.

A gyerekeket meg nem kellene elvalasztani. Ha apasak és apa is benne van, akkor a megosztott gyermekelhelyezes a legjobb: 1 hetet itt, egy hetet ott.

2017. márc. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Azt nem akarjuk, hogy vándoroljanak. Az a legrosszabb szerintem. Vagyis olyan van a családban és utálják a gyerekek.
2017. márc. 29. 18:56
 7/16 anonim ***** válasza:
62%
Külföldön élek, itt ez a normális -mármint a megosztott felügyelet - és még nem találkoztam olyannal, akinek negatív élménye lett volna ezzel kapcsolatban. A rokonsagban is van ilyen, a gyerekek nagyon szeretik. Anyanal és apanal is van külön szobájuk, mindkét helyen otthon vannak. Kiegyensúlyozott, boldog gyerekek. Nincs semmiféle probléma belőle. Mondjuk ehhez az kell, hogy a két szülő partner Legyen és mindent meg tudjon beszélni. Jobb, mint hetente-kéthetente 1 napot a másik szülővel lenni.
2017. márc. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
39%

Ha engedsz neki, akkor majd az elso vitanal/hisztinel a 6 eves is kozolni fogja hogy o is megy apahoz, mert ha a tesonak szabad akkor neki is. Aztan telnek az evek, es majd a legkisebb megkerdezi, hogy miert csak a masik kettot szereti apa?

Nem valasztanam szet oket. Amugyis, meg tudnal valni tole? Inkabb az osztott, mint hogy vasarnapi anyuka legyel..

2017. márc. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%

Bocs, de mi az, hogy "intenzíven próbálkoztatok"? Voltatok párterápián esetleg? Miért gondolják sokan azt, hogy ha "nem boldogok", akkor egyszerűen tovább sétálnak. A boldogságért keményen dolgozni kell. Valamiért egyszer egymásba szerettetek, vállaltatok 3 gyereket. Én biztosan azt vesézném ki, hogy hol siklott félre a dolog és rendbe tenném. 3 gyerekkel az lenne az utolsó, hogy külön költözzek. Én váltam (még nem volt gyerek), most új férjemmel van 2 gyermekünk...nagyon sok mindent átértékeltem...nagyon szeretem a férjem, harmonikusan élünk, de nyilván akad nekünk is alkalmanként konfliktus. Viszont azt gondolom, hogy az első férjemmel mi elfutottunk inkább a megoldás elől, nem biztos, hogy hamvában holt lett volna az a házasság....mi is azt mondtuk, hogy mindent megpróbáltunk...pedig így utólag átgondolva nagyon nem. Nekem hatalmas szerencsém volt, hogy egy szuper második esélyt kaptam az élettől, de erre nincs garancia.

Summa summárum, én nem mennék külön, hanem baromi sok melóval rendbetenném a dolgot...

2017. márc. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
44%

Ó egy gyereknek mindig az a szülő a jo, aki kevésbé tanítja, voltaképp csak játszótárs :) ők nem döntésképesek. Tuti apuka az aki hagyná este tizig is tv-n elaludni.


Ezt a gyűlölködő válaszadónak céloztam.


Megosztott felügyelet, de nem heti váltás, hanem fokozattal kialakítani valami 80-20%-ot

2017. márc. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!