Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok, amikor szörnyen...

Mit csináltok, amikor szörnyen viselkedik a gyereketek?

Figyelt kérdés

4 éves, fiú. Ma esti példa: kiveszem a kádból, elindulunk a szobába felöltözni. Babrál valamivel, álldogál az ágy előtt. Megkérem, másszon fel, nem reagál. Két-három próbálkozás után felemelem, de akkor jön, hogy ő akar egyedül felmászni. Oké, még egy próba, semmi. Megunjuk, feltesszük, és akkor mint aki bekattan, elkezd üvölteni, csapkod, rugdos, visszabeszél.

Egyébként egy teljesen normális kisgyerek, nincs viselkedési problémája, nem hiperaktív, semmi ilyesmi. Inkább csendesebb, félénkebb. Mostanában viszont egyre többször jön rá az öt perc.

Másnál is van ilyen? Hogyan kell ilyenkor viselkedni? Mi a jó stratégia, hogy leszokjon erről?



2017. ápr. 7. 19:57
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
32%
Hagyd ott úgy ahogy van..villany leolt, anya kimegy, ma nincs mese, nincs jóéjtpuszi, nincs könyörgés. Kapott két lehetőséget, nem élt vele. Akárhogy üvölt, vergődik ne menjetek be hozzá. Ha kijön szó nélkül megfogni visszavinni, és annyiszor ismételni akárhányszor szükséges. De ne szólj hozzá, ne is nagyon nézz rá.
2017. ápr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

Tehát hagyjam ott pucéran, hogy jól megfázzon? Valami egyéb ötlet? Ez más esetben szóba jöhetne, de ilyenkor nem szeretném ezt tenni.

Büntetés megvolt (ezen persze megint üvöltött), de nem úgy tűnik, hogy ez használ a következő esetre vonatkozóan.

2017. ápr. 7. 20:07
 3/39 anonim ***** válasza:
57%
Nekem erről az jutott eszembe, hogy esetleg nem tud egyszerre több felé figyelni. Mert írtad, hogy babrál és te közben szólsz hozzá. Lehet leköti a babrálás és nem direkt nem hallja amit mondasz neki.
2017. ápr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
67%

Próbálja a határait.


Már az ágyra sem jó hogy felteszitek amikor dacból nem megy fel. Nálunk az vált be, hogy ilyen esetben jön a "na akkor most háromig számolok...". Ha eljutunk háromig, valamilyen büntetést kap(na). Az első pár hétben volt, hogy sor került rá, de azóta se.


Illetve használhatsz dicsőség táblát. Ha jót csinál, ragasztasz/rajzolsz rá egy napocskát/autót vagy amit szeret, ha butaságot, akkor pedig mondjuk felhőt kap. Ha elér mondjuk 5 napocskát, kap egy Túró Rudit, 10 nap egy fagyi vagy hasonló.

2017. ápr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
63%
A háromig számolok módszer tényleg jó. Nálunk még nagyobb korban is működött, még 10 fölött is.
2017. ápr. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
52%

Szerencsétlen kiskrapek nem tudja kezelni az érzelmeit. Nem azért csinálja, hogy téged bosszantson, hanem egyszerűen ideges.


Az első taktikájának a második fele szerintem is jó ötlet, de én először nyugodt hangon leguggolok hozzá, megkérem, hogy nézzen rám, és elmondom, hogy tudom, hogy ő most dühös/csalódott/mérges/tehetetlennek érzi magát, de nem szabad igy viselkedni. Helyette öleljen meg/dobbantson/csapjon az asztalra/szorítson meg valamit/mondja, hogy jajj nemár.


Ha megölel, magamhozszorítom, csitítom.


Ha nem, akkor fogom és mást csinálok, amíg lenyugszik annyira, hogy meg tudjam ölelni. Nem hagyom ott a problémájával, nem küldöm el. Szépen higgadtan vele egy légtérben várok.


Régebben rátettem az ujjam a szájára, és ismételgettem, hogy nem szabad üvölteni, nem szabad így viselkedni, maradjon csendben. Bevált. A harmadik alkalommal már magától visszafogta magát, de olyan rossz érzésem lett, mintha megfélemlítettem volna vagy hasonló. Többet nem alkalmaztam ezt, nem is fogja vissza magát, kell neki pár perc mire lehiggad, de így nyugodtabb a lelkiismeretem.

2017. ápr. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Tény, hogy koncentrál, de mégsem hagyhatom ott állni egy óráig pucéran, mi meg ketten várjuk, hogy mikor lesz kész.


Szoktuk a "3-ig számolok módszert" alkalmazni, hol beválik, hol nem. Ilyenkor valahogy annyira elszáll, hogy szerintem fel sem fogja, ki mit beszél hozzá.

Aztán bármit mondunk neki, csak felesel. Erről szeretném leszoktatni.

Egy idő után lenyugszik, és akkor megint teljesen normális.

2017. ápr. 7. 20:16
 8/39 anonim ***** válasza:
39%

Az elsonek nem lennek a gyereke.


Turelem, ne zavard meg, ha nem muszaj. Mar kint a furdoben mondd neki, hogy mire feloltozik, elkeszul a vacsora, ha ugyes lesz, meselsz. Ha nem, aznap nem lesz mese.

2017. ápr. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
83%

Amikor nem csinálja amit kérsz, kérdezd meg hogy feljössz te magad vagy én tegyelek fel? Ha nem válaszol akkor mondd hogy mivel nem választasz, én választok és én azt választom hogy felteszlek.

Ez nálunk be szokott válni amikor húzza az időt valamiben. Ilyenkor rögtön ő akarja csinálni.

2017. ápr. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
53%

Miért nem lennél a gyerekem? Nálunk tökéletesen működik.. három éves és két hónap alatt túljutottunk a dackorszak legdurvább részén, tudja hogy ha rosszat csinál, kap büntetést. Ez nem azt jelenti hogy nem szeretem, hanem hogy én vagyok a főnök, vannak dolgok amikben szót kell fogadnia. Persze van amikben elnéző vagyok, de ebben pont nem. Ha csak tutujgatjuk, azt érjük el hogy még kezelhetetlenebb, elkényeztetett lesz. Meg kell tanulnia uralkodni magán.


És miért fázna meg kérdező? Nálatok nincs fűtés?

2017. ápr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!