Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktív gyereketek hogyan...

Hiperaktív gyereketek hogyan tanul/viselkedik felső tagozatban?

Figyelt kérdés
11 éves fiamat még nem vizsgálták,csak gyanú van a hiper aktivitására.Most kértem az iskolától segítséget.
2015. okt. 12. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, hogy ezt kb. 10 éves korra kinövik.

Viszont sajnos a probléma nem szűnik meg, mert addigra a gyerek teljesen el van rontva, mivel a szülők/pedagógusok nem tudták, hogy ilyen probléma van. A hagyományos nevelési eszközökkel pedig ezeket a gyerekeket nem lehet kezelni, pl. a büntetés csak olaj a tűzre, kizárólag pozitív motivációval lehet elérni náluk bármit.

Az én fiam csak 5 éves, most diagnosztizálták, de már nála is látszik, hogy sajnos sok mindent elrontottunk.

2015. okt. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi egy időben rendszeresen jártunk gyermek-ideggondozóba ez miatt, de annyi történt csak, hogy a gyereket (ADHD hiperaktív)figyelték, tulajdonképpen semmi fejlesztést nem kapott, nem is értem, miért volt annak értelme? Most már külföldön élünk, itt nem járunk vele sehova, az iskolában elfogadóbbak és nem akkora a követelmény, így a suliban úgy-ahogy viselkedik. Itthon már nem annyira.
2015. okt. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez sok mindentől függ. Van-e gyógyszeres beállítás, inkább hiperaktív, vagy inkább figyelemzavaros, vagy mindkettő? Milyen a suli, hogy tudják ezt kezelni? MIlyen a gyerek személyisége. Csodálkozom, hogy csak most kerül kivizsgálásra...
2015. okt. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat


Elsős korában is voltak már vele problémák,de sajnos Budapest legrosszabb tanáraihoz írattam be.

Én havonta beszéltem velük,szerintük nem volt vele semmi baj.

2.év végén csak nem hagytam magam,elvittem a nevtanba,ott kiderült,hogy nem lát közelre,és nem is fókuszál a szeme.Az olvasása rémes,a helyesírásával egyetemben.Matekból is kettes volt 3 évig.Az első két évet bepótolnunk lehetetlen :(!

Most felsőben kicsit könnyebb,van matekból korrepetálás,a tanár is jobban figyel rá.Mindenben segíti.Irodalomból fel akarja a tanár menteni.Viszont a viselkedésében látom a hiperaktivitás jeleit...

2015. okt. 15. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!