Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire normális, hogy a még...

Mennyire normális, hogy a még nem túl helyesen beszélő 20 hónaposom hajszálpintosan el tudja ismételni ki mit mondott korábban?

Figyelt kérdés
20 hónapos kislányom viszonylag folyékonyan, de természetesen hibásan beszél: elfelejt ragozni, nem használ névelőket stb. De pontosan, szóról szóra, helyesen mondva el tudja idézni, hogy ki mit mondott egy adott szituban. Például összefutok Anett nevű barátnőmmel, és beszélek vele pár percet, aztán hazaindulunk. Pár óra múlva hazajön a férjem, kérdezi, mi újság velünk. Erre a lányom: "Anett néni azt mondta: Beugrom a boltba tejért, mert épp elfogyott, a gyerek meg kitalálta, hogy mindenáron palacsintát akar enni!" Mi meg csak nézünk, mert egyrészt magától sose mond ilyen hosszú, összetett mondatokat, másrészt nem tudna helyesen ragozni, harmadrészt soha nem használ olyan szavakat, hogy kitalál, beugorni, mindenáron. De amikor valakit idéz, hirtelen tökéletesen megtanul beszélni. Ez mennyire normális egy 1,5-2 évesnél?
2017. ápr. 8. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
2 evesen a fiam is ezt csinalta, volt hogy nem emlekeztem mit akartam pl venni es fiam elmondta hogy mit beszeltunk meg apjaval, mit veszunk es utana mi a napi program :) Ilyenkor meg kis szivacs agyuk van, es ha fulelnek mit beszelnek a felnottek, siman jobbak mint egy magnetofon :) Mindig igyekeztunk nem karomkodni vagy rosszat mondani egy rokonrol nehogy kellemetlen legyen:)
2017. ápr. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
Egyebkent igy tagul a szokincsuk! Fiam is olyan valasztekosan beszelt ovis kiscsoportban mar emiatt, hogy mindig meglepodtek rajta.
2017. ápr. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
De vicces! Ilyt még nem hallottam. De valahogy ki kellene használni illetve fejleszteni, például verseket, meséket mondani neki, hátha megtanulja őket.
2017. ápr. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Állítólag én is ilyen voltam kisgyerekként, mindent első hallásra megjegyeztem szó szerint. Most már ennyire nem durva a memóriám, de még mindig nagyon gyorsan tanulok hallás után.
2017. ápr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem furcsa.
2017. ápr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!