Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Többgyerekes anyukáktól...

Többgyerekes anyukáktól kérdezem, mennyire "normális", hogy a tesók kis korkülönbséggel, állandóan marakodnak, piszkálják, bántják egymást?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 3. 10:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Oszinten? Mindenhol azt hallom hogy az o gyerekei iiimadjak egymast, osszenottek es szuper minden, megis mindenhol terrorizaljak egymast a figyelemert vagy epp le se tojjak egymast a gyerekek ha mas gyerek is jelen van.
2017. ápr. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy pontig teljesen normális. Az enyémek idegenek előtt összetartanak, mindenki odáig van értük, hogy mennyire szeretik egymást, és ha az egyik nincs ott, a másik kényelmetlenül érzi magát, de otthon, ha nincs vendég, folyamatosan veszekednek. Másoktól ugyanezt hallom.
2017. ápr. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Teljesen. Minden volt osztálytársam, ahol max 3 év különbség volt a testvérek között marakodott, veszekedett.

De felnőtt korban ezen testvérpárok között lett a legjobb, legszorosabb kapcsolat.


A rivalizálás tulajdonképpen.. életkori sajátosság is. Mi kicsiként és kamaszként veszekedtünk rengeteget az öcsémmel. Így felnőttként nagyon jól kijövünk. De nem tudom hogy emiatt VAGY ennek ellenére. :)

2017. ápr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk 9 év korkülönbség van, egyfolytában piszkálják egymást. De ha mérges vagyok a nagyra, a kicsi azonnal védeni kezdi. Imádják egymást.
2017. ápr. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 és fél év van köztük. 5-10 perces váltásokban röhögcsélnek, aztán lökdösődnek, aztán együtt játszanak, aztán összevesznek, aztán összefognak, aztán versenyeznek, aztán megsértődnek, aztán megvigasztalják egymást... Szerintem normális :)
2017. ápr. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi 7 év különbséggel is martuk egymást.
2017. ápr. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Rengeteget piszkálják egymást, felváltva marakodnak, kacagnak, marakodnak, ölelkeznek, marakodnak, játszanak, marakodnak, fogócskáznak ...

Szval szerintem fantasztikus testvérei egymásnak, akik az életkorukból fakadóan mindent vérkomolyan vesznek, de érezhetően imádják egymást, reggelente azonnal egymást keresik, a játszón folyton szemmel tartják egymást és még sorolhatnám. Vannak napjaim, amikor nehezen viselem a harcaikat, máskor pedig csak nevetek Rajtuk-Velük.

Természetes a marakodás tesók között, egy-egy spontán puszi, ölelés, az alvó tesónak egy fejsimogatás vagy orra puszi a szeretetük igazi fokmérője.

A fiam 4 éves, a kislányom 2 éves 3 hónapos. 21 hónap van közöttük.

2017. ápr. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

1.-nek: ez teljesen természetes, nálunk az oviban is külön játszanak, és szó szerint, le se tojják egymást, annak ellenére, h egy csoportba járnak. Ha rokonok jönnek gyerekkel, szintén az "új" gyerek a sztár és mindenki vele akar játszani.

De ez ugyanolyan, ha mi a párommal átmegyünk a tesomékhoz, mi sem egymással beszélgetünk, hanem a tesommal és sogorommal. Ők sem egymással vannak elfoglalva, hanem velünk. Ebben nincs semmi szerintem.

Csatlakozom valamelyik előttem íróhoz, nálunk is 7 év van, mi is állandóan martuk egymást tesómmal, de egyben imádtuk is.

2017. ápr. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Fiaim is hol kinem álhatják egymást ,hol meg együtt játszanak egy játékal ,kamaszok,de fiatalabb korukban is ez ment 1,5 év van köztük.
2017. ápr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hidd el még nagy korkülönbségnél is normális, sőt én azt vettem észre a környezetembe, h 4-5-6 év korkülönbség a legnehezebb.
2017. ápr. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!