Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5-3 évesnek tényleg tudnia...

2,5-3 évesnek tényleg tudnia kéne a gyakorlofüzetes feladatokat?

Figyelt kérdés

Lehet kapni rengeteg kis színezős vagy feladatos matricás füzeteket.

Pl egyik oldalon a piros pottyoket kell felragasztani pl esernyore, másikon feketét a hoemberre, stb


A feladat ugy adott, hogy minden oldal bal felso sarkaban van egy zold v kék potty, ebbol tudni hogy arra az oldalra milyen szinű pottyok mennek.

De gyermekem ma sem erti. Nekem kell mindig mondanom hogy a kék matricat keresd, azt ragasztjuk.


Vagy

Vonalvezetés. Kösd össze a párokat. Pl gombáknál. Piros galocát összekötni a piros galocával, csiperkét a csiperkével..bonyolultabb pl hajot a vizzel(nem egyforma ábrák hanem összefugges, repülőt a felhővel stb


Gyermekem nem érti. Gondoltam esetleg a szavakat nem ismeri pl összekötni, párja, stb igy már 600 féle modon is magyaráztam de mutattam is, volt amit összekötöttem, vezettem a kezét is. De fogalma nincs rola hogy összekötünk vonallal két dolgot. Még a vonalhuzás fogalmat erti csak, azaz firkálni céltalan, ill a vonalvezetést kezdi kapizsgálni, hogy hullámos uton hullámosan huzzuk a vonalat ill ha balra kanyarodik, a filccel követi az ábrát.


Vagy két kép között különbséget sem talál. Pl van egy nagy zsiráf egyik hajában van virág, masik képen nincs a zsiraf hajában virág.


Ha nem kéne ilyeneket még tudnia, akkor minek írják rá, hogy 3 éveseknek??vagy az inkább óvodásszint lenne?

Lehet nem mindegy hogy pont 3 vagy 3,5 éves v majdnem 4 egy gyerek.


Vagy kezdjek aggodni??


2017. ápr. 10. 23:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nem aggódnék de elkezdeném tanítgatni, azért ennyi idősen tudnia kell egy vonalat huzni.

Sokat szinezni, festeni gyurmázni :)

2017. ápr. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Megírnátok, hogy mi a neve ezeknek a foglalkoztató füzeteknek?

Köszönöm

2017. ápr. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem "kell"szeretnie, de ket dolgot osszekotni azt pl. mar jo volna tudnia. De ezeket nem maguktol tanuljak meg, hanem toled. Amikor van turelme, tanitgasd ezekre az alapvet dolgokra. Melyik nagyobb, kisebb, osszekotes. Ezeket siman megmutathatod neki mert mashonnan nem fogja tudni.
2017. ápr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Okos kétéves, Okos hároméves, Ügyes gyerekek sorozat (2-3 éves), Állattanoda ovisoknak, 2 évesek világa, 3 évesek világa, Játssz és ragassz sorozat
2017. ápr. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Vonalat tud húzni, az összekötést nem érti.

Utolso hol lehet ezeket megrendelni?


Ma csak husvetos kivágos ragasztosat találtam, plusz "állattanoda ovisoknak"amiben már most olyan feladatokat látok amiket át kell majd ugrani.


Pl mindegyik gyerek tálcájára annyi almát ragassz amennyit az ujjukkal mutatnak.

Gyerekem még megmutatja hogy két éves, de a hármat már nem tudja..


Na meg a kakukktojáskeresős feladatok..még nekem is gondolkodnom kell..


Akkor a kicsi-nagy fogalmakat, összekötést gyakoroljuk inkább.


Ő is boldogan jön feladatozni mert azt hiszi csak firkálni fogunk.annak is örül, hogy filcet kap :)

2017. ápr. 11. 11:49
 16/17 anonim ***** válasza:

A 2 évesek világát a postán vettem, az Ügyes gyerekeket a Tescoban. Múltkor sok volt, be is táraztam.

Könyvesboltban is lehet kapni vagy itt:



[link]

2017. ápr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Én is tapasztalom hogy tárazni kell, mert alig találni a millio között kicsiknek valot.


Köszi

2017. ápr. 11. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!