Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan ösztönzitek a gyerekeit...

Hogyan ösztönzitek a gyerekeiteket? Milyen játékos feladatokat adtok nekik és hogyan dícséritek őket úgy hogy javukra váljon, fejlődjenek?

Figyelt kérdés

2013. okt. 17. 21:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Kisfiam 3 éves. Jó ideje szívesen segít a házimunkában, főzésben. Van saját zöldséghámozója, amivel segít nekem a répát, krumplit megpucolni. :) Vagy sokszor kérem meg, hogy hozzon ide ezt, vagy azt. Ezektől fontosnak érzi magát. :) Szívesen segít. A szobáját egyedül tartja rendbe, persze, ha fáradt, vagy nyűgös segítek neki, de nagy általánosságban élvezi, hogy egyedül pakol. Ha végzett, mindig behív és büszkén mutatja, hogy milyen szép rendet rakott. Ilyenkor persze megdicsérem. Minden segítséget meg is köszönök Neki.

Mindig megdicsérem, ha egyedül használja a bilit, ha reggel száraz a pelus, ha egyedül vetkőzik le, vagy öltözik fel. Ezek most nálunk azok a dolgok, amiket gyakorlunk, kell az ösztönzés. De megdicsérem akkor is, ha énekel, vagy szépet rajzol, vagy csak kókafirkát, vagy ha gyurmázunk.

Azért nem dicsérem egész nap, de szerintem egy egészséges önbizalom kialakulásához fontos a dicséret. De ez csak akkor ér valamit, ha csak a valós teljesítményt ismerjük el. Azért soha nem dicsértem meg a fiam, hogy jobban érezze magát.

2013. okt. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!