Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mást nem zavar, hogy a Kinder...

Mást nem zavar, hogy a Kinder tojásban már csak és kizárólag szélsőségesen fiú/lány játékok vannak, és olyan "uniszex" játékok, amikkel bármelyik nem játszhatna, már nincsenek is?

Figyelt kérdés

Az a vicc, hogy nekem nincs gyerekem, 25 éves vagyok, de húsvétkor poénból még mindig kapok Kinder tojást a rokonoktól a testvéreimmel, unokatestvéreimmel együtt. Emlékszem, gyerekkoromban mennyire szerettem az állatos figurákat, focista oroszlánokat, vízilókat, virágkehelyben lakó bogarakat stb. és mennyire jól eljátszottam lány létemre ellenkező nemű gyerekekkel ezekkel a játékokkal.

Most, hogy bevezették a külön lány, külön fiú tojásokat, már vagy kizárólag kisautók/motorok, vagy csak lepkés hajcsatok, hajgumik, mittudoménmik vannak bennük, és bár én eleve csak poénból "fogyasztom", nem tudom elképzelni, hogy ezekkel is ugyanolyan jól ejátsszanak a gyerekek.


Már nem azért de pl. hajcsattal, hajgumival eleve nem lehet semmit se játszani. Kislány kibontja, beteszi a hajába, nézegeti a magát a tükörben, ennyi. Nem kellett összerakni, nem fejlesztette az ügyességét, nem kellett semmiféle játékot kitalálni vele.


Szerintem ezzel a húzással tízszer színvonaltanabbá vált a Kinder tojás mint termék. Nem értem, mire volt ez jó. Mindenesetre attól félek, a fő fogyasztóktól, a gyerekektől és a szülőktől semmiféle negatív visszajelzést nem kapott a cég, máskülönben biztos nem engedhetnék meg maguknak, hogy így maradjon.


Szomorú dolog. :(



2017. ápr. 18. 16:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
1%
Nem. ha nem tetszik, nem veszed meg. Azt meg fel nem foghatom, miért ne tudna játszani egy kislány motorokkal.
2017. ápr. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Hú, én 30 vagyok, és még mindig megvannak a gyerekkori gyűjteményeim. Mindig arra mentünk, hogy a teljes sorozat "egybejáték" meglegyen. (Így hívtuk. :D)

Nekem sem tetszik, hogy most többféle van egyszerre, így nem lehet annyira a gyűjtésre koncentrálni. Meg sokszor rá sem jövök, mi akar az lenni, mert nem valami aranyos figura (víziló, teknős, oroszlán...), mint régen, hanem fene tudja, micsodák... :S

2017. ápr. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
Van bennük hupikéktörpi és állatos pöccintős játék, állatfigurák, némó nyomában figurák.. mindenféle. Nem sikerült szétválasztani nagyon.
2017. ápr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Az hogy fiús/lányos az nem zavar, de hogy mennyire rettenetesen gagyi az már jobban.
2017. ápr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
Amikor én kisebb voltam is aranyos figurák voltak. Napelemes kis sárga srác, az pl a türelemre tanított. Voltak benne marhaaranyos cuccok, amiket alig tudtunk összerakni, most meg, ha egyáltalán össze kell rakni is csak 2 darabból áll. Pedig nem vagyok valami öreg 13l
2017. ápr. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
32 éves vagyok, de néha is kapok még Kinder tojást. :) Sokszor találok bennük unisex játékokat, kisautók meg régen is voltak benne, szóval nem ez zavar. Csatlakozom ahhoz az előttem szólohoz, aki szerint sokkal gagyibbak lettek a játékok, nem is nagyon kell őket már összerakni, és olyan semmire valóak. Pl: korong kilövő, pörgettyű vagy mini vizköpő, ami nem is működik.
2017. ápr. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
én 5öt bontottam most, abból 4 uniszex játék volt (egyikben egy gurló gördeszka, másikban ugráló kakas, 3.ban hókuszpók 4.ben királykisasszony 5.ben egy korcsolyázó kakas)
2017. ápr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
na az összerakósokat én is hiányolom :) bár így legalább nyugodt szívvel adom a 3 évesem kezébe :)) ha összerakósak lennének állandóan paráznék hogy elveszti vagy lenyeli
2017. ápr. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
47%
Hát nekem a lányos tojásban a zöld bicikli meg a lila pók nem épp lányos játék :D
2017. ápr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
En is a kezzel festett gyujthetos egybefigurat hianyolom :) A kettevalasztott pedig szerintem amugy jo dolog mert en nagyon utaltam amikor kislany koromban minden masodik tojasban auto vagy repulo volt... tenyleg, valahogy mindig kifogtam a tipikus fiujatekokat.
2017. ápr. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!