Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ételallergiás gyermekek...

Ételallergiás gyermekek anyukái, esetleg írnátok?

Figyelt kérdés
Jelen pillanatban ti vagytok az utolsó reményem annyira aggódom..:(..Van egy 2 éves kislányom akinél észrevettük hogy megy a hasa a tejtől, és a Félegyházi joghurttól. Csak ennél a két terméknél figyeltünk meg hasmenést. Jeleztem a gyerekorvosnak aki kiírt egy cseppet ami segít a szervezetének lebontani a tejcukrot, bár mondta a doki ha laktóz érzékeny lenne akkor minden tejterméktől menne a hasa.Keddi nap folyamán semmi ilyen terméket nem evett szerdán mégis nagyon fájt a hasa, hasmenése lett.Annyira sírt hogy bevittem az ügyeletre ahonnan haza küldtek hogy ez csak egy vírus, de másnap is folytatódott.Széklete nagyon, nagyon büdös, és fehéres, halványzöldes színű. Visszavittem az orvoshoz aki megint haza küldött hogy ez csak vírus..Szerdán, csütörtökön egyáltalán semmit nem evett a kislány, csak ivott..Péntek reggelre helyre állt minden, bár még mindig híg a széklet, kedve végre jó, eszik.Persze habzsolna szegénykém, kicsit engedem is annyira boldog vagyok hogy eszik. Erre most itt fekszem, kislányom mindent kihányt, teljesen kétségbe vagyok esve..Gasztoenterológushoz 2.-ra kaptam időpontot, addig megbolondulok az aggodalomtól..Tényleg lehet ez vírus?Tartanom kellett volna egy kis főtt krumpli diétát? Kialakulhat ételallergia ilyen hirtelen? Láza nincs, és senki nem lett beteg a környezetébe.Kérlek ne ítélkezzetek hogy itt kérek tanácsot, de úgy érzem süket fülekre találok mindenhol..
2017. ápr. 22. 02:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Miket evett mielőtt elkezdett fájni a hasa? Ismerősöm gyerekének ilyesmi tünetek voltak glutén érzékenységnél. Fiam laktózérzékeny volt, ott hasfájás nem volt csak durva maró széklet, mindentől ami tejtermék tehát nem csak 1-2 dologtól.

Gondold végig, hogy miket evett, rá fogsz jönni, hogy mi lehet a baj. A gasztroenterológus is ezt fogja kérdezni.

2017. ápr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is volt, ment a hasam, hánytam, az anyatejtől is > majdnem belehaltam újszülöttként, míg megtalálták azt a tápszert, ami egyáltalán nem tartalmazott tejszármazékot.


Unokahúgum 12 éves, most derült ki a cöliákia, ami az öccsének is van, csak épp ő nem tünetes (még), de diéta életük végéig.


Egyébként ne adj neki tjterméket egyltalán, míg gasztróra el nem mentek, mert lehet tejfehérjére is allergiá, nem csak laktózr.

2017. ápr. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!