Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a 70-es évek végén kórházba...

Ha a 70-es évek végén kórházba került egy gyerek, mi volt a megszokott eljárás?

Figyelt kérdés
A szülő akkoriban ott kellett, hogy hagyja egyedül vagy volt rá lehetőség, hogy ott aludjon vele?
2017. ápr. 27. 07:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Úgy tudom nem lehetett bent. Sőt, meséltek olyat is, hogy a szülőt megkérték a kórházban, hogy látogatni se menjen be, mert akkor csak rosszabb lesz az elválás és sírni fog a gyerek...
2017. ápr. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Mo.-n nem lehetett vele. Még a 90-es években sem (a 90-es elején még biztos nem). Nem csak hogy éjszaka nem, de nappal is csak a szűk látogatási időben lehettek ott.
2017. ápr. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Ahogy a második válaszoló is írja, szülő nagyon sokáig nem tölthette bent az éjszakát. Nekem a '90-es évek elején vették ki a mandulámat és a szüleim csak látogatási időben lehettek bent (pedig pici voltam, alig 3 éves)
2017. ápr. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Úgy ahogy az első írja, én 87ben születtem, 6évesen műtöttek, nem aludhatott bent velem édesanyám,sőt egy idő után mondták neki,hogy inkább be se jöjjön ,mert utána csak sírnék. Emlékszem mikor egész nap az ablaknál álltam és vártam. Később majdnem egyszerre a testvéremmel kerültem be, és akkor sem aludhatott ott,sőt azt sem engedték,hogy egy kórteremben legyünk,pedig napközben együtt játszottunk,egy ágyban autóztunk,és akkor sem,visszavittek a saját kórtermembe.
2017. ápr. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
A 90-es évek végén sem lehetett benn sem anya, sem apa. Az elmúlt években engedték meg (végre), és még mindig nincs felkészülve erre a kórházak többsége. Szerencsére már azért vannak kórházak, ahol evidens, hogy a gyermek mellett ott van az egyik szülő.
2017. ápr. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%

Akkor még nem lehetett bent senki a gyerekkel.

a 90-es évek második felében kezdtek erre nyitni, az öcsémnek akkor vették ki a manduláját és akkor már anyu non stop bent maradhatott vele.

2017. ápr. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%
Anyukám sokat volt akkor kórházban. Senki nem lehetett bent és még látogatni se engedték.
2017. ápr. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 jafnrétti ***** válasza:
74%

Így van, öcsémnek is valamikor a 90-es évek elején vették ki a manduláját, olyan 4-5 éves lehetett, nem lehetett bent vele szülő, csak látogatási időben. Azóta is emlegetik néha anyuval a kis szobatársát, aki csak 3 éves volt, és messze laktak a kórháztól, ezért az anyukája nem is tudott minden nap bejönni, és volt, hogy öcsém kísérte ki pisilni, mert egyedül nem tudott villanyt kapcsolni, meg amikor ment anyám látogatni, ő szedte le a kislányt az éjjeliszekrény tetejéről (eléggé eleven kiscsaj volt, felügyelet meg nem igazán volt, amit máig nem értek, miben más ha egy kórházban vannak felügyelet nélkül ovis korú gyerekek, mintha egy óvodában hagynák őket magukra egy szobában).


Anyukám a 60-as években született, neki is kivették a manduláját kiskorában, ott aztán fel sem merült, hogy a szülő bent legyen, átadták a kórháznak, másnap mehettek meglátogatni, aztán akkor, amikor hazavihették.

Amúgy anyu egy ideig ápolónőként dolgozott, az az eredeti szakmája, és bár nem gyerekkórházban volt, de gyakorlatra oda is kellett mennie, és mesélte, hogy nem volt ilyen, hogy a szülők bent vannak, látogatási idő volt, akkor lehetett jönni, ettől maximum nagyon súlyos betegség esetén lehetett valamennyire eltérni, de éjszakára akkor sem maradhatott bent szülő.

2017. ápr. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Nekem 1980-ban volt mandulaműtétem (mindkettőt eltávolították). Édesanyám ezért megbeszélte a dokijával és kivetette a tök egészséges manduláját maga is, hogy bent lehessen velem végig, másképp egyedül kellett volna befeküdnöm. Egy szobában voltunk, a műtétet is egymás után végezték el (nem ám gyerekosztály, meg lópikula,a fül-orr-gégén voltunk simán mindketten). Szegény, mikor már felnőttem mesélte, hogy mit szenvedett utána. Egy kisgyerek sokkalta könnyebben regenerálódik, mint egy felnőtt, én már vígan rohangáltam, ettem mindent, mikor ő még nyelni sem tudott. No, ez az én anyám, azóta is töretlen a hozzáállása a gyerekeihez és az unokáihoz is egyaránt.:D
2017. ápr. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

Uhh, sosem felejtem el... 95 környékén vették ki a mandulámat, akkor voltam 6 éves, és nem maradhatott bent anyu. Rettentően hiányzott, a torkom is fájt, féltem is, ezért a takaróból formáztam egy kezet, rátettem az enyémet, és úgy aludtam el, hogy azt képzeltem, az anyukám kezét fogom.


:D Tehát nem, nem lehetett bent.

2017. ápr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!