Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejmentes diéta mellett ez...

Tejmentes diéta mellett ez normális jelenség?

Figyelt kérdés

Hogy egyszer tökéletes a gyerek széklete, egyszer meg hasmenés.

Pl. két napig jó, aztán pár napig nem és megint jó...


Nem lehet, hogy akkor nem a tej okoz neki problémát hanem valami más??


Már egy hónapja semmi tejterméket nem kap. 7 éves.


2017. máj. 5. 07:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%

Nem értem mire a tejmentes diéta?


A tejben ami ennyi idösen gondot okoz az a laktóz. Ezt egy egyszerü teszttel ki lehet mutatni, és ezek után LAKTOZMENTES ételeket kell enni. De nem tejmenteset. Mert hogy már eleve rengeteg tejtermék nem is tartalmaz laktózt. DE rengeteg kész étel tartalmaz laktózt. Pl kifli, kekszek, csoki, húskészítmények, késszen kapható sütemények, és még sok sok minden amiröl azt hisszük nincsen benne.

Vagy is ha laktózra alergiás a gyerek ne a tejet vond meg töle, hanem a laktózt. De az orvosi teszt gyorsan kideritti ezt.

2017. máj. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Egyenlőre teljesen tejmenetesen kell étkeznie, tehát nem csak laktózmentesen, hanem még azokat az ételeket is kerülni kell, ami nyomokban tartalmazhat tejet vagy tejszármazékot.

Szakember mondta...

A tesztek semmilyen allergiát nem mutattak ki.

2017. máj. 5. 08:31
 3/11 A kérdező kommentje:
Azért rendelték el, mert hónapokig hasmenése volt.
2017. máj. 5. 08:31
 4/11 anonim ***** válasza:
Szója tartalmú ételeket kap? Sok tejfehérje allergiásnál okoz a szója is allergiás reakciót. Ugyan az én fiam másfél éves, de egyiket se bírja. Tej és szójamentes dolgot kapni pár termékből egy agyrém komolyan mondom. A marhahús is lehet keresztallergén.
2017. máj. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én azt figyeltem meg, hogy akkor borul a rendszer, amikor gyümölcslét iszik.
2017. máj. 5. 09:01
 6/11 anonim ***** válasza:
Jelezd az orvosnak a gyümölcslevet mindenképpen, létezik ilyen gond is.
2017. máj. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok.


Ha a laktóz alergia nem mutatott ki semmit, akkor nincsen arra alergiája. Hiába hagyjátok el akkor sem. Ha végig csináltak minden alergiát (glutén, histamin, fruktóz, tojás...) és semmire sem érzékeny, akkor csináltak biopsziát? Más betegségek kiszürését?

2017. máj. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nezesd meg fruktoz erzekenysegre is.
2017. máj. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha nem mutatták ki a laktóz- vagy tejfehérje érzékenységet, felesleges a diéta, sőt, veszélyes is! Ha nem kap tejterméket hosszabb ideig, kialakul alktózérzékenység (mert leáll a laktáz enzim termelődése, ha nincs rá szükség). Később ez már nem szüntethető meg, tehát életfogytig tartó állapot. Ha egy hónap alatt nincs eredménye a diétának, én nem csinálnám tovább. (Lehet, már így is késő.)


Ha gyümölcslétől rosszabbodik, én is a fruktóz-glükóz vonalon indulnék el.

2017. máj. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ezt a diétát most 3 hónapig kell folytatnunk. Az oviban is így kapja az ételt. Ma gyümölcsleves volt és már meg is van az eredménye... (hazahoztam ebéd után).

Hétfőn megbeszélem a kezelőorvossal, hogy van e értelme folytatni.

2017. máj. 5. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!