Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 évesen koszmó, az normális...

2,5 évesen koszmó, az normális jelenség?

Figyelt kérdés

Előtte sosem volt, nem is láttam még ilyet soha. Pár napja észleltem, jó tízforintos nagyságú volt, először azt hittem, valami vékony seb... Anyu felvilágosított. Beolajoztuk a fejét, megszabadultunk tőle, erre most a másik oldalán találtam... :( Sűrű hosszú a haja, nehéz észrevenni a fejbőrén. Hetente kétszer mosom a haját, nagyon tiszták vagyunk, nem értem, mitől van. A google-ban nem lettem okosabb sokkal...


Elmúlik ez? Ugye el?


2011. jún. 14. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, persze hogy elmúli! :) Nekem is volt kisgyerek koromban, még rémlik is, ahogy anya babolajozta a fejem :) már az oviban sem volt!!
2011. jún. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Normális, és elmúlik. Ne aggódj miatta. Én is 2 éves korában láttam először a lányomnak (először azt hittem, valami sárga virágpor lehet, pl. liliomtól.
2011. jún. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! :) Megnyugtattatok kicsit. Nem találom az eredetét, van ahol azt írják, faggyúmirigy túltermelés, van ahol azt olvasom, új ételtől (persze, ez összefügg a faggyú termeléssel, tudom), van ahol meg azt irják, bőrbetegség... igazodjunk ki rajta. :) Lényeg hogy elmúlik, köszi, zöld kezecske ment!
2011. jún. 14. 14:32
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak sem volt csecsemő korában, k.b. másfél évesen vettem észre neki, próbáltam olajozni, mindig beleragadt a hajába, vizesen kapartam fésűvel, az sem vált be, kipróbáltam a babé sampont, most is azt használjuk, úgy tűnik elmúlt tőle.
2011. jún. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Neked is! :) A barátnőmnél voltunk ma d.u. és ő is ezt a Babé sampont mondta! Kipróbálom, ha nem múlik el a sima babaolajozástól! :) Köszi!!!
2011. jún. 14. 22:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én lányaimnak irtó sűrű a hajuk, és nagy loboncos mindkettő. Egyik 8 hós, másik 26 hós. És mindkettő koszmós :(((


Vettem BABE koszmó sampont [link] , a nagynak azonnal hatott, a kicsinek nem, neki irtó vészes volt. Neki olajozni kellett, utána dunsztba tettem a fejét, majd pár órára rá levettem és a körmömmel végigkapargatta a teljes fejbőrét, csak így jött le. Ajánlják még fogkefével is átkapargatni de olyan sűrű és nagy haja van, hogy nem értem le a bőrig. A körmömmel szépen lejött, azóta már csak heti 1szer BABE-zunk, hogy ne is jöjjön vissza.

A nagyhajúaknál nyáron előfordul hogy még ennyi idősen is kijön, mert kalap alatt bepállik/fülled a fejbőr nyáron.

2011. jún. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönööööööm!!! :)
2011. jún. 16. 01:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!