Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez más gyereknél így van...

Ez más gyereknél így van ennyi idős korban?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm kislányáról van szó. Nekem mindig kicsit furcsa gyermeknek tűnt, de annak tudtam be, hogy biztos keveset találkozok vele. 6,5 éves a gyermek, ősszel iskolába megy. Társaságban egyáltalán nem tart szemkontaktust senkivel sem, nem köszön és nem kommunikál, csak az anyjával. Amikor szeretne valamit, tőszavakban felkiáltva jelzi, pl. "Víz!" "Pisi!", "Keksz!", "Fagyi!"

Ez rendben van? Visszahúzódó a gyermek, vagy valami más is lehet a háttérben? Hogy kezeljem kívülállóként? Igyekszem természetesen viselkedni, de nem mindig megy. Az anyja nem mondta, h bármi lenne vele. Logikai feladatoknál például igen éleslátású kislány. Szerintetek?


2017. máj. 14. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Nàlunk nem így van, viszont több ovis társnál igen, főleg fiúknál..


Anya, szeretnék egy fagyit, pisilni kell stb...

Kérem szépen azt a kekszet. Lànyom így fogalmaz.

2017. máj. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Lehet, hogy nincs vele konkrét gond, de szerintem sem a legnormálisabb.

Nem igazán mondanám iskolaérettnek. Persze vannak visszahúzódok, akik idegenekkel nem igen kommunikálnak, de ők sem így beszélnek. A köszönés meg alap, szerintem.

Az én 6 évesem egész mondatokban beszél.

Amikor beszélni tanult akkor is úgy mondta, hogy "anya inni, pisilni kell" ntudem csak 1 szó.

2017. máj. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs 3 éves a fiam, de így fogalmaz:

Kérek kekszet!

Pisilni kell / menjünk pisilni!

Egy iskolába indulótól többet várnék...

2017. máj. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, nincs így. Lehet, hogy nem tanították meg, hogy mondatokban beszélünk? Ha nagyon félénk, akkor is furcsa. Viszont lehet olyan problémája, amit nem kötnek az orrotokra, SNI.
2017. máj. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha sni s, akkor oviban fejlesztették volna, akkor kétlem, hogy itt tartana.

Lehet a szülőknek ez pont cuki..

2017. máj. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ismerős kislányáról van szó, hát nem biztos, hogy azzal szórakoztatnám az ismerőst, hogy mi a baja a gyereknek, akivel a kérdező ráadásul keveset találkozik.

Szerintem kezelje úgy, ahogy más gyereket kezelne.

2017. máj. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy szimplán csak kis zsarnok a csajszi... az én fiam is 6,5 és simán megteszi, hogy a mamának csak kikiabál a számítógépe lől, hogy "inni" vagy "enni" és mama ugrik. Na, otthon számítógép nincs, de van "kérek".


Kívülállóként? Néha érdeklődj a kislánytól, hogy mi volt az oviban, szeret-e ezt vagy azt csinálni, stb... de gondolom nem te vagy neki a társaság, szóval ha együtt is vagytok, 1-2 ilyen kedveskedő mondat után nem kell tovább foglalkoznod vele.

2017. máj. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!