Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Árthat a gyereknek az ijesztge...

Árthat a gyereknek az ijesztgetés?

Figyelt kérdés

Nagymama olyanokat mond a két és fél éves kislánynak, hogy pl: viselkedjen jól, mert intézetbe kerül, elviszik a cigányok, ne hisztizzen, mert levágja a fülét, és mutogatja neki az ollót.

Szerintem ez a nevelés nem helyes, mert ki tudja milyen félelmek alakulnak ki egy kisgyerekben. Vagy én gondolom ezt rosszul?


2017. máj. 15. 14:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Uh, ez durva, szerintem ez már az árthat kategória,beszélj a nagymamával és állítsd le.

Én maximum a fognyűvő manóval szoktam ijesztgetni, mert nagyon nehezen hajlandó fogat mosni... de ezek... :O...

2017. máj. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Ez lelki terror és szóbeli bántalmazás.

Ha a szép szó nem használ, én nem hagynám egyedül a nagymamával, ha pedig a jelenlétemben ilyet mondana, azonnal hangosan rendreutasítanám, hogy ne hazudjon. Igen, a gyerek előtt.

2017. máj. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Ez lelki terror és verbális bántalmazás.

Amikor meghallod, a gyerek előtt mondd hangosan, hogy a nagymama viccel és ez egy buta vicc, így nem szabad beszélni.


Négyszemközt pedig állítsd le a nénit! Levágja a fülét ollóval?! Intézetbe kerül?! Nem normális.

2017. máj. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Rá szoktam szólni a mamára, van is sértődés.

A gyerek előtt szoktam mondani, hogy a mama megy az intézetbe ha ilyeneket mond stb.... Kettesben már nem nagyon merem vele hagyni, mert ki tudja miket mond neki.

Szerinte ez a helyes nevelés, mert a gyerek egyből jól viselkedik.

2017. máj. 15. 15:10
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Ez sima félelemkeltés és ahogy írták, bizony a bántalmazás egy fajtája.

A főkérdés alapján azt hittem, olyan ijesztegetésről van szó, amikor a fal mögül előugrik az ember, hogy "húú, szellem vagyok!".


Amit leírtál, az sima bántalmazás.

2017. máj. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nagyon gyorsan hagyja abba az ilyesfajta megfélemlítést. Néha engen is fenyítettek így, és az összes ilyen megtörtént alkalomra visszaemlékszem, még mindig tossz emlékekkel. (szerencsére nem volt sok és nem Édesanyám mondta.) A fizikális megijesztés sem tesz jót, azt a nagypapám rendszeresen csinálta, és nemhogy egy horrorfilmet nem tudok megnézni, de sok olyan marhaságtól is megijedek ha egyedül vagyok hogy majd a szívroham jön rám. (21/L)
2017. máj. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Aha... helyes nevelés, mert jól viselkedik a gyerek... Aztán nem tudod majd, hogy mitől pisil be még 5 évesen is, meg miért sír fel éjszaka óránként.


Szerintem az se jobb, ha azt hallja, hogy a nagymama megy az intézetbe, mert ugyanazt jelenti: aki rossz, azt nem szeretik és megszabadulnak tőle.


Egyszerűen nem hiszem el, hogy egy felnőttnek ennyi esze van... :(

2017. máj. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A nagyi valami szadista állat vagy mi?


Tök hülye!!!


Ez már ártalmas.

2017. máj. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, árthat. A gyerekét/gyerekeit sem irigylem. Őket is érdemes lenne megkérdezni, milyen hatással volt rájuk ez a fajta "nevelés".
2017. máj. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem beugrott a gyerekkorom. Figyeltük a zsákos zsidót az utcán a kerítés mögül, hogy tényleg értünk jön e. Rettegtünk a cigányoktól is. Ez mind a nagymamánknak köszönhető.


De gyerekként ugyanilyen ijesztő volt a kihajt a dinnye/cseresznyemag a hasunkban, meg a tűztől bepisilős dolog. Egy csomót figyeltük a fülünk és az orrunk, hogy csírázik e már, és persze továbbvittük a gondolatot, hogy beszövi az agyunkat meg a torkunkat és meghalunk..


Nem tudom hol a határ, ugyanúgy szaladtunk a gyere ide vagy kapsz egy pofont elöl, mint a zsákos zsidótól.


Az ollós és a pofon nyilván durva, de felnőtt fejjel a cigányos/zsidós csak rasszista, a magos meg még vicces is. Gyermekként egyformán ijesztő volt mind.

2017. máj. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!