Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért ijeszgetnek minket?

Miért ijeszgetnek minket?

Figyelt kérdés
Azt mondják a tanárok hogy tanuljunk második szakmát mert itt nem tudunk elhelyezkedni ,dolgozni.Örüljünk ha pár hónapig kapunk segélyt,munkát nem fogunk találni,és a tb-t is fizethetjük a semmiből,7000 forintot.Ezt mondogatják ,meg azt hogy tanuljunk amig lehet.Jelenleg kertésznek tanulok,csongrád megyében lakok.De akkor miért olvasom azt hogy mindenkinek van munkahelye meg 3%-os a munkanélküliség...Mi az igazság ???

2017. márc. 10. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A munkanélküliség statisztikája nem reprezentálja a valóságot. Aki regisztrált munkanélküli azt betolják valami képzésre vagy közmunkára. Mindkét szerződéskötés munkaviszonynak számít, de ezek az emberek "nem dolgoznak". A másik végleg az önkéntes munkanélküliség, amikor valaki nem regisztrál, nincs benne a rendszerben és nem képezhető statisztikai adat belőle. Ez sem kevés ember. Aztán ott van az a jó pár százezer ember aki feladta és inkább kiment külföldre.


Az igazság az, hogy ez a hurráoptimista "történelmi csúcson a foglalkoztatottság" nem igaz.

2017. márc. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ilyen rossz világ van?
2017. márc. 10. 12:09
 3/6 anonim ***** válasza:
35%
Miután a rosszindulatú gonoszkodó bűnözővédő diákok (akik a diákok 90%-át alkotják) tomboltak az iskolában, és rongálták mások tulajdonát, pontosan ilyen élhetetlen országot teremtenek, miután hatalomra kerülnek a politikában. Hogy mi az igazság? Az, hogy ahol már diákként is azon röhögnek, ha ártatlanokat bántanak, és bűnöző diákok mások holmiját megrongálják, azok felnőttként is ilyenek lesznek, és pont ugyan ilyen hozzáállású politikusokat fognak megválasztani! Mostmár tudod, miért ilyen szar, és miért nincs változás!
2017. márc. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Nezz korul, hany kerteszt keresnek a kornyezetedben?


Ha a tanarok azt mondjak hogy nem fogtok munkat kapni akkor azt nyugodtan keszpenznek veheted.

2017. márc. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
A tanárok örök elégedetlenek. Mindig panaszkodnak, soha semmi nem jó nekik. Ez már a 80-as években is így volt és a mai napig is így van. A nagyrészük egy keserűség és marha pesszimista. Tudod, nekem annak idején az általános iskolai tanárom azt mondta, hogy engem még szakmunkásba sem fognak felvenni, mert nem vagyok rá alkalmas. Ehhez képest jogi diplomám van és ötször annyit keresek, mint ő.
2017. márc. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az ilyen tanárok a rosszak, és ezért tartanak ott a diákok, hogy többségük kiesik az iskolából, de fogalmuk sincs, mihez kezdjenek, mert a tanár csak azt mondta, hogy az életünk végéig tartó tanulás hozhatja meg a gyümölcsöt, semmi más, holott ez nem igaz.


hiába van 2 vagy 3 szakmát, ha ebből egyet szeretnél csinálni, ami pont nem kell sehova, a másik kettő meg csak kevés helyen van, de mire elvégzed, vért izzadsz, mert nem fogadja be az agyad.


én tudom nagyon jól, mondhatnám magam lustának, de én sosem voltam sem rossz sem jó tanuló. van 1 szakmám, amiben egyébként jelenleg is dolgozok, annak ellenére, hogy nehéz vele munkát találni. itt vagyok 24 évesen, 1 éve kezdtem dolgozni.


előtte meg elpazaroltam 2-2 évet két olyan szakmára, amiből végül semmi nem lett, mert amellett, hogy a tanárok sem voltak olyan igazán felkészültek, engem sem érdekelt annyira, hogy beleássam magamat. többre mentem volna, ha ezalatt a 4 év alatt inkább dolgoztam volna valahol, és közben kerestem volna azt a munkát, ami számomra megfelelő.


egyébként kertészmérnökök igenis jól élnek, ha valaki szerez felsőfokú végzettséget ugye, meg nem mellesleg érdeklődik is a szakma iránt. van is szentesi vonatkozásom, bár sosem tudom konkrétan kicsodám ő, valami unokatestvér féle, aki kerttervezéssel, kertépítéssel foglalkozik, és elég jól bejött neki.


de szóval a jó szakmát akkor találná meg a diák, ha a tanár próbálná rávezetni, de ezt jelenleg is sokan próbálnák szorgalmazni, hogy legyen rendes pályaorientációs program az iskolákban, mert azzal semmire nem megyünk, ha a tanár megmondja, hogy tanulj unásig akármit...

2017. márc. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!