Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korától mertétek...

Hány éves korától mertétek néhány órára egyedülhagyni otthon gyereketeket?

Figyelt kérdés

2017. máj. 25. 16:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
74%
Ha értelmes, nem beteg gyerek, akkor a 7-8 éves reális.
2017. máj. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
86%
Nekem a néhány óra az mondjuk nem 1-2, hanem egy délelőtt. 1 órára 8 évesen, egész napra, délutánig 12 évesen hagytam. És teljesen megbízható.
2017. máj. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
75%
1-2 órára 7-8 évesen, éjszakára 13-14.
2017. máj. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
79%
Engem 14 évesen egy hétvégére is otthon hagytak.
2017. máj. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
86%

Gyerek fuggo.a nagyfiamat elobb,7-8 evesen otthon mertem hagyni egyedul rovidebb idore.mig a kozepsot elvittem oviba,kb 40-50 perc volt.

A kozepso most 8,o fel egyedul,nem marad akkor sem ha csak a boltba megyek.

A naggyal viszont elvan jol.nemreg ok maguk akartak maradni,mig mi elmentunk cipot venni a kicsinek.kb 1,5-2 ora volt.

Parszor rairtam a nagyra (10eves),hogy minden rendben van e.

Megneztek egy filmet.kaptak hozza ragcsalni valot,es szerintem ki sem dugtak az orruk a szobajukbol.

De tudom,hogy egyik sem ul ki az ablakba(8.on lakunk),nem nyitjak ki az ajtot senkinek,nem isszak meg a domestost,nem veszik elo a nagykest es kezdenek vele hadonaszni......

2017. máj. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
76%
12.
2017. máj. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem is gyerektől függ, hogy mennyire értelmes, meg hogy a szülő hogy kezeli/kezelte a gyereket. Nem mindegy, hogy egy olyat hagynak otthon, aki nem tudja kezelni a lakáskulcsot, mert nincs is neki sajátja, nem mondta neki soha senki, hogy ne nyisson ajtót idegeneknek, mert nem tartották fontosnak meg mit tudom én. A gyerekek sokszor többre képesek, mint amennyit a szülők kinéznek belőlük, és emiatt egy rakás dologban azért vannak lemaradva, mert anyuka leragadt ott, hogy de olyan kicsi még...


Én sem vagyok parás, értelmes, jól nevelt gyerekem van, anno engem is 8-9 évesen már otthon hagyott anyukám míg dolgozott én meg enyhébben beteg voltam, suliba nem mehettem otthon nem tudott minden megfázással maradni, be nem vihetett magával, nagyszülők 300 kilométerre, más ismerősök szintén munkában. Ki volt rakva, hogy reggel mit vegyek be, meg délbe mit vegyek be, de addigra már magamtól is tudtam, hogy mi az enyém és máséhoz nem nyúlunk és a ráírt 3x1 mit jelent, sose úgy kaptam a gyógyszert, hogy nem is láttam mi az, csak anyám a számba nyomta, aztán így nem volt az csodálkozhatott, hogy miért nem tudom mi az a gyógyszer... a hűtőből vettem ki joghurotot, vagy csináltam szendvicset magamnak, aztán tv-t néztem meg teleshoposat játszottam és összekoszoltam az üvegasztalt aztán meg bemutattam a nézőknek, hogy az új ablaktisztító hogy lehozza.


A legrosszabb, amit csináltam, az az volt, hogy a kikészített köptetőt néha kiöntöttem a mosogatóba mert rossz ízű volt. De ha valakinek olyan gyereke van, hogy ennyi idősen nem fogja fel, hogy nem esszük ki a gyógyszeres fiókot, meg nem indulunk vándorútra a városba, nem gyújtogatjuk a tűzhelyet stb. akkor annak hiába mondja az ember, hogy ekkora már nem csinál bajt, mert az övé viszont simán csinálhat.

2017. máj. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkit, hiszen azért tettem fel a kérdést, mert mindenki véleményére, tapasztalatára kíváncsi vagyok.
2017. máj. 25. 19:04
 19/23 anonim ***** válasza:
80%
Mi 11 évesek voltunk ikertesommal amikor otthon hagytak a nálunk 4évvel fiatalabb tesónkkal a szüleink. Sokat dolgoztak öreganyánk tojt ránk bébiszittere nem volt pénz.
2017. máj. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
79%
11-12 éves kortol fél délelőtőt egyedül voltak fiaim,1-2 órára mig elmentem vásárolni már 9 évesen is .okos értelmes gyerekek .
2017. máj. 26. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!