Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért jó az, hogy a szülők...

Miért jó az, hogy a szülők ilyen szinten befolyásolják a kisgyermekük döntését?

Figyelt kérdés
Játékárusként gyakran látom azt a jelenséget, hogy a szülők odajönnek a kisgyermekükkel, hogy a gyermek választhat valamilyen játékot. Tegyük fel, hogy egy kislány kiválaszt egy lila ugatós kiskutyát, erre a szülő elkezdi mondani, hogy "ne azt válaszd lányom, hanem a rózsaszínt, mert NEKEM az jobban tetszik". Mi az, talán a kislány fog játszani vele, vagy a szülő?
2017. máj. 27. 20:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
39%
Pont ugyan azért, amiért a gyereknek melegen kell öltözni, mert anya fázik. Csak.
2017. máj. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
49%

Ez tényleg fura, én is értelmetlennek találom, bár még nem láttam ilyet, igaz, nem is figyeltem direkt erre.

Aztán az is lehet, hogy az anyuka is játszani akar vele.

2017. máj. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
22%

Ezek szerint hagyjam ra ha teszem az 20cm ho van es o szandalba akar menni, vagy nyaron bundas csizmaban?


Azert vagy szulo h iranyisd a dontesben a gyereket, megtanitsd neki h ne a pillanatnyi hangulata miatt dontson hanem gondolja at

2017. máj. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%
3. A kérdező egyáltalán nem olyan példát mondott, mint te. Most csúnyán kiforgatod a mondandóját.
2017. máj. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
64%

#3:

Nyilván nem arra gondolt, hogy 20 cm hóban szandában menjen, de nekem pl. apám csinálta azt 16-17 éves koromban is, hogy igenis vegyek fel még 2 réteg ruhát, mert hideg van. Jelzem, egy atléta, póló, hosszú ujjú pulóver és még egy még melegebb pulóver volt rajtam, erre jött a nagyon meleg kabát, illetve sál. Mindezt -10 fokban, azaz nem jéghidegben. (Legalábbis nekem nem hideg a -10 fok sem, mert nem vagyok fázós)


És amit a kérdező írt nem ilyen téma, hogy a helyes döntést segít neki meghozni, mert édes mindegy, hogy milyen színűt választ, nem meghatározó a további életére, hogy rózsaszín vagy lila ugatós kutyusa volt 2 éves korában.

2017. máj. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nekem ez az egész azért furcsa, mert véleményem szerint ezzel pont azt nevelik bele a gyermekbe, hogy a szülő döntése az szent és sérthetetlen, mintha azt nevelné bele, hogy szembe ne merjen a gyerek szállni a szülő döntésével. Csak ennek nem lesz olyan hátulütője, hogy a gyermek döntésképtelen lesz, vagy a múltbéli emlékek miatt nem fogja merni azt választani, amit ő szeretne?
2017. máj. 27. 21:25
 7/19 anonim ***** válasza:
50%
Én még nem láttam ilyet, csak azt tudom elképzelni, hogy a szülő látta, hogy a kiválasztott darabnak valami hibája van, vagy tényleg vállalhatatlanul ocsmány színű. A gyereknek az ízlését sem árt kicsi korában valamennyire formálni, nem szoktatjuk mulatós zenére, nem öltöztetjük csiricsáré, nevetséges göncökbe, nem nézetünk vele hülyeségeket a tévében és nem a Kiskegyed meg a sportújság az egyetlen nyomdai termék, amit a szülei kezében lát. Feltéve persze, ha értelmes, normális felnőttet kívánunk nevelni belőle.
2017. máj. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%

#6 (kérdező) - De igen, ha gyerek természete olyan akkor bizony el fog bizonytalanodni. Nálunk is ez volt sajnos, hogy nem lehetett meg a saját ízlésem, mert anyámnak nem tetszett. Én meg természetesen meg akartam felelni neki így azt vettem ami amúgy nekem nem is tetszett és sokszor nem is éreztem jól magam benne. Ez inkább a ruhákra volt jellemző.

Sok szülő azt hiszi, hogy jobban ismeri a gyerekét, mint a gyerek saját magát. Nyilván hoztam volna rossz döntéseket, de legalább az az én döntésem lett volna. Persze néha azért megjegyezte, hogy milyen döntésképtelen vagyok, mert ami tetszett volna arra nem volt a válasza a többi ami nem tetszett azok közül nehéz volt kiválasztani melyik az ami kevésbé nem tetszik.

Így viszont alig vártam, hogy végre elköltözzek és ne tudjon beleszólni, vagy fintorogni ha mégis a magam ízlésére hagyatkoztam. Így csak felnőttként alakult ki a saját ízlésem és kezdtem el megismerni magam.

2017. máj. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%

El sem tudom képzelni hogy ilyen létezik, ha sem árban, sem funkcioban, sem minőségben nem volt különbség, csak színben.

Én már babakorában is felajánlottam többféle színt a kicsinek, és döntött. Kezdetben olyan cuki volt, hogy a "berögzült " színeit szereti. Általában pasztellben járunk, öltözünk és olyan igazinak hato piros -fekete-sárga bébivonat helyett, a halványkék fehértetejűt választotta :)es megvettem azt :)

Manapság is övé a döntés szabadsága.


Ma már nagyobb es ugy néz ki a feketét preferálja rajzolásnál,festésnél. Arra már én motiváltam, hogy a többi szint is használja es érdekes modon a filc az ász, mégis motiválom zsírkrétára is, ceruzára, táblakrétára, tollra, ecsetes es ujjfestésre, nyomdára, de hogy határozottan beszabályozni egy gyermeket...hihetetlen hogy ilyenek vannak

2017. máj. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%
Lehet, hogy van már otthon lila ugatós kiskutya....
2017. máj. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!