Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen kakaót szoktatok venni...

Milyen kakaót szoktatok venni gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
2017. jún. 2. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
29%

Mi még nem tartunk ott, hogy kakaót adjunk a fiunknak (16 hónapos) de majd később jó minőségű kalaóporból szeretnék neki majd kakaót főzni, és nem az instant cukrozottata adni neki, szerintem ezeknek alig van kakaó íze.

Aztán ha mégse válik be valamilyen oknál fogva akkor valószínű megnézem, hogy melyik instant kakaóporban van legnagyobb %-ban kakaó és azzal próbálkoznék.

2017. jún. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%

Cukrozatlan, tehát nem instant kakaót érdemes. Nem azért, mert a gyerek nem ehet soha édességet, ez hülyeség. Hanem azért, mert a kakaó olyasvalami, ami sokaknak felnőttkorukban is kedvencük marad. A cukrozatlan kakaó kimondottan egészséges hatással van a szervezetre, míg a cukrozott rombol és hízlal. Vagyis könnyen lehet, hogy a gyerek egész felnőtt életére, egészségére hatással lesz, hogy gyerekként mivel találkozik, mert ettől függ, hogy számára mit jelent majd "a kakaó". Egy cukros, édes löttyöt, vagy a cukrozatlan kakaó ízvilágát?


Ugyanez az elv áll a tejcsoki-étcsoki kérdésben is.

2017. jún. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Én a Lidl saját márkás instant kakaóport veszem neki. (Majom van rajta). 2 dl tejhez teszek egy kávéskanálnyit.
2017. jún. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Nesquik-et. Azért, mert ez van itthon, a férjem ezt issza. Én nem iszok kakaót, a gyerek meg kb. havonta egyszer 1 decit, emiatt nem veszek másfajtát, nem mintha ezzel baj lenne. (5 éves a lányunk).
2017. jún. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Cooposat. Mi is iszunk minden nap kakaót a férjemmel, és ez ízlik a legjobban. Ebből nem kell olyan sok, hogy íze is legyen mint sok másikból. Nekünk pl a nesquik nagy csalódás volt. Régen sokkal kakaósabb volt, most már annyira cukros.
2017. jún. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nesquikket probáltam, elfogyott egy kis kiszereléses, de mivel a rokonok ki voltak rajta bukva mert cukros, hiába mondtam én a vitamint, valahogy másikat már nem vettem.

Boltban a hűtőrészlegen van zacskos kakao, kb 2-3 havonta veszek, mert az valahogy (nekem)finomabb, csokira hasonlito ízű.


Mivel egészséges kakaóról nem tudok (debiztos létezik) igy nem töröm magam érte. De ugyanez pl üdítőkkel. Ma is csak babavizet v mentes vizet tudok csak nyugodt szívvel adni. Igazábol a gyümölcshiányt probálnám vele kompenzálni, mert mivel nagyon szezoncuccok igy nem birtam szokatni, a gyermek idegenkedik tőlük.


De pl igazi normál tejet is úgy kell körözni.pl esl technologiásat 3,5- öset...vagy naponta vehetném..igy maradt a junior tejital jobb híjján

2017. jún. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*mármint a gyereknek veszek néha zacskós kakaót mert szerintem amugy is az finomabb a többinél
2017. jún. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
szerencsi cukrozatlan kakaóport, és egy csepp vanília esszenciát rakok a tejbe és így felfőzöm neki.
2017. jún. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nesquik kakaópor. Azt kap amióta iszik kakaót. kb. 2 éves korától minden reggel kakaóval kezdi a napot, most 8 éves. Sok félét kipróbáltam. Nekünk ez jött be. nagyon ritkán veszek más fajtát
2017. jún. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!