Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minek egy gyereknek tablet,...

Minek egy gyereknek tablet, telefon, laptop ha nem tud olvasni?

Figyelt kérdés

3 éves lesz a gyerekem a hónap végén. Szüleim és apósomék összebeszéltek, hogy vesznek neki egy tabletet. Szerencsére megkérdeztek előtte minket is.

Megköszöntem az ötletet, hogy nagyon kedves, de inkább ne. Egyrészt, nem kell egy ilyen kicsi gyereknek több 10ezer forintért ajándékot venni, másrészt tabletre sincs szüksége, mert nem is tud olvasni.. Így mi értelme lenne egy sajátnak?

Van nekem tabletem, azon néha nézhet mesét, meg rajzolhat, de egyedül nem is tudná elindítani ezeket.


Félreértést elkerülve: nem tiltom a gyereket a technológiától, fontosnak tartom, hogy tudja, hogy kell kezelni a gépeket. Az nettől sem lesz eltiltva, hiszen jobb, hogyha megtanítjuk neki a helyes használatát, mintha eltiltjuk, hiszen alapvetően az internet nagyon jó dolog, csak tudni kell a határokat.


DE! Amíg nem tud olvasni, addig nem sok (sőt, semmi) értelmét nem látom ezeknek a gépekenek, internetnek, saját TV-nek.


Ti mit gondoltok erről az egészről? Nem csak az én helyzetemről, hanem magáról a témáról?



2017. jún. 4. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Unokaöcsém 5 évesen kapott. Még nem tudott olvasni. Nem akadályozta a használatban, hisz nem parancssori rendszer az android.

Nyilván azon is csak felügyelettel, ellenőrzött keretek között játszott, de jobb volt hogy azon az olcsón és nem a szülei munkaeszközén.

2017. jún. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
A játékokat elnyomdossa, azt addig is kussban van. Sokaknak ez nagyon megfelelő.
2017. jún. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
Jatszani, meset nezni. Mondjuk en nem vagyok ennek hive, az enyemen nez reggelente meset, sajatot akkor kap ha iskolas lesz , vagy meg kesobb.
2017. jún. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Biztos kapom majd a lepontozásokat, de nem baj. Ahogy elnézem, sok 2-3-4 éves gyereknek van a környezetemben SAJÁT tabletje, és leginkább azért, mert elnyomogatja, szöszöl vele fél órát, órát is akár, és addig se kell vele foglalkozni, ilyen egyszerű. Egy ennyi idős gyereknek semmi szüksége nincs erre, egyszerűen a szülő így csinál magának egy kis nyugit, és ennyi. Az én lányom 2 éves, nincs neki, nem is adtam soha a kezébe se telefont, se tabletet. Akkor kerül max elő, mikor 2-3 órát megyünk autóval, és már nehezen viseli. Akkor nézhet rajta mesét, de ez párhavonta egyszer fordul elő. Egyéb esetekben egyszerűen nem tudom, mi szüksége lenne egy ennyi idős, vagy kicsit idősebb gyereknek rá.

Én sem vagyok egyébként ilyen bigott fejlődésellenes, szerintem a mai gyerekeknek kell ezeket ismerni, mert pár éven belül egyszerűen már az iskolában sem fognak tudni ezek nélkül boldogulni, de ennyi idősen még fölösleges, és csak kényelmi eszköz a szülőknek. Ráadásul többet árt, mint használ, mert a sok villogó, színes, eseménydús játék jól feltolja az ingerküszöbét, aztán egy sima játékkal nem fog tudni játszani, mert uncsi.

2017. jún. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

Pl nyelvet tanulni jó. Tud rajta angolul mesét nézni vagy képes angol programból tanulni. Te sem tudtál írni-olvasni, mégis megtanultál magyarul, nem ? Tud rajta zenét is tanulni. Rajzolni. Vannak nagyon jó logikát fejlesztő játékok. Sok más oktató játék is. Legalább nem lesz egy informatikai analfabéta a gyerek. Az iskolai informatika óra egy nagy 0. Az Ms Office mellett jobb ismerni más programokat is. Illetve a Windows mellett más rendszereket : pl. android, ios, linux. Nem kötelező egész nap a gépen lógni a gyereknek. Akinek normálisan nevelt gyereke van, az felfogja, hogy pl napi 1-2 órát lehet nála és nem hisztizik érte. Egy értelmes szülő sem csak a játékot látja a tabletben, hanem a tanulási lehetőségeket is. Szóval nyugodtan mehet a tablet 3-4 éves korban is a

gyereknek egy elég értelmes családban. Következetessen kell nevelni és akkor nem rontja el a gép.

2017. jún. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

Én vagyok az az őskori szülő, aki nem ad a gyereknek tabletet. :) Családban van kislány, akinek van, és nagyon látványos nála, hogy baromira nem tudja lefoglalni magát nélküle, ez az egyik, a másik meg az, hogy nem tanulja meg ezeknek az értékét. Tőlünk kapott (nem ő, az édesanyja) ajándékba egy drágább kütyüt, és hetek alatt tönkretette, mert ő már olyan ügyes nagylány, hogy letölti magának a játékokat... meg sok szemetet is.

Én azt gondolom, hogy még egy kisiskolásnak is csak korlátozott mértékben van rá szüksége. A digitális táblák meg a sulis tabletek tök jók, és ilyen tanulást segítő bigyókért simán használnám én is egy iskolás korú gyereknél, de játékra nem. A számítógépet sem. Még akkor sem, ha a minecraft fejleszti a kreativitást.


Az, hogy mesét-filmet néz a gyerek, az oké, majd kinövi, de azt sem reggeltől estig, csak hogy csöndben legyen, hanem mondjuk a délutáni pihiben, vagy este lefekvés előtt. De a számítógépes játékok nem kellenek egy ilyen kicsi gyereknek - tök mindegy, hogy pc-ről vagy tabletről beszélünk.


(Mondom egyébként ezt úgy, hogy én magam is baromi kocka vagyok, és nem ítélem el az ilyet, de mindennek megvan a maga helye és ideje. Egy kisgyereknek nincs szüksége napi szinten a számítógépre. Mondjuk egy iskolás hétvégén leülhet egy órára, ha épp nincs program, de kb ennyi. Ahogy idősödik, lehet bővíteni az időtartamot, megtanítani a megfelelő használatot a korának megfelelően, de saját gépre 10-12 éves kor alatt garantáltan nincs szüksége. Utána sem feltétlenül, de ez már a gyerek habitusától is függ.)

2017. jún. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#5... Ugyanazt leírtad mint én. Bár azt nem értem, hogy hogyan tanulna a gyerek angolt ha nem tud olvasni? Ok, elindítom neki én a mesét, de ehhez miért kell neki SAJÁT tablet?


#6 Igen, teljesen egyetértek veled. Bárén azért a játékot is engedem neki. Napi kb. 10 percet szoktunk egy lufis játékkal játszani, de egyedül nincs el vele, ott kell ülni mellette és csak úgy játszik.

2017. jún. 4. 14:27
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam május elején lett 3 éves,akkor kapott tabletet.

Naponta kb 1-1,5 órát használja (nem egyhuzamban).

Mesét néz rajta,játszik vagy az angolt gyakorolja (oviban heti 3× 15-20 perces "órájuk" van) mesék,versek,dalok,alkalmazások segítségével.

Attól,hogy nem tud olvasni,még simán tud a korának megfelelően nyelvet tanulni,meséket

nézni,játszani stb.

A ki-be kapcsolást,feloldást,használatot stb. pedig nagyon hamar megtanulják.

2017. jún. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A gyerekek interaktivan tanulják a nyelvet, köze nincs az elektronikus kütyükhöz, abbol a saját anyanyelvüket sem lennének képesek megtanulni.


Amugy kikapcsolja a gyereket. Addig nem mozog, nem tapasztal, igy az agya üresben jár. A pl memoriajatekkal is csak max ujjkoordinaciot tanul...

2017. jún. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Enyémnek 7 éves kapott egy tabot de nem vetük hanem volt itthon az egyik gyerek kapta de elromlott megjavitotuk igy csak mesét tud rajta nézni,amikor elfárad este,vagy reggel hétvégén akkor kapja meg azt nézi kicsit .előte is nézett tableten ,telefonon mesét csak akkor az enyémen,nincs ezel gond ha mellete futkos,szaladgál,játszon van kirándul,stb .
2017. jún. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!