Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Utazás közbeni hányás elkerülé...

Utazás közbeni hányás elkerülésére lenne ötletetek? 20 hós

Figyelt kérdés

Szoval az utobbi 2 utazas alkalmaval szethanyta a gyerkoc a kocsit. Megfigyeltem h kb 40-50 km utan hany. Igazsag szerint azt sem szereti ha le van kotve az ulesbe. De amit kell azt kell... Nincs kecmec

Mennenk nyaralni is, de hogy induljak igy el vele 200 km-re? 2 hete 140 km-re mentunk de borzalom volt, azt hittem sose erunk haza.

Pedig lefoglalom, jatszunk, meset is nezet, de hiaba.

Lehet ehgyomorral kellene indulnj? Vagy alvas idoben? Vagy kapjon hanyas elleni kupot?

Mit tanacsoltok?


2017. jún. 4. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy talán álljatok meg annyiszor hogy kibírja?
2017. jún. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
B6 vitamin. Vény nélkül kapható a gyógyszertárban.
2017. jún. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem a mese nézés sem a legjobb ötlet. Az én gyomromat az kavarja fel, ha a mozgó autóban egy fix pontot nézek. Az agyam bezavarodik. Már az is kellemetlen, ha a telefont kell használnom.
2017. jún. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Én is ilyen gyerek voltam, nem sok minden segített. Orvosnál kérdezz rá a hányás elleni kúpra. Mást nem tudsz. Mesenézés, könyvezés ronthat a helyzeten, jobb, ha a tájat nézi. Még pici, így nem tudod neki megmagyarázni, de később majd segít, ha távolabbi pontokat néz a tájon. Nekem végleg csak az oldotta meg, mikor előre ülhettem és így kiláttam. Esetleg ha lehet a kocsitokban, akkor hátul középre tedd az ülését, hátha így előre nézeget és ez segíthet valamennyit. A nem evés nem megoldás erre. Alvás idő megér egy próbát, egyébként a hányingercsillapító is álmosít, így a kettő együtt is jó lehet.
2017. jún. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
Nekem a játszás, mesenézés, olvasás idézte elő a rosszullétet, illetve ha csak a légkondi ment, és nem jött be ablakon friss levegő. A tej és édes ételek sem jók, ropi és víz segített sokat. Nem tudom hány ébes kortól lehet, deadalon segíteni szokott, átalszom tőle az utat.
2017. jún. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Hányás elleni győgyszer egy megoldás. Ahogy írták, nem jó ötlet fix dolgot nézetni. A fülből megy az üzenet, hogy mozgás történik, a szem meg fix dolgot néz, és ezt a konfliktust nem tudja feldolgozni az agy. Sajnos ebben sok tapasztalatom van, a mai napig fennáll nálam ez a probléma. Alvás segít. Esetleg próbáljátok úgy időzíteni az utazást, hogy egy részét, vagy az egészet átaludja
2017. jún. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Én is ilyen voltam, sőt vagyok is a mai napig. B6 vitamin+daedalon kombó segített csak. Bár, nem tudom, hogy azt ilyen pici gyerekek szedhetik -e. Én kb 6 èves koromtól ettem utazás előtt.

Nem jó szerintem a mese nezés sem, az is felkavarhatja a gyomrát. Többször meg kell állni, friss levegőt szívni, sétálni egyet.

Kérdezd meg a gyerekorvost, hogy mit adhatsz neki.

2017. jún. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%

Gyerekkoromban én is mindig rosszul voltam, és a nagyobbik lányom is egész pici korától rosszul volt (most már sokkal jobb). Alvásidőben jó menni. Jót tesz neki, ha az ablak legalább picit le van húzva, és bejön a friss levegő. Éhgyomorra nem jó menni, de nem mindegy, hogy mit eszik előtte, édességet, tejterméket mindig kihányja. Olvasástól, ölben nézegetéstől én még most is rosszul vagyok, úgyhogy a lányomnak nem engedem. B6 vitamint szoktunk neki adni, az ártani biztosan nem árt, de Deadalont nem, mert arról rossz emlékeim vannak gyerekkoromból, ugyanolyan rosszul voltam, csak teljesen kába, így végig félálomban/alva töltöttem az utat.

Meg nálunk mindig van felszerelés hányás esetére, eleinte tartalék ruha, törlőkendő, most már hogy nagyobb, megállunk, ha szól hogy rosszul van.

2017. jún. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Mondjuk en is hanyos voltam kicsinek es ha hatul ulok a mai napig felkavarodik a gyomrom. :(

Daedalonetta kupunk van, azt felirta a doki meg januarban egy betegseg miatt. De igazsag szerint nem szivesen gyogyszerezem.

Lehet marad az, hogy alvas idoben megyunk.

Mondjuk autopalyan nem lehet csak ugy hipp-hopp barhol megallni, az eleg veszelyes. De majd kiotleteljuk!:)

2017. jún. 4. 16:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem kell utazni.
2017. jún. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!