Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok erről? Milyen...

Mit gondoltok erről? Milyen példa ez a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Ha egy házi állatot, aki velük volt az első gyermek születésétől megválnak azért, mert a kutya mérete/tulajdonsága évekkel később már nem megfelelő és helyette egy újat vesznek? NEM veszélyezteti a gyermekeket az, amelyiket meg akarnak válni!

2017. jún. 9. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
szerintem gusztustalan. nekünk is van 2 macskánk, egyik se szereti az idegeneket, a gyerek amikor közel megy hozzájuk akkor fújnak rá. de nem dobjuk ki őket. a gyereknek kell megtanulnia hogy nem szabad piszkálni a macskákat. az meg nonszensz hogy új kutyát vesznek. minek??
2017. jún. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Pffff, újat vesznek, aztán pár év múlva azt is elpaterolják, mert mégse jó? Én nem értem az ilyen érzéketlen bunkó embereket, egy állatnak vannak érzései, hatalmas törés neki, hogy csak úgy nem láthatja többet a családját. Szegény kutty :( remélem a gyereket nem rakják ki idővel, ha valamiért nem lesz olyan, mint amilyennek elképzelték...

Persze, hogy ez rossz példa, az állatok semmibe vételére tanítják. Meg arra, hogy addig gondoskodjon róluk, amíg neki kényelmes. Undorító.

2017. jún. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Az ilyennek nem való állat, az is felelősség ugyanis.
2017. jún. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%
Az ilyenek azt a példát mutatják, hogy a gyereket is simán eldobhatják, ha az nem megfelelően viselkedik. Egyesek még meg is fenyegetik ezzel. A másik meg, amikor azzal fenyegetik a gyereket, ha nem viselkedik rendesen, elajándékozzák az imádott háziállatot. Egy szó: gusztustalan.
2017. jún. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Számomra az hányinger. Mindenki csak úgy vállaljon állatot, hogy arra rendezkedik be, hogy azt az állatot élete végéig ápolja, eltartja, neveli... mert az egy másik élet, amiért felelősséggel tartozol.

Én egy esetben értem meg azt, ha gyerek születésekor megválnak egy állattól: ha a gyerek durván allergiás (akkor megértem, hogy nehéz szívvel, de megválunk az állattól, mert azt senki nem várhatja el, hogy az állat miatt a gyerek legyen életveszélyben vagy tömjék kicsi kora óta gyógyszerrel).


De ezt, hogy túl nagy meg nem passzol a gyerek személyiségéhez, meg gyerekhez ilyen-olyan méret való... gyereket is így nevelnek? Hogy ha már a gyerek egy picit nem olyan, mint amilyennek ők akarják, kirakják vagy tojnak a fejébe?

2017. jún. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!