Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elkezdje így az óvodát?

Elkezdje így az óvodát?

Figyelt kérdés

Fiam februárban volt 3 éves, szeptemberben kezdhetné az ovit.

Év elején én 3 hónapot voltam kórházban, veszélyeztetett terhességgel, ő akkor apjával, mamával volt itthon. Mikor hazajöttünk a tesóval, eleinte el se mozdult mellőlem, aztán pár hét alatt megszokta, hogy itthon vagyok, s most már ő elmegy a mamával boltba, dédihez pár órára, de ha én megyek valahova, oda vinnem kell, mert különben a kapuban sír utánam.

A gyerek társaságot igényelné, ha mennek haza gyerekek az utcán, rohan a kapuhoz, kiabál nekik, játszótéren azonnal megy hozzájuk, emiatt mindenképp vinném ősszel oviba, viszont szívem szerint meg itthon tartanám még, az előzmények miatt.

Mit javasoltok?


2017. jún. 11. 05:43
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem jól fogja érezni magát az oviban. Én vinném. Életkorából fakadóan már szüksége van a gyerektársaságra. Nem fontos egész napra, ebéd után mehetnél érte. Lehet, hogy a beszoktatás nem lesz zökkenőmentes, de ez természetes folyamat. Ha jól tudom, 3 éves kortól amúgy is kötelező az ovi (felmentést lehet kérni, ha nem szobatiszta még).
2017. jún. 11. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Neki már kötelező az ovi, csak nagyon indokolt esetben lehet visszatartani. Biztos jót fog neki tenni a gyerektársaság. Ügyesen meg fogja szokni:) A fél nap eleinte jó megoldás lehet.
2017. jún. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Januárban volt 3 a lányom, itthon kistesó van, de szerintem nagyon fogja élvezni az ovit. Fél napra tervezem.
2017. jún. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
15%

3,5 eves, megis mire vartok ?

Izgi lesz 21 evesen erettsegizni!

2017. jún. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Attól, hogy nem most kezdi az ovit, még nem fog később érettségizni.
2017. jún. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Életkor szerint még nem indokolt a többségre nézve, viszont egyéni okokból nektek javaslom, ezek alapján.

Más kérdés, hogy eleve már kötelező az óvodába járatás, 3 éves kortól (kivéve indokolt esetben).

2017. jún. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!