Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet arra mondani, ha...

Mit lehet arra mondani, ha megcáfol a gondozo? Pl elesett a gyerek/nem esett

Figyelt kérdés

A gondozo (uj kollega, kezdő, friss diplomás)egyszerűen mindig ellenkezik. Mégis hogyan kommunikáljak vele?

Pl du/este kb már mindig más gondozo van velük aki általában nem tud a gyerek napjárol.

A gyerekekkel megértem, hogy sokminden megesik, néha egy prezur itt, néha ott.

Csütörtökön felhorzsolt könyökkel hoztam haza, penteken kevésbé foglalkoztam ezzel, de mivel hétvégén folyamatosan visszagyulladt igy kezeltem es hetfön kötéssel vittem be. A gondozo erre reggel számonkérően(!) kérdezte mi tortent a gyerekkel. Mondtam hogy nem tudom, mult heten eleshetett a bolcsiben, mert igy vittem haza. Erre ő idegesen càfol, hogy ez nem igaz (szoval hazudok....)mert nem is volt sírás sem, nem tortent semmi...kérdeztem tole hogy erre mégis milyen valaszt vár? (Vitatkozzunk mint egy hulyegyerek, hogy de igen, de nem, de igen...??)


Másik

A gyerekeket negyed 6-ig lehet elhozni. 17:50 -re megyek érte péntekente, mert a munkahelyemen a pénteki kimutatasokat kell mindig a heti adatokkal befrissitenem nem kuldhető hamarabb, hetfon azokat dolgozzákfel a cegek, irdatlan sok a melo penteken, most pl szombaton is be kellett ezert mennem.

De a gondozo orrol hogy miért jövök későn, pont penteken, elmagyaráztam neki, erre közli, hogy nem hiszi el. Igy szoszerint.


Hogyan lehet ilyen emberrel kommunikálni??


2017. jún. 12. 09:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
16%

Nézd, ha ő nem látta, hogy elesett, a gyerek nem sírt, honnan tudná, hogy elesett?

Azt mondjuk nem értem, hogy miért kell részletezni, mi az oka annak, hogy később mész a gyerekért. "Tovább dolgozom" - ennyi elég. Amúgy valóban, elég meglepő, hogy pont a hét utolsó napján kell tovább dolgozni

2017. jún. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
*16:50-re mentem erte penteken es hivatalosan 17:15-ig lehet oket elhozni!
2017. jún. 12. 09:33
 3/21 A kérdező kommentje:

Az még nem is volt bajom, hogy a gyerek balesetérol sem tud...

A bajom hogy konkretan hazugsaggal vádol.

Hetfőn a cégek az én kimutatasaimmal kezdik a munkát konkret hataridohoz vagyok kötve. Sterzodes szerint sem kuldhetek semmit hasraütésszerűen. Azt sem értem miért kenyszerit egyáltalán magyarázatra. Hivatalosan negyed 6- ig vannak es nem egyedüli szulo vagyok ezzel aki későn tud menni

2017. jún. 12. 09:37
 4/21 anonim ***** válasza:
1%
Értem a problémádat, de a gyereknek se jó pont pénteken ilyen sokáig bennt maradni gondolom nem sok gyerek társasága lehet. Nem megoldható hogy pénteken valaki más menjen érte? A gondozóval meg nem kell foglalkozni egy-két mondatban elmagyarázot a szituációt azt jónapot. Tulajdonképpen nem sok köze van hozzá.
2017. jún. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Szoval ha nem tud a gyerek balesetéről, mi az már hogy engem vádol meg azzal hogy nem mondok igazat hogy prezurosan vittem haza??es joformán számonkér hogy én mit csináltam vele hétvégén?

Ezeket hogyan lehet kezelni?

2017. jún. 12. 09:41
 6/21 anonim ***** válasza:
80%

Ha olyan gyakran tortenik hogy zavar, akkor azt teheted mint barmilyen mas emberrel ilyen helyzetben: megbeszeled vele. Megkerdezed mikor van husz perce megbeszelni egy problemat es akkor felteszed neki a kerdest / problemadat.

Felnotteknel ez igy mukodik.

2017. jún. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Bébiszitterrel lenne megoldhato. De akkor fizesse ő..a gondozo kedvéért én variáljak...?
2017. jún. 12. 09:42
 8/21 A kérdező kommentje:
6. Pont erről a kérdés. Hogy egyszeruen nem tudok vele beszélni mert ilyen...vádol, cáfol, számonkér.
2017. jún. 12. 09:45
 9/21 anonim ***** válasza:
8%

Aha. Tehát rosszul esik, hogy téged vádol a gyerek balesete miatt. De neki ne essen rosszul, hogy te őt vádol miatta? Nem esik le, hogy ha nem látta a gyereket elesni, akkor igencsak meglepo neki, ha te állítod, hogy ott esett el a bölcsiben? Kicsit kötözködő természetnek tűnsz.

Ahhoz továbbra sincs közé, hogy miért mész később a gyerekert, ha még mindig a nyitvatartási időben vagy, de teljesen érthető, hogy megjegyzést tesz rá. Nálunk péntekenként 3kor már egy gyerek se volt....

2017. jún. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
41%
6. vagyok, nem, nem errol szol a kerdesed. Te nem ultel le vele nyugodtan megbeszelni az altalanos problemadat. Csak szocsataztatok egyet-kettot az ajtoban kutyafuttaban. Az nem ugyanaz.
2017. jún. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!